• https://www.facebook.com/bsgmedya@hotmail.com
  • https://www.twitter.com/bsgmedya@hotmail.com

BASK İl Temsilcisi ve Anadolu Eğitim Sendikası İl Temsilcisi; 5 Haziran'da Başöğretmen Atatürk İmam Hatip Ortaokulu'nda okul müdürüne yapılan saldırıyı kınadı.

 

  1. 'OKUL MÜDÜRÜNE
  2. ZİNCİRLE  YAPILAN
  3. SALDIRIYI KINIYORUZ'
  4.  

  1. 6 Haziran 2024

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu (BASK)  İl Temsilcisi ve Anadolu Eğitim Sendikası İl Temsilcisi; 5 Haziran'da Başöğretmen Atatürk İmam Hatip Ortaokulu'nda okul müdürüne yapılan saldırıyı kınadı.

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu (BASK)  İl Temsilcisi Hayati Çam ile Anadolu Eğitim Sendikası İl Temsilcisi Kenan Taşkın yaptıkları ortak açıklamada; 'Eğitim Çalışanlarına sözlü şiddetin yapılmamasını isterken fiziki şiddetin uygulanması ile eğitim çalışanları gün geçtikçe artan bir şiddete maruz kalmaktadır. Darp suçunu işleyenlerin gözaltına alınıp serbest bırakılmaması için olayın takipçisi olacağız. Artık YETER! yasal tedbirler derhal hayata geçsin.'dedi.

Darp suçunu işleyenlerin gözaltına alınıp serbest bırakılmaması için olayın takipçisi olacaklarını dile getiren Çam ve Taşkın, açıklamalarında şunları söyledi:

 '05.06.2024 günü saat 15.00 sularında ilimiz merkez ilçesinde bulunan Başöğretmen Anadolu İmam Hatip Ortaokulu’nda S.D.S. isimli öğrencinin okul koridorunda bayılması üzerine Okul Müdürü Hacı Ömer Atılgan 112 Acil Çağrı Merkezi’ni arayarak öğrencinin tedavisi için okula ambulans çağırmış, aynı zamanda öğrenci velisini arayarak konuyla ilgili bilgilendirmiştir.
Okula gelen ve öğrencinin ambulansla hastaneye gönderilmesine tepki gösteren öğrenci velisi yanında bulunan şahısla birlikte Okul Müdürümüz Hacı Ömer Atılgan ve okulda görevli yardımcı hizmetli Mehmet Öztürk’ü darp etmiştir.

  1. ARTIK YETER! YASAL
  2. TEDBIRLER DERHAL
  3. HAYATA GEÇİRİLSİN
  4.  

Hazireti Ali’nin söylediği gibi “Bir harf öğretinin kırk yıl kölesi olurum” diyen bir anlayışın öğretmenlerimize köle olmalarını beklemiyoruz. Ancak eğitim çalışanlarımıza şiddet uygulamalarını tasvip etmiyoruz. Eğitim Çalışanlarına sözlü şiddetin yapılmamasını isterken fiziki şiddetin uygulanması ile eğitim çalışanları gün geçtikçe artan bir şiddete maruz kalmaktadır. Darp suçunu işleyenlerin gözaltına alınıp serbest bırakılmaması için olayın takipçisi olacağız. Artık YETER! yasal tedbirler derhal hayata geçsin.

Okul müdürümüze ve Memurumuza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Okul Müdürü ve Memuruna  yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Başka olayların tekrar etmemesi için yetkilileri göreve çağırıyoruz. Konu Bağımsız Kamu Görevlileri Konfederasyonu İl Temsilciliği ve Anadolu Eğitim Sendikası İl Temsilciliği tarafından titizlikle takip edilecektir.'/BSGMEDYA
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI