• https://www.facebook.com/bsgmedya@hotmail.com
  • https://www.twitter.com/bsgmedya@hotmail.com

CHP Belediye Meclisi Üyesi Müslüm Acar, ülkemizin son yılına damgasını vuran ve gündemdeki yerini de koruyan can alıcı bir soruna dikkat çekti

 

  1.  
  2. 'AVRUPA’NIN SIĞINMACI
  3. KAMPINA DÖNDÜK'
  4.  

  1. 7 Haziran 2024
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Belediye Meclisi üyesi Müslüm Acar, ülkemizin son yılına damgasını vuran ve gündemdeki yerini de koruyan can alıcı bir soruna dikkat çekti. Acar, 'Türkiye, Avrupa'nın sığınmacı kampına döndü” dedi.
 
Çorum Belediye Meclisi'nin Haziran dönemi Olağan Toplantısında gündem dışı söz alan CHP Meclis üyesi Müslüm Acar, ülkemizin can alıcı sorunlarından olan mülteci konusuna dikkat çekti. Mülteci sorunun giderek büyüdüğünü dile getiren CHP'li Acar, konuşmasını şöyle sürdürdü:
 
 
 
'Bir Türk vatandaşı olarak bu sorunu dile getirmeye kayıtsız kalamazdım. Gerçek Beka sorunu; Suriyeli, Afganlı, Iraklı, Faslı derken, Avrupa'nın sığınmacı kampına döndük. Hatta durum öyle bir hal aldı ki, Yunan Başbakanı bile bize teşekkür eder duruma geldi. Amacımız ırkçılık değildir. Türk misafirperverliğini gösterdik, fakat ülkede de savaş bittiği halde, gönderilmemelerine ve etrafımızda tehlike saçmalarına karşıyız.
 
 
  1. 'AMACIMIZ IRKÇILIK DEĞİLDİR'
Sağlık alanında mültecilere tanınan haklar, SMA'lı çocuklarla gazilere tanınmıyor. Anadolu fazlasıyla kozmopolitik bir ülkeyken daha da kültürel, ekonomik ve sınıfsal olarak Ortadoğulaştırma projesi içerisinde yer almak istemiyoruz.
Ülkemizde yabancı uyruklu hastaların ayakta tedavileri için sağlık hizmeti Sağlık Bakanlığı tarafından karşılanıyor, fakat SMA'lı çocuklarımızın sağlık giderleri ve gazilerimizin protez bacağını çok görmektedir.
 
Resmi rakamlar mülteci sayısını düşük gösterse de; ülkemizde 13 milyon civarında yabavcı uyruklu insan var. Bölge iller arasında Suriyeli sayısının nüfusuna oranla Çorum üçüncü sırada yer almaktadır.
 
Bu konuyla ilgili Atatürk'ün 21 Haziran 1934 tarihli sözlerini hatırlatmak isterim: Türk soylu olmayanlar istediği yere yerleşemez. Anadili Türkçe olmayanlar müstakil mahalle kuramaz, işçi kümesi oluşturamaz. Mültecilerin bir belediyedeki nüfusu yüzde 10'u geçemez.
Çoğalma hızı Türklerde yüzde 1.45 iken mültecilerde yüzde 5.56'dır. Bu doğum oranlarıyla 25-30 yıl sonra Türkiye'de nüfus dağılımı çok tehlikeli bir boyuta ulaşacağı aşikardır.”/BSGMEDYA

 
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI