• https://www.facebook.com/bsgmedya@hotmail.com
 • https://www.twitter.com/bsgmedya@hotmail.com

BİR KİTAP

Gazeteci Mehmet Yolyapar, CHP’den Milletvekilliği Aday Adaylığı açıklamasını yoğun bir katılımla duyurdu.

 1.  
 2. ‘DAHA YAŞANABİLİR
 3. ÇORUM İÇİN ADAYIM’
 4.  

 1. 22 Mart 2023

Gazeteci Mehmet Yolyapar, CHP’den Milletvekilliği Aday Adaylığı açıklamasını yoğun bir katılımla duyurdu.

Yolyapar, “Daha yaşanır bir Çorum”, “sanayi ve kültür kenti Çorum” gibi hedefleriyle yola çıktığını söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çorum Milletvekili aday adaylığı için başvuru yapan Çorum Haber Genel Müdürü, Çorum Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı Mehmet Yolyapar, CHP il binasında düzenlediği toplantıyla aday adaylığını kamuoyuna duyurdu.

Mehmet Yolyapar’ın basın toplantısına; CHP İl Başkanı Ümit Er, Merkez İlçe Başkanı Ulaş Tokgöz, çok sayıda partili, ailesi ve dostları katıldı.

14 Mayıs seçimlerinin demokrasi adına adeta “köprüden önceki son çıkış” olduğunu ifade eden Yolyapar, Millet İttifakı’nın öngördüğü “güçlendirilmiş parlamenter demokratik sistem” için herkesin elinden gelen çabayı göstermesi gerektiğini vurguladı.

 

 1. 'ZAMAN BİREYSEL
 2. HESAPLARLA
 3. UĞRAŞMA
 4. ZAMANI DEĞİL'
 5.  

Kahramanmaraş merkezli büyük deprem felaketlerinin tüm ulusun ruhunu kararttığını hatırlatan Yolyapar açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Bir an işe-güce dalıp unutur gibi oluyoruz, ama aklımıza geldiğinde beynimize hançer saplanmış gibi oluyor. Hele de, enkaz altında canlı canlı ölümü bekleyerek can veren on binlerce insanımızı düşününce, gerçekten yemeden-içmeden kesiliyoruz. Bu acıyı unutmayacağız, kayıtsızlıkların, yetersizliklerin, sorumsuzlukların hesabını elbette soracağız. Ama, ülkemizin içinde bulunduğu büyük ekonomik kriz ve otokrasiden teokrasiye sürüklenme riski nedeniyle, ayağa kalkmak, dimdik durmak ve gücümüzün son raddesine kadar demokratik mücadeleyi sürdürmek zorundayız. Zaman, bireysel hesaplarla uğraşma zamanı değildir. Yüce Atatürk’ün bize emanet ettiği bağımsız, demokratik, çağdaş ve uygar Türkiye’yi, her türlü saldırıya karşı savunma ve gelecek kuşaklar için güzel yarınlara yol açma zamanıdır. Yoksa bu güzelim ülkemiz, elimizin altından kayıp gidiyor.”

 

 1. 'SANAYİ VE KÜLTÜR
 2. KENTİ ÇORUM İÇİN
 3. YOLA ÇIKTIM'
 4.  

Yarım asırdır gazeteci olarak Çorum’un sorunlarına sahip çıktığını, etkin biçimde kamuoyu oluşturarak Çorum’a pek çok yatırım ve hizmetin kazandırılmasına katkı sağladığını anlatan Yolyapar, “Çorum’un önde gelen kadın hakları savunucusu ve gençleri önceleyen yenilikçi bir vizyoner olarak, “daha yaşanır bir Çorum”, “sanayi ve kültür kenti Çorum” gibi hedeflerime, benim gibi düşünen ve bana inanan dostlarımla, hemşehrilerimle birlikte yürümek üzere yola çıktım.” diye konuştu.

Basın toplantısının ardından partililer ve vatandaşlar hatıra fotoğrafı çektirdi./BSGMEDYA

 

 

 
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın