• https://www.facebook.com/bsgmedya@hotmail.com
 • https://www.twitter.com/bsgmedya@hotmail.com

Çorum Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Valilikte düzenlenen Haziran ayı değerlendirme toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

 1. VALİ DAĞLI: HERŞEY
 2. HUZURLU BİR KENT İÇİN
 3.  

 1. 8 Temmuz 2024

Çorum Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Valilikte düzenlenen Haziran ayı asayiş değerlendirme toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Dağlı, emniyet ve jandarma ekiplerince yasadışı olarak internet üzerinden bahis oynatıldığı tespit edilen 36, müstehcenlik ve fuhuş içerikli yayın yapan 26 olmak üzere toplam 62 sitenin erişimin engellendiğini, 230 sosyal medya hesabı hakkında işlem yapılarak ilgili birimlere bildirimde bulunulduğunu söyledi.

 

 1. 169 BİN 662
 2. KİŞİNİN
 3. SORGUSU
 4. YAPILDI

Uygulamalar hakkında bilgi veren Vali Dağlı, "Uygulamalar ilçelerimizde emniyet ve jandarmamız ortaklığında yapılmaktadır. Bu uygulamalarda; 169 bin 662şahsın sorgusu yapılmıştır.

 

 1. 33 KİŞİ TUTUKLANIP
 2. CEZAEVİNE
 3. GÖNDERİLDİ
 4.  

 Çeşitli suçlardan haklarında adli makamlarca yakalama kararı bulunan 363 şahıs yakalanmış, bu şahıslardan 33'ü tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir. İlimiz genelinde Haziran ayı içerisinde 2.271 olay meydana gelmiş, bu olaylardan 2 bin 110'u aydınlatılmıştır.161 olayın aydınlatma çalışmaları halen devam etmektedir.

 1. KAYIPLAR BULUNDU
 2. AİLELERİNE
 3. TESLİM
 4. EDİLDİ

Haklarında kayıp olduklarına dair müracaatta bulunulan 25 şahısın tamamı bulunmuştur. 37 kayıp çocuk bulunarak ailelerine teslim edilmiştir.

 

 1. ÇOK SAYIDA
 2. SİLAH
 3. ELDE
 4. EDİLDİ

 Yürütülen çalışmalarda; 51 adet ruhsatsız tabanca, 29 adet av tüfeği,19 adet kuru sıkı tabanca ve bu silahlara ait 1.316 adet çeşitli çap ve markalarda fişek ele geçirilmiştir" dedi.

 1. KURALLARA
 2. UYMAYAN
 3. SÜRÜCÜLERE
 4. CEZA YAĞDI

Emniyet ve jandarma trafik birimlerince yapılan uygulamalar hakkında da bilgi veren Vali Dağlı, "Yapılan uygulamalar da 96 bin 781araç denetlenmiş ve kurallara uymayan 22 bin 103 araç veya sürücülerine gerekli idari para cezaları uygulanmıştır.

Ayrıca trafik güvenliğini tehlikeye düşüren araçlar ile sürücü belgesiz veya alkollü araç kullanma gibi çeşitli suçlardan toplam 625 araç trafikten men edilmiştir. Bunun yanı sıra 7 bin 803 motosiklet kontrol edilmiş,1.021 motosiklet sürücüne işlem yapılmıştır" dedi.

 

 1. DÜĞÜNLERE
 2. DİKKAT ÇEKTİ
 3.  

Düğünlere dikkat çeken Dağlı “düğünlerde ve eğlencelerde silah ile havaya ateş edilmesidir. Bunun yaralanma ve ölümlere ne kadar çok yol açtığı aşikardır. Emniyet ve Jandarma ekiplerimiz tarafından tüm etkinlikler sıkı bir şekilde kontrol edilecek, tüm düğünlerde güvenlik güçlerimiz sivil olarak bulunacak, silah atanların tespiti yapılacak ve ilgili kanun maddelerine göre gerekli yasal işlemler uygulanacaktır. Vatandaşlarımızı bu konuda duyarlı olmaya davet ediyorum"

Toplantıda İl Jandarma Komutanı Jandarma Kd. Alb. Naim Çetinkaya, İl Emniyet Müdür Vekili Mete Bayrak, Vali Yardımcısı Tamer Orhan hazır bulundu./BSGMEDYA

 
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI