• https://www.facebook.com/bsgmedya@hotmail.com
  • https://www.twitter.com/bsgmedya@hotmail.com
BSGMEDYA VİDEO

CAN SUYU OLALIM

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI

KAMU SPOTU

BİR KİTAP

M.Fatih UYSAL
bsgmedya@hotmail.com
‘ANKARA’DA TEMİZLİK VAR’
15/03/2016
Bu iğrenç ve alçakça söz, son yaşadığımız Ankara’daki menfur terör saldırısından önce PKK yandaşları tarafından sosyal medyada paylaşılan bir söz. 17 Şubat’taki saldırıdan sonra insanlık dışı nankör mahlûklar; “Ankara Merkez, Patlıyor Herkes” diye de sevinçlerini dile getiriyorlardı.
Bütün bunlar karşısında MİT ne yapıyor dersiniz?
Önce birinci vazifesini. Neydi birinci vazifesi? Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı korumak, kollamak ve yüceltmek.
Sonra milleti fişlemek. Cumhurbaşkanını eleştirenleri fişlemekten başka dertleri yok.
Unutmasınlar ki millet de onları fişliyor. Zamanı gelince hukuk dairesinde hesap vermeyeceklerini sanmasınlar. Çünkü bu yalan, talan, dolan imparatorluğunun sonu gelecek mutlaka.
Daha sonra hayal kuruyorlar; oraya üç bomba atarız, buraya beş bomba atarız diye.
Ama bombalar Ankara’da patlıyor.
Emniyet istihbaratı ne yapıyor dersiniz? Emniyet İstihbaratı mı kaldı? 17-25 Aralık’ın üstünü örtmek için Emniyet Teşkilatını hallaç pamuğu gibi dağıttılar. Büyük bir zafiyet oluştu, daha önce de yazdığım gibi muhbirlerle irtibatlar kesintiye uğradı.
Sonra? Sonrası ya hükümetin yanındasın, ya da hain.
Yok ya! Daha başka?
En ufak bir eleştiride hemen hain oluveriyorsun. Mübareklerin hiç suçu yok, sütten çıkmış ak kaşıklar. Hep muhalefet suçlu.
Zeytinyağı gibi su yüzüne çıkmakta da üzerlerine yok maşallah.
10 Ekim katliamından sonra 13 Ekim’de Ankara Emniyet Müdürü’nü günah keçisi gibi görevden aldılar. Kendilerinin hiç suçu yok ya! Birisi de istifa etme onurunu gösteremedi, faturayı Emniyet Müdürüne kestiler. Nihayet önceki akşam atama yaptılar, Van Emniyet Müdürü’nü Ankara’ya atadılar.
O tarihten sonra Ankara Emniyeti vekaleten yönetiliyordu. Sonra 17 Şubat saldırısı, en sonunda da 13 Mart’ta yaşadığımız son saldırı.
Çıkmış Numan Kurtulmuş, utanmadan; “Emniyet Müdürünün vekil olması sorumluluğunu ortadan kaldırmaz” diyor. Gene üzerlerine alınmıyorlar hiç. Bu defa da Emniyet Müdür Vekiline çeviriyorlar eleştiri oklarının yönünü.
Allah göstermesin memleket tamamen yansa, yıkılsa, yok olsa bunların hiç suçu yok. Hep başkaları suçlu.
Ankara Emniyeti vekaleten yönetilince bakın neler oldu?
Hani bunlar “askeri vesayeti yok etmek” için Türk Silahlı Kuvvetlerini darmadağın ettiler ya!
Gerçi sonra “aldatıldık”, “orduya kumpas kurmuşlar” diyerek bundan da zeytinyağı gibi su yüzüne çıkmayı başarıverdiler, her zaman yaptıkları gibi.
Türk Ordusunun anlı şanlı subayları hapse atılırken Sayın Recep Tayyip Erdoğan “ben bu davanın hem savcısıyım, hem hakimiyim” diyerek avuçlarını ovuşturuyordu.
Sonra? Sonra “orduya kumpas kurmuşlar” canım.
Çocuk mu kandırdığınızı sanıyorsunuz? Arkasında siyasi irade olmadan birkaç tane hakim-savcı çıkacak, tek başlarına Türk Silahlı Kuvvetlerinin subaylarını Genel Kurmay Başkanına varana kadar hapse atacak.
Biz de inanacağız öyle mi?
İşte bu muhteremler askeri vesayeti kaldıracağız diye, Ankara’da jandarmaya ait birçok sorumluluk bölgesini jandarmadan alıp, polise verdiler.
Sonra polisin sorumluluk alanı artarken sayısı yetersiz kaldı. Bu defa geri jandarmaya verelim dediler ama Emniyet Müdürü asil olmayınca devredemediler.
Sonrasını biliyorsunuz zaten. Ankara, bombalı katliamda en çok can kaybı yaşanan başkentler arasında Bağdat ile yarışıyor. Numan Kurtulmuş çıkıyor, suçu vekil müdüre atıyor.
Böyle bir zihniyet de Türkiye’yi yönetiyor.
Vah Türkiye’m vah.
Ama bütün bunlara rağmen devletimizin yanında olmaya devam etmeli, birlik ve beraberliğimizi her zamankinden daha çok korumalıyız.
Hükümetler hata yapabilir ama devlet hepimizin devleti.
Doğru işler yaptığı müddetçe muhalif de olsak bu zor günleri atlatmak için hükümete destek olmalıyız.
Ama iktidar da hep başkalarını suçlamaktan vazgeçmeli artık.
 ***
OLAĞAN ŞÜPHELİLER!
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan Burdur’a gittiğinde yine “olağan şüpheli” operasyonları yaşandı. Daha önceki ziyaretlerinde olduğu gibi bu kez de Burdur’da Sayın Cumhurbaşkanı’nı protesto ederler diye muhalif olanlar gözaltına alındı.
İyi vallaha, Sayın Cumhurbaşkanı nereye gitse, muhalifleri topla gözaltına al.
Anlaşılan rahat yok millete Sayın Cumhurbaşkanı’ndan.
Eğer bir daha bir yere giderse oradaki muhaliflere tavsiyem:
Sayın Cumhurbaşkanı gelmeden bir günlüğüne memleketinizi terk ediverin.
Yoksa olağan şüpheli olarak her an gözaltına alınma ihtimaliniz var.
***
KOL BÖREĞİ!
Her zaman söylediğim gibi algılarla oluşturulan bir liderlik ve algılarla sürdürülen bir iktidar. Algı operasyonları öylesine kuşatmış ki toplumu, gerçeği görebilme şansın yok.
3. köprüyü yaptık diyorlar.
Algı operasyonları öylesine ustaca ki, sanki birinci ve ikinci köprüyü de bunlar yaptı sanıyorsun gayri ihtiyari. Öyle lanse ediyorlar.
Böyle sananlar da az değil maalesef.
Sanki bunlardan önce taş devrinde yaşıyormuşuz hissi uyandırıyorlar.
3. köprüyü siz yaptınız tamam da, ne zaman?
İktidarınızın 13. yılında ve Gayri Safi Milli Gelir 800 milyar dolar iken
Birinci köprüyü merhum Süleyman Demirel yapmıştı. İktidarının 4. yılında iken ve Türkiye’nin Gayri Safi Milli Geliri sadece 36 milyar dolar idi.
İkinci köprüyü merhum Turgut Özal yapmıştı. İktidarının 4. yılında iken ve Türkiye’nin Gayri Safi Milli Geliri 120 milyar dolar idi.
Siz ancak iktidarınızın 13. yılında yapabildiniz ve gayri Safi Milli Gelir 800 milyar dolara ulaşmışken.
Demek ki neymiş; merhum Özal ve merhum Demirel sizden daha başarılıymış ve ikinci ve birinci köprü sizin yaptığınızdan daha değerliymiş.
Tuttunuz daha 3 köprü bitmeden “kol böreği” ile açılış töreni düzenlediniz. Sadece yolları bitmiş. Köprü geçiş fiyatlarının küçük araçlar için 3 lira, büyük araçlar için 15 lira ve köprüye giden yolların geçiş ücretinin kilometresi 0,80 dolar olduğu açıklanınca, açılış töreninin niye “kol böreği” ile yapıldığını anlamışsınızdır herhalde.


584 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

DANK/ ZEHİRLİ YILAN - 05/04/2016
Artık muhalefet partilerinin iktidar olmak için projeler üretmesi yeterli olmayacak. İktidara gelmek de çözüm olmayacak. Muhalefetin, iktidar projeleri kadar AK PARTİ’nin oluşturduğu tahribat için de projeler üretmesi gerekiyor.
BİNİCİLİK TESİSİ - 03/04/2016
“Serhatlere akın eden Türk, Uzakları yakın eden Türk.” Atalarımız serhatlere akın ettiyse, uzakları yakın ettiyse bu at sayesinde olmuştur.
DANK/ATATÜRK VE BURSA AMERİKAN KIZ KOLEJİ - 30/03/2016
1854 yılında Bursa’da misyonerler tarafından kurulan Bursa Amerikan Kız Koleji’nde okuyan 4 Türk öğrenci, öğretmenlerinin telkinleriyle din değiştirerek Hıristiyan olurlar.
DANK/SEN KİMSİN? - 29/03/2016
14 yıldır herkese “Sen kimsin?” dedi. Sonunda ABD’ye gitti kendi kendine. Ne etse, ne yapsa randevu alamadı bir türlü; “Sen kimsin?” dediler.
DANK/BİR KERE, BİR KERE DEĞİL! - 24/03/2016
“Buna bir kere rastlanmış olması hizmetleri ile ön plana çıkmış bir kurumumuzu karalamak için gerekçe olamaz. Biz Ensar Vakfı’nı da tanıyoruz, hizmetlerini de takdir ediyoruz.”
DANK/BRÜKSEL ÇADIRI - 22/03/2016
Başbakan Sayın Ahmet Davutoğlu, Belçika’nın Başkenti Brüksel’de AB zirvesinin yapıldığı binanın hemen yanı başına PKK çadırı kurulmasına izin verdiği için Belçika Hükümeti’ne sitem ediyor
DEVLET ADAMI HATA YAPMAZ (MI)? - 21/03/2016
Talat Paşa bir gün Almanya’ya gider. Yanında Atatürk’ü de götürür. Berlin’de Alman Devlet Adamı ve Şanşölyesi Prens Bismarck ile görüşeceklerdir. Atatürk genç bir subaydır daha o zaman.
BEN GİDERSEM! - 17/03/2016
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Geleneksel 22. Muhtarlar Toplantısı’nda “Ben gidersem devlet yıkılır” demeye getirmiş sözü.
DANK / EY AKP OYLARINIZ ARTTI MI? - 17/03/2016
Türkiye AKP iktidarında en karanlık günlerini yaşıyor. Terör en çirkin yüzüyle insanlarımızın canına kastediyor. “Analar ağlamayacak” diye milleti kandıranların sayesinde memlekette ağlamayacak ana kalmayacak bu gidişle.
 Devamı

 
YAZI ÜRETİM A.Ş.
ULUSAL GAZETELER
NÖBETÇİ ECZANELER