• https://www.facebook.com/bsgmedya@hotmail.com
  • https://www.twitter.com/bsgmedya@hotmail.com
BSGMEDYA VİDEO

CAN SUYU OLALIM

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI

KAMU SPOTU

BİR KİTAP

M.Fatih UYSAL
bsgmedya@hotmail.com
DANK/BİR KERE, BİR KERE DEĞİL!
24/03/2016

“Buna bir kere rastlanmış olması hizmetleri ile ön plana çıkmış bir kurumumuzu karalamak için gerekçe olamaz. Biz Ensar Vakfı’nı da tanıyoruz, hizmetlerini de takdir ediyoruz.”

Bu sözler, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’na ait.

Ensar Vakfı Karaman Şubesi’nde yaşanan çocuk istismarının ortaya çıkması üzerine Ensar Vakfı’na sahip çıkmak için söylemiş Bakan Ramazanoğlu bu talihsiz sözleri.

Ensar Vakfı’na sahip çıkmasına bir sözümüz yok ama ne demek “Bir kereden bir şey olmaz”?
Kaç kere olması gerekiyor ki?

Böylelerini nereden bulup da bakan yapıyorlar?
Çok mu aradılar acaba?

Ensar Vakfı’na sahip çıkabilirsin ama çocuk istismarına nasıl sahip çıkabilir insan? “Bir kereden bir şey olmaz” diyerek.

Bir kere, bir kere değil onu söyleyelim.

Daha geçtiğimiz Ocak ayında Rize’de yaşanmıştı böyle bir olay. Rize Ensar Vakfı Şube Başkanlığı da yapmış olan Rize İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı, Rize Kızılay Şube Başkanı ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni 56 yaşındaki M. N. G. 2 erkek çocuğa cinsel istismardan tutuklanmıştı.

Ayrıca 2008 yılında da Çorum’da Ensar Vakfı Çorum Şubesi Başkanı Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Z. İ. 15 yaşındaki iki kız çocuğuna tecavüz etmek suçundan Çorum Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 4 yıl 8 ay hapis cezası almıştı.

Demek ki bir kere değilmiş!

Bütün bunlara rağmen Ensar Vakfı’nı topyekûn töhmet altında bırakmayı ben de doğru bulmuyorum ama Ensar Vakfı’na sahip çıkacağım diye çocuk istismarına sahip çıkmanın da izahını bulamıyorum.

Ya meclise sunulan çocuk istismarının araştırılması önergesini oybirliğiyle reddeden AK PARTİ milletvekillerine ne diyeceksiniz? Bu utanç onlara yeter de artar bile.

Sonra geri adım atsalar da geçti bir kere.

AK PARTİ’nin ayrıştırıcı siyaseti insanlarımızı ne hale getirdi görüyorsunuz işte.

Sırf kendinden olana sahip çıkmak için çocuklara cinsel istismara bile sahip çıkmak zorunda kalmak nasıl bir duygudur dersiniz?

“Benim teröristim iyidir”, “Benim hırsızım iyidir” den sonra şimdi de “Benim tecavüzcüm iyidir” gibi oluyor bunların yaptığı.

***

REİS HAKLI AMA…

Belçika’nın başkenti Brüksel’de bombalı saldırı olunca sosyal medyada “Tayyip Erdoğan Muhibbileri” coşmuşlar. Neymiş efendim, “Reis haklı çıkmış”. “Dört gün önceden uyarmışmış”, “Reis ne derse o imiş”. Daha neler, neler.

Ağızları kulaklarına varıyor sevinçten.

Belçikalılar “teröristler için taziye çadırı kurmalıymış”

Ne demişti Sayın Cumhurbaşkanı? “Bu yılan gün gelir sizi de yakar” demişti.

Çok doğru. Terör terördür, kimi yakacağı belli olmaz.

Sayın Cumhurbaşkanının bu sözü söylemesinden 4 gün sonra da Belçika’nın başkenti Brüksel’de bombalar patladı.

Sayın Cumhurbaşkanının bu sözleri olaydan bilgisi olduğundan veya temenni olarak söylediğini düşünülemez, ihtimal dâhilinde olduğundan söylenmiş sözlerdi.

Ama bu AKTROLLER de gün gelecek Sayın Cumhurbaşkanını yakacaklar.

Geri zekâlılar, kafaları basmıyor. İşte “yattıkları yerden ona buna sövüp sayarak havadan para kazanan” omurgasız, ahlaksız, şahsiyetsiz mahlûkların mantığı böyle olur.

Sayın Cumhurbaşkanını kendileri hedef gösteriyorlar haberleri yok aptallar güruhunun.

Her zaman söylüyorum; Sayın Cumhurbaşkanı öncelikle, nemalanmalarını devam ettirebilmek için yalaklık sınırlarını zorlayan danışmanlarıyla yollarını ayırmalıdır hemen.

Bunlar Sayın Cumhurbaşkanına zarar veriyorlar. Bunların aklıyla devlet yönetilmez. Sayın Cumhurbaşkanına aklı başında birkaç tane danışman yeter de artar bile. Bu vasıflara sahip olabilecek danışmanlar da var Türkiye’de.

Ama gel gör ki Sayın Cumhurbaşkanı da tuttuğunu danışman alıyor, ne fayda!

Ve derhal bu TROLL rezaletine son verilmelidir. Bu ahlaksız, edepsiz, onursuz, haysiyetsiz, omurgasız mahlûklar toplumda telafisi mümkün olmayacak bir tahribata yol açıyorlar.

Küfrün, hakaretin bini bir para.

Milletin parasıyla millete söv. Ne güzel değil mi?

Sırf kendilerini desteklemek, kamuoyu ve algı oluşturmak için bu ahlaksızlar güruhuna milletin parasıyla millete sövdürüp hakaret ettir. Olacak iş değil.

AK PARTİ bunun vebalini ödeyemez. Bu haysiyetsizlerin toplumda yarattığı tahribat ancak birkaç nesilde telafi edilebilir.

Ağzını açtığında dinden, imandan, ahlaktan bahseden AK PARTİ; milletin dinini de, imanını da, ahlakını da bozuyorsunuz bu TROLL rezaleti ile.

Derhal bu rezalete son verin.

Yoksa tarih sizi affetmeyecek.      

***

ARİFEYİ GÖSTERİP!

Başbakan Sayın Ahmet Davutoğlu’nun taşeron işçilerin kadroya alınacağını açıklaması taşeron işçilerde bayram havası estirmişti.

Sayın Başbakan’ın bu müjdesi sayıları 740 bini bulan taşeron işçilere büyük bir heyecan yaşatmıştı ama Maliye Bakanı Sayın Naci Ağbal’ın açıklamalarıyla hevesleri kursaklarında kaldı maalesef.

Sayın Bakanın sözleri kafaları karıştırdı. Başbakanın müjdesiyle umutlanan taşeron işçiler Bakanın açıklamasıyla hayal kırıklığına uğradı.

Maliye Bakanı Naci Ağbal; “Özel Sözleşmeli Personel” alınacağını söylüyor.

Yani, taşeron işçiler yine taşeron işçi olarak çalışmaya devam edecek. Sadece 3 yıldan 3 yıla sözleşme imzalayacaklar, maaşları da değişmeyecek. Taşeron işçilerin umutları başka bir bahara kaldı gene.

“Arifeyi gösterip, bayramı göstermemek” denir hükümetin yaptığına.

Ama hükümet bunu hep yapıyor.

Asgari ücret oyunundan sonra şimdi de taşeron oyunu.

İnşallah Sayın Bakanın dediği değil de Sayın Başbakanın dediği olur.706 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

DANK/ ZEHİRLİ YILAN - 05/04/2016
Artık muhalefet partilerinin iktidar olmak için projeler üretmesi yeterli olmayacak. İktidara gelmek de çözüm olmayacak. Muhalefetin, iktidar projeleri kadar AK PARTİ’nin oluşturduğu tahribat için de projeler üretmesi gerekiyor.
BİNİCİLİK TESİSİ - 03/04/2016
“Serhatlere akın eden Türk, Uzakları yakın eden Türk.” Atalarımız serhatlere akın ettiyse, uzakları yakın ettiyse bu at sayesinde olmuştur.
DANK/ATATÜRK VE BURSA AMERİKAN KIZ KOLEJİ - 30/03/2016
1854 yılında Bursa’da misyonerler tarafından kurulan Bursa Amerikan Kız Koleji’nde okuyan 4 Türk öğrenci, öğretmenlerinin telkinleriyle din değiştirerek Hıristiyan olurlar.
DANK/SEN KİMSİN? - 29/03/2016
14 yıldır herkese “Sen kimsin?” dedi. Sonunda ABD’ye gitti kendi kendine. Ne etse, ne yapsa randevu alamadı bir türlü; “Sen kimsin?” dediler.
DANK/BRÜKSEL ÇADIRI - 22/03/2016
Başbakan Sayın Ahmet Davutoğlu, Belçika’nın Başkenti Brüksel’de AB zirvesinin yapıldığı binanın hemen yanı başına PKK çadırı kurulmasına izin verdiği için Belçika Hükümeti’ne sitem ediyor
DEVLET ADAMI HATA YAPMAZ (MI)? - 21/03/2016
Talat Paşa bir gün Almanya’ya gider. Yanında Atatürk’ü de götürür. Berlin’de Alman Devlet Adamı ve Şanşölyesi Prens Bismarck ile görüşeceklerdir. Atatürk genç bir subaydır daha o zaman.
DANK / EY AKP OYLARINIZ ARTTI MI? - 17/03/2016
Türkiye AKP iktidarında en karanlık günlerini yaşıyor. Terör en çirkin yüzüyle insanlarımızın canına kastediyor. “Analar ağlamayacak” diye milleti kandıranların sayesinde memlekette ağlamayacak ana kalmayacak bu gidişle.
BEN GİDERSEM! - 17/03/2016
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Geleneksel 22. Muhtarlar Toplantısı’nda “Ben gidersem devlet yıkılır” demeye getirmiş sözü.
‘ANKARA’DA TEMİZLİK VAR’ - 15/03/2016
Bu iğrenç ve alçakça söz, son yaşadığımız Ankara’daki menfur terör saldırısından önce PKK yandaşları tarafından sosyal medyada paylaşılan bir söz.
 Devamı

 
YAZI ÜRETİM A.Ş.
ULUSAL GAZETELER
NÖBETÇİ ECZANELER