• https://www.facebook.com/bsgmedya@hotmail.com
  • https://www.twitter.com/bsgmedya@hotmail.com

BİR KİTAP

AK Parti’den Çorum Milletvekili aday adaylığını açıklayan DSİ eski Genel Müdürü Prof. Dr. Lütfi Akca, Çorum basını ile bir araya geldi

  1. LÜTFİ AKCA, ÇORUM
  2. BASINI İLE BULUŞTU
  3.  

  1. 17 Mart 2023

AK Parti’den Çorum Milletvekili aday adaylığını açıkladıktan sonra Katipler Konağı’nda basın mensuplarıyla bir araya gelen DSİ eski Genel Müdürü Prof. Dr. Lütfi Akca, DSİ Genel Müdürlüğü döneminde kente kazandırdığı çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.

Dün Akşam Katipler Konağında çok sayıda gazeteci ile bir araya gelen Akça, DSİ Genel Müdürlüğü görevinde çok sayıda projelere ve yatırıma imza attıklarını söyledi.

 

Akca; “DSİ’nin devam eden inşaatlarımızda 50 bin dekar alanda suya kavuşacak yeler var. Projesi bittiği halde inşaatı başlamamış 70 bin dönüm civarında alan var. Projesi yeni başlatılan 100 bin dönüm alan var. Toplam 250 bin dönüm alan 5 yıl içerisinde Çorum adına takip edeceğim en önemli projeler arasında sulamalar geliyor. Çünkü sulama tarımın can damarı. Su olmadan tarım 5’te bir seviyesine düşüyor. 2 tane büyük barajımız var. Projesi bitmek üzere. Cemilbey ve Gökdere Barajı. Bunar 25 bin dönüm alanı suya kavuşturacak. Bunlar bittiği zaman Çorum topraklarının büyük bir kısmı sulanmış olacak.” diye konuştu.

Akca, program sonunda basın mensuplarıyla hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

  1. AK PARTİ İL BAŞKANI
  2. GÜNAY İLE GÖRÜŞTÜ

Lütfi Akca, ayrıca düzenlediği basın toplantısının ardından AK Parti İl Başkanı Murat Günay’ı ziyaret ederek bir süre sohbet etti. Günay, Akca’ya çıkmış olduğu yolda başarılar diledi./BSGMEDYA
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın