• https://www.facebook.com/bsgmedya@hotmail.com
  • https://www.twitter.com/bsgmedya@hotmail.com
Yusuf Ziya LEBLEBİCİ
bsgmedya@hotmail.com
EN BÜYÜK KAPİTALİZM ŞU ANKİ MEDYADIR!
09/07/2016

Ticari kültürün taşıyıcısı olan medya, bizleri kapitalizmle öyle yüz yüze getiriyor ki, belki de çoğumuz kendi ailemizden daha iyi tanıyoruz, ama adını koyamıyoruz.

Tekelleşmiş TV kanalları ve gazeteler bir taraftan iktidarın yüzünü makyajlı gösterirken, diğer taraftan da reklamlarıyla, yıkıcıı senaryolu dizileriyle evimizin baş köşesine oturmuş durumda…

Kapitalizm, iktidarı ve havuzunu kullanarak medyayı satın aldırıyor veya ele geçiriyor, sonra da hedefine kilitleniyor.

Giyeceklerimizin, yiyeceklerimizin markalarını medya belirlerken, bilinçaltı uygulamalarıyla dilimizden kültürümüze kadar yozlaştırmaya çalışıyor.

Yine aynı şekilde dizi senaryolarıyla aile yapımızı değiştirmeye çalışırken, din programlarıyla da sömürüsüne devam ediyor. İslam Dinini basit konularla zedeleyip çağdaşlığa kapatan sistem, özellikle ramazan aylarında bu projeyi devreye sokarak sömürüsünü güçlendiriyor.

Hikayeler anlatarak yüzeysel bilgiler veren, ağlamaklı anlatıcılara parayı akıtıp, halka yoksulluğu sevdirirken oyalıyor! 

Kimse  din ve duygu sömürüsünün farkına varmıyor bile !..

“Siz şu filmi izleyin, ben geliyorum” dercesine halkı oyalayıp filme daldıran kapitalizm ve onun destekçisi sistem, kendi çıkarları doğrultusunda sessizce işlerini halledip geliyor ve halka yeni bir duygusal film sunuyor…

Hani “Bir taşla iki kuş” derler ya, aslında şu ortamda bunun doğrusu, “bir taşla yüzlerce kuş !..”

Bilinçsiz toplumu çok rahat yöneten ve sömüren kapitalizm, tüm kötü sistemlere karşı olan birine dahi kendi doğum gününü kutlatarak yine kazanıyor!..

Ne yaparsak yapalım bu şeytana hizmet ediyoruz !..

Bunlarla başa çıkamıyoruz bari teşeronlarına izin vermeyelim…

Saygı, sevgi ve insanlığı birkaç kişiye enjekte edersek ve gözlerindeki at gözlüklerini çıkartmalarını sağlarsak bir adım atmış oluruz.

Her birimiz yanımıza bir kişiyi alıp, inançlarının ve duygularının sömürüldüğünü gösterebilirsek ikiye katlanırız..

Unutmayalım, saldırmakla değil, sempatiyle kazanabiliriz….

En azından kapitalizmin taşeronlarından kurtulabilmemiz için bu gerekli !..1185 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

'ÇORUM' ESİNTİLERİ.. - 28/09/2016
Aslında babamın pazardan sebzeleri doldurduğu filelerde mutluluk taşınıyordu faytonlara ve atların rüzgarıyla eve giriyordu tebessümler...
KÜLTÜR MÜDÜRLÜKLERİ NE İŞE YARIYOR? - 23/06/2016
İnsan ister istemez düşünüyor; “Siyasi partilerdeki kültür-sanat Komisyonları, belediyelerdeki Kültür Müdürlükleri ne işe yarıyor. Kültüre, sanata mı yoksa kendilerine mi çalışıyor !”
ORTADOĞU’MU OLUYORUZ! - 21/06/2016
Metropol kentlerdeki nüfus, yaşam alanlarımızı daralttıkça nefes almamız zorlaşıyor. Betonların arasındaki bizim bu nefessizliğimiz sermayenin nefes almasını sağlıyor.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI