• https://www.facebook.com/bsgmedya@hotmail.com
 • https://www.twitter.com/bsgmedya@hotmail.com

YAZI ÜRETİM A.Ş.
ULUSAL GAZETELER
NÖBETÇİ ECZANELER
BİR KİTAP

Çorum Belediye Meclisi'nin Haziran ayı toplantısında geçtiğimiz günlerde yıkılan Galip Kuşçuoğlu Vakfı’na ait ibadethane tartışması damga vurdu.

 1. Belediye Meclisi'nde
 2. 'Cami' tartışması
 3. CHP GRUBU
 4. SALONU TERK ETTİ!
 5.  

 1.  
 2. 8 Haziran 2023

Çorum Belediye Meclisi'nin Haziran ayı toplantısına geçtiğimiz günlerde yıkılan Galip Kuşçuoğlu Vakfı’na ait ibadethane tartışması damga vurdu.

Galip Kuşçuoğlu Vakfı’na ait ibadethanenin yıkımına yönelik eleştirilerde bulunan CHP Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Tuncay Yılmaz’a, Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Yağbat’ın yaptığı tarihi referanslı yanıt gerginlik yarattı.

 

 

Çorum Belediye Meclisi, Haziran ayı toplantısı tartışmalı geçti.

Geçtiğimiz hafta kamuoyunun geniş yer alan Galip Kuşçuoğlu Vakfı’na ait ibadethanenin yıkımıyla ilgili eleştirilerini dile getiren, CHP Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Tuncay Yılmaz’a Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Yağbat’ın “Tek parti iktidarı döneminde yıkılan, ahıra çevrilen, gazino yapılan camiler var” demesi mecliste gerginliğe yol açtı.

Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Yağbat konuşmasında camilerin kamu menfaati olduğu zamanlarda yıkılabileceğini belirterek, CHP’liler tarafından yapılan itirazın CHP’nin geçmiş dönemdeki uygulamalarını aklamak amacıyla yapıldığını söyledi.

 

 

Toplantıda Yağbat’ın 'CHP zamanında camiler ahır yapıldı gazino yapıldı' şeklindeki sözleri üzeine tartışma başladı.

Belediye Meclisi Grup Başkan Vekili Tuncay Yılmaz tekrar söz alarak yaptığı konuşmada AK Parti’nin sattığını ve yıktığını iddia ettiği camilerin listesini okudu.

Son olarak tartışmaya meclisi yöneten İsmail Bölükbaşı da katıldı.  Bölükbaşı’nın Cumhuriyet Halk Partisi'nin Milletvekili çıkıp 'Bu ezanlar ağzımıza ağzımıza inlememeli ve sesi kesilmeli” şeklindeki sözleri üzerine CHP Grubu, AK Partililerin provokasyon yaptığını belirterek salonu terk etti.

 

 1.  
 2. CHP'Lİ YILMAZ:
 3. KİMSEYE KARA
 4. ÇALMAYACAĞIZ
 5.  

Yağbat’ın konuşmasının ardından tekrar kürsüye gelen CHP belediye Meclisi Grup Başkan vekili Tuncay Yılmaz, “Sayın Yağbat gibi kimseye kara çalmayacağız. Müslüman yalan konuşmaz. İsmail Bey bu iddianızı ispat edeceksiniz. Pavyon yapılan cami bu yakışıyor mü? AK Parti'nin iktidara geldiği günden beri AVM yapmak için yıktığı ve sattığı camiler listesi. Ey Müslüman AKP. Malatya'da AVM yapmak isteyen bir şirkete cami alanı 52 milyon 500 bin, İstanbul’da Esentepe’nin cami, İstanbul’da Bulgurlu Mahallesi Amine Hatun Cami, İstanbul Elmalı Mahallesi’nde Bağırbaşı Huzur Cami, Çengelköy’de Huzur Cami, Birlik Cami, daha liste uzayıp gidiyor 20 tane. Sorsan 69 E doğumlu. CHP iktidarı en son 48’de son bulmuş hafıza tazeleyecek arkadaş. Siz öyle bir olmuşsunuz ki teflon tava gibisiniz hiçbir şey tutmuyorsunuz. Allah’tan kork pavyon yapıldı diyor.

 

Dağıttığınız bilgilendirme notlarında mahkeme cami diye tarif etmiş cami değil. Hacı Bektaş Veli Vakfı Diyanete bağlı değil ibadethane değil diyebilir misin? Nerenin cami olduğuna kim karar veriyor ibadet yapılan yer cami midir değil midir? İmar yapamıyorum diyen İsmail Yağbat, Pavyon yapılan Cami Allah akıl fikir versin fitne fesattan korusun. Sizi halkın vicdanına havale ediyorum” dedi.

Yapılan tartışmaya Belediye Başkan Vekili İsmail Bölükbaşı da katıldı. Bölükbaşı, “Tarihi saatlerce konuşabiliriz 1949'dan da örnek veririz, 2023'den de. Mehmet Akif Ersoy mısralarında diyor ki: ‘Bu ezanlar ki şehadetleri dinin temeli ebediyen benim yurdumun üzerinde inlemeli’. Peki Cumhuriyet Halk Partisi'nin Milletvekili çıkıp dedi ki;'Bu ezanlar ağzımıza ağzımıza inlememeli ve sesi kesilmeli” dedi.

 

 1. 'PROVOKASYON
 2. İÇİN GELMİŞSİNİZ'

Bölükbaşı'nın konuşmasının ardından ayağa kalkan CHP Grup Başkan vekili Tuncay Yılmaz, 'Bu meclise provokasyon için gelmişsiniz bu grup sizi dinlemeyecek iftira atıyorsunuz' diyerek CHP Belediye Meclis grubu ile birlikte salonu terk etti./BSGMEDYA
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

BSGMEDYA VİDEO

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI