• https://www.facebook.com/bsgmedya@hotmail.com
  • https://www.twitter.com/bsgmedya@hotmail.com
BSGMEDYA VİDEO

CAN SUYU OLALIM

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI

KAMU SPOTU

BİR KİTAP

M.Fatih UYSAL
bsgmedya@hotmail.com
DANK?! SAKAL BIRAKMAK BAŞKA, TIRAŞLI OLMAK BAŞKA!
02/03/2016

Vali Ahmet Kara’nın Alaca’da bir okul müdürünü “tıraşlı” olması dolayısıyla uyarması (sakallı değil, tıraşlı) olay oldu.

Vali Kara’nın bu davranışı ulusal basında yer alırken, sosyal medyada da geniş yankı yaptı.

“Haysiyet Tetikçisi” klavye delikanlıları, 28 Şubat döneminde Müsteşar Yardımcılığı görevinin asaleten ataması yapılmayan Vali Ahmet Kara’yı hemen 28 Şubatçı olmakla suçlayıvermişler.

Sayın Vali ‘Marksistlik’ten ve Paralelcilik’ten de nasibini almış.

TROLL’ler hemen yattıkları yerden ahkam kemeye başlamışlar. ( Halk arasında yattıkları yerden para kazanma benzetmesi yapılan “hayat kadınları” bile bunlardan daha onurludur)

Neymiş efendim; “Bu vali bu cesareti acaba kimden ve nereden alıyor (muş)? PARALEL ÖRGÜT YAPILANMASINDAN MI, ARKASINA ALDIĞI MARKSİST YAPILANMADAN MI, YOKSA KURT BULANIK HAVAYI SEVER Mİ DİYOR.
BİR ATASÖZÜ DAHA VAR AMA…
ONU DA SÖYLEMEK İSTEMİYORUM…
(Bir zahmet söyleseydin bari)”

Bir başkası; “Sene olmuş 2016. Avrupa bilimde ilerlemiş, bunun gibi yobazlar hala “sakal” üzerinden insanları tahkir ediyor. Allah’ın insanları fıtrat üzerine yarattığı bir şeyi insan nasıl engellesin. O vali görevi bıraksın ya da insan sıfatıyla ortalıkta dolaşmasın”

“İnsan sıfatıyla ortada dolaşmasın”

Vay be! İşe bak sen?

Ömrünün neredeyse 40 yılını Mülki Amir olarak geçirmiş bir insan, insanlığı sizin gibi haysiyet cellâdı onursuz şarlatanlardan mı öğrenecek?

Hadi oradan soytarılar.

***

BİR DEFA SAKAL BIRAKMAK BAŞKA,

TIRAŞLI OLMAK BAŞKADIR;

İnsan sakalı dini inancı gereği bırakabilir. Buna kimsenin sözü olamaz, olmamalıdır da.

Ayrıca sakal bırakmak peygamber sünnetidir. İnsan sünnet için sakal bırakmak isteyebilir. Ancak İslam Dini ince bir dindir; eğer eşinin rızası yoksa bırakamazsın.

Dediğim gibi, sakal bırakmak başkadır, insanın inancının gereğidir. Ama tıraşlı olmak da başkadır. Tıraşlı olmanın dini inancın gereğiyle ilgisi yoktur; eğer devlet memuruysan disiplinsizlikle ilgisi vardır, ihmalkârlıkla ilgisi vardır, ciddiyetsizlikle ilgisi vardır, saygısızlıkla ilgisi vardır.

Sayın Vali Ahmet Kara da “bu sıfatları taşıyan bir devlet memuruna” gereken uyarıyı yapmıştır. Devlet memuruysan tıraşını olacakın.

Nasıl tehlikeli bir zihniyet devrimine doğru yelken açtığımızın farkında mısınız?

İşte cumhuriyetin erdemi ve değeri tam da burada bir kez daha anlaşılıyor.

Böyle marazi, hasta ruhlu inanların mantar biter gibi türediği bir dönemde.

Kin, nefret ve öfke dolu. Saygı yok, edep yok, terbiye yok, hoşgörü yok, nezaket yok.

Toplum nasıl bir “marazi kafalar” güruhu haline gelmiş gördünüz mü?

Onun için cumhuriyete sahip çıkmamız daha da çok önem kazanıyor.

Vali, bulunduğu ilde devletin temsilcisidir.

 Umarım Sayın Valimiz de temsil ettiği devletin nasıl bir dönüşümle karşı karşıya oluğunu anlamıştır. 591 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

DANK/ ZEHİRLİ YILAN - 05/04/2016
Artık muhalefet partilerinin iktidar olmak için projeler üretmesi yeterli olmayacak. İktidara gelmek de çözüm olmayacak. Muhalefetin, iktidar projeleri kadar AK PARTİ’nin oluşturduğu tahribat için de projeler üretmesi gerekiyor.
BİNİCİLİK TESİSİ - 03/04/2016
“Serhatlere akın eden Türk, Uzakları yakın eden Türk.” Atalarımız serhatlere akın ettiyse, uzakları yakın ettiyse bu at sayesinde olmuştur.
DANK/ATATÜRK VE BURSA AMERİKAN KIZ KOLEJİ - 30/03/2016
1854 yılında Bursa’da misyonerler tarafından kurulan Bursa Amerikan Kız Koleji’nde okuyan 4 Türk öğrenci, öğretmenlerinin telkinleriyle din değiştirerek Hıristiyan olurlar.
DANK/SEN KİMSİN? - 29/03/2016
14 yıldır herkese “Sen kimsin?” dedi. Sonunda ABD’ye gitti kendi kendine. Ne etse, ne yapsa randevu alamadı bir türlü; “Sen kimsin?” dediler.
DANK/BİR KERE, BİR KERE DEĞİL! - 24/03/2016
“Buna bir kere rastlanmış olması hizmetleri ile ön plana çıkmış bir kurumumuzu karalamak için gerekçe olamaz. Biz Ensar Vakfı’nı da tanıyoruz, hizmetlerini de takdir ediyoruz.”
DANK/BRÜKSEL ÇADIRI - 22/03/2016
Başbakan Sayın Ahmet Davutoğlu, Belçika’nın Başkenti Brüksel’de AB zirvesinin yapıldığı binanın hemen yanı başına PKK çadırı kurulmasına izin verdiği için Belçika Hükümeti’ne sitem ediyor
DEVLET ADAMI HATA YAPMAZ (MI)? - 21/03/2016
Talat Paşa bir gün Almanya’ya gider. Yanında Atatürk’ü de götürür. Berlin’de Alman Devlet Adamı ve Şanşölyesi Prens Bismarck ile görüşeceklerdir. Atatürk genç bir subaydır daha o zaman.
DANK / EY AKP OYLARINIZ ARTTI MI? - 17/03/2016
Türkiye AKP iktidarında en karanlık günlerini yaşıyor. Terör en çirkin yüzüyle insanlarımızın canına kastediyor. “Analar ağlamayacak” diye milleti kandıranların sayesinde memlekette ağlamayacak ana kalmayacak bu gidişle.
BEN GİDERSEM! - 17/03/2016
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Geleneksel 22. Muhtarlar Toplantısı’nda “Ben gidersem devlet yıkılır” demeye getirmiş sözü.
 Devamı

 
YAZI ÜRETİM A.Ş.
ULUSAL GAZETELER
NÖBETÇİ ECZANELER