• https://www.facebook.com/bsgmedya@hotmail.com
  • https://www.twitter.com/bsgmedya@hotmail.com

BİR KİTAP

Cumhuriyet Halk Partisi’nin emektar isimlerinden çiftçi Talip Eken, Çorum Milletvekilliği aday adaylığını parti binasında yoğun bir katımla düzenlediği bir basın toplantısı ile açıkladı.

  1.  ‘ÜRETİCİLERİN
  2. SESİ OLACAĞIM’
  3.  

  1. 18 Mart 2023

CHP Çorum Milletvekili Aday Adayı Talip Eken, Türkiye’nin rant ekonomisiyle değil, üreterek büyüyebileceğini belirterek, “Hep beraber bu bozuk düzene dur deyip, siyasi görüşlerimizi bir yana bırakıp, sen ben değil biz olarak üretimden yana olanları destekleme zamanı gelmiştir. Sanayiden tarıma ve enerjiye doğayı ve atmosferi koruyarak üreteceğiz. Rantla değil üreterek büyüyeceğiz” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin emektar isimlerinden çiftçi Talip Eken, Çorum Milletvekilliği aday adaylığını parti binasında yoğun bir katımla düzenlediği bir basın toplantısı ile açıkladı.

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan genel seçimler öncesi aday adaylarının müracaat süreci devam ediyor.

 

  1. YOĞUN KATILIMLI TOPLANTI

CHP’nin emektarlarından, şehrimizin sevilen siması Talip Eken de milletvekili aday adaylığını geniş katılımlı bir toplantı ile kamuoyuna duyurdu.

Basın toplantısına; CHP İl Başkanı Ümit Er, Merkez İlçe Başkanı Ulaş Tokgöz, İl Gençlik Kolları Başkanı Onur Topkül, İl Kadın Kolları Başkanı Kamile Anar, Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Tuncay Yılmaz, bazı ilçe başkanları, İl ve Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Ümit Er, 14 Mayıs seçimlerinin Millet İttifakının iktidarı ile sonuçlanacağını vurgulayarak, Milletvekili Aday Adayı Talip Eken’e çıkmış olduğu hizmet yolunda başarılar diledi.

 

  1. ‘ÜRETİCİNİN SORUNLARINI
  2. MECLİSE TAŞIYACAĞIM’

Talip Eken ise yaptığı konuşmada, tarım ve hayvancılıkta üretimin önemine dikkati çekerek, Türkiye’nin üreterek büyüyebileceğini kaydetti.

Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünde aday adaylığını kamuoyu ile paylaşan Talip Eken, “Düşmanın devasa gücüyle Çanakkale’de ilk dersini aldığı ve nihayetinde kurtuluş savaşıyla kovulduğu o karanlık günlerden kurtulmayı nasıl başardıysak; bugün de bütün yetkinin tek adamda toplandığı bu rejimi alt ederek, halkın sesinin vücut bulduğu millet meclisinin yetkilendirildiği parlamenter sistemi hep beraber kuracağız” dedi.

Talip Eken, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Dur yolcu! Bilmeden gelip bastığın bu toprak, bir devrin battığı yerdir. Eğil de kulak ver, bu sessiz yığın bir vatan kalbinin attığı yerdir.

Çanakkale’de düşmana dur diyen milletimin torunları, ilk önce 18 Mart Çanakkale zaferi ve şehitleri anma gününüzü kutlarım.

Düşmanın devasa gücüyle Çanakkale’de ilk dersini aldığı ve nihayetinde kurtuluş savaşıyla kovulduğu o karanlık günlerden kurtulmayı nasıl başardıysak; bugün de bütün yetkinin tek adamda toplandığı bu rejimi alt ederek, halkın sesinin vücut bulduğu millet meclisinin yetkilendirildiği parlamenter sistemi hep beraber kuracağız.

 

Kırlarda ya mutluluğun çiçeklerini toplayacağız, ya da cehenneme koşacağız. Bu iktidara verilen her oy rantçılara verilecektir. Hem kendimiz yaşam boyunca cehennem azabı yaşayacağız, hem çocuklarınızın geleceğini karartacağız. Hep beraber bu bozuk düzene dur deyip, siyasi görüşlerimizi bir yana bırakıp, sen ben değil biz olarak üretimden yana olanları destekleme zamanı gelmiştir. Sanayiden tarıma ve enerjiye doğayı ve atmosferi koruyarak üreteceğiz. Rantla değil üreterek büyüyeceğiz. Üreteceğiz ki mutluluğu yakalayacağız! Çünkü üretimle gençlerimize iş imkanı, halkımıza ucuzluk gelecek. Deprem ülkemizin gerçeği ise bilimin ışığında ve teknolojinin imkanları ile gereği yapılarak insanların hayatlarını korumak önceliğimiz olacak.

Tıp diplomam yok, hukuk diplomam yok, mühendislik diplomam da yok ancak çiftçilik ve emekçilikte 40 yıllık birikimim var. Ve bu birikimlerimi hiçbir kibir ve üstten bakış olmadan halkımın hizmetine sunmak istiyorum. Rantı değil üretim ve emeği önceleyen, üniversite okuyup halktan kopanlar yerine halka daha yakın, onların içinden biri olarak sizlerin de desteğiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde halkımın sesi olmak için milletvekili olmak istiyorum.”/BSGMEDYA

 
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın