• https://www.facebook.com/bsgmedya@hotmail.com
 • https://www.twitter.com/bsgmedya@hotmail.com

Şiir yazmaya gençlik yıllarında başlayan Çorumlu Şair Mehmet Dinler, yılların birikimi olan şiirlerini 2 ayrı kitapta topladı.

 1.  
 2. Şair Mehmet Dinler,
 3. şiirlerini kitaplaştırdı..
 4.  
 5. ‘MEVSİMLERİN ŞİİRLERİ
 6. VE SEVECEN ŞİİRLERİ’
 7.  
 8.  

 1.  
 2. 23 Mayıs 2023

Şiir yazmaya gençlik yıllarında başlayan Çorumlu Şair Mehmet Dinler, yılların birikimi olan şiirlerini ‘Mevsimlerin Şiirleri’ ve ‘Sevecen Şiirleri’ adıyla 2 ayrı kitapta topladı.

Mayıs ayı içerisinde Samsun’da bir yayınevi tarafından basılan kitapların dizgisinden kapak tasarımına kadar teknik çalışmalarını şairin torunları; Nisan İrem Kılınç, Deniz Öztürk, Ezgi Deniz Purtul, Emel Gülsüm Purtul, Duygu Öztürk ve Eklil Bulut Kılınç gerçekleştirdi.

 

 1.  
 2.  
 3. ‘DİLLERDEN DE DÜŞMEZ
 4. ÇORUM HERİSİ
 5. SORSALAR DERDİM
 6. ÇORUMLUYUM HERİ’

 

1952 yılında Çorum merkeze bağlı Eymir Köyünde dünyaya gelen Mehmet Dinler, şiir yazmaya gençlik yıllarında başladı. Şiirlerini hece vezni ile yazan şair, gezgin şairler arasında yer alıyor.

İl ve ilçelerde insanların güncel yaşamlarını şiirlerine konu edinen Şair Mehmet Dinler, Çorum ve çevresinde şair ve terzi Sevecen olarak tanınıyor.

Aynı zamanda çevresinde hayırsever olarak da bilinen Şair Mehmet Dinler, yaşamını Çorum'da sürdürmektedir.

Kaleme aldığı şiirlerini büyük bir özenle defterlerde toplayan Şair Mehmet Dinler, aradan geçen yıllar sonra bu çalışmalarını kitaplaştırmayı gerçekleştirdiğini belirtirken, bu süreçte emeği geçenlere de teşekkür etmeyi ihmal etmedi.

BSGMEDYA olarak; kentimizin yetiştirdiği şairler arasında önemli bir yeri olduğuna inandığımız Şair Mehmet Dinler’i edebiyat dünyamıza kazandırdığı eserlerinden dolayı da kutluyoruz.

 

 

 
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın