• https://www.facebook.com/bsgmedya@hotmail.com
  • https://www.twitter.com/bsgmedya@hotmail.com

YAZI ÜRETİM A.Ş.
ULUSAL GAZETELER
NÖBETÇİ ECZANELER
BİR KİTAP

CHP’nin yeni MYK’si, ilk toplantısını bugün partinin genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderliğinde yaptı.

  1. CHP’DE KONGRE
  2. SÜRECİ BAŞLIYOR
  3.  

  1. 6 Haziran 2023

CHP’nin yeni MYK’si, ilk toplantısını bugün partinin genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderliğinde yaptı.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, MYK gündemiyle ilgili basın toplantısı düzenliyor. Öztrak, kongre sürecinin bugün itibarıyla başlatıldığını söyledi.

CHP Genel Merkezi’nde yeni MYK’nin ilk toplantısını değerlendiren Öztrak, yeni MYK'nin yeni uzmanlardan oluştuğunu söylerken yaş ortalamasının 49 olduğunu vurguladı.

 

  1. "KONGRE SÜRECİNİN
  2. BAŞLATILMASINA
  3. KARAR VERDİK"

PM toplantısından da bahseden Öztrak, "Kongreler sürecinin bugün başlatılmasına ve

mevzuattaki asgari süreler dikkate alınarak hızla tamamlanmasına karar verdik" dedi.

Parti örgütlerinin 'tazeleneceğini' belirten Öztrak, parti tüzüğünün tüzüğümüzün bazı maddelerinde parti örgütünün taleplerini dikkate alacak bir değişiklik yapılması için komisyon kurulacağına da karar verildiğini söyledi.

Yaklaşık 9 ay sonra yapılacak yerel seçimlere de değinen Faik Öztrak, "Partimize yerel yönetim seçimlerinde büyük bir başarı yaşatması için gereken her türlü çabayı göstereceğiz" dedi.

 

  1. CAN ATALAY ÇAĞRISI

TİP'ten Hatay Milletvekili seçilmesine rağmen cezaevinde tutulmaya devam edilen Gezi tutuklusu Avukat Can Atalay'ın durumundan da bahseden Öztrak, Atalay'ın derhal serbest bırakılması çağrısında bulundu:

"Seçilmiş bir milletvekili bugün hukuksuzca, hakkında kesin karar olmadan hapiste tutuluyor. Genel Başkanımızın da belirttiği gibi, bu sadece Can Atalay’ı değil, ona oy veren tüm insanları tutuklamak anlamına gelir. Saray’ı da Saray'ın hakimlerini de uyarıyoruz: Bu topluma daha fazla zarar vermeyin, adaletteki erozyonu durdurun. Milletin vekil seçtiği Can Atalay’ı, milletin iradesini derhal serbest bırakın."

Gezi Davası kapsamında aldığı 18 yıl hapis cezası nedeniyle Marmara Cezaevi'nde tutulan Atalay'ın mazbatası, 25 Mayıs tarihinde avukatları tarafından alındı ve hemen ardından Atalay’ın tahliyesi için Yargıtay'a başvuruda bulunuldu.

Yargıtay, yapılan başvuruya hâlâ yanıt vermezken TİP Milletvekili Can Atalay henüz tahliye edilememesi sebebiyle görevine başlayamadı.(Birgün)
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

BSGMEDYA VİDEO

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI