• https://www.facebook.com/bsgmedya@hotmail.com
  • https://www.twitter.com/bsgmedya@hotmail.com

BİR KİTAP

CHP Çorum eski Belediye Meclis Üyesi, Maliye’den emekli, Gazeteci – Yazar Halil Gülez (73), geçirdiği ani bir kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

  1. HALİL GÜLEZ
  2. VEFAT ETTİ
  3.  

Haber Giriş Tarihi:04.03.2023.12.45

CHP Çorum eski Belediye Meclis Üyesi, Maliye’den emekli, Gazeteci – Yazar Halil Gülez (73), geçirdiği ani bir kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Çorum merkez Yenihayat köyünden olup, uzun yıllardır Mersin’de yaşayan Halil Gülez, bugün sabaha karşı kalp krizi sonucu vefat etti.

2 çocuk babası Halil Gülez, geçtiğimiz yıl da eşi Nazlı Gülez’i kaybetmişti.

Halil Gülez’in cenazesi 5 Mart Pazar günü saat 11.30'da Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Çorum Şubesi'nde düzenlenecek törenin ardından öğle namazına müteakip Yenihayat Köyü’nde toprağa verilecek.

Halil Gülez’in ‘Deliler Düdük Çalarsa’, ‘Çığlıklarım’, ‘İnsan Arıyorum’, ‘Kendini Oku’ ve ‘Son Matruşka’ adlı çeşitli türlerde kitapları bulunuyor.

Merhuma Allah'tan rahmet, ailesi ve yakınlarına, tüm sevenlerine başsağlığı diler, acılarını paylaşırız.

 

  1.  
  2. HALİL GÜLEZ KİMDİR?

25 yıllık memuriyet görevinin ardından emekli olup, köşesine çekilmeyen Halil Gülez, gazeteciliğe başladı.

Bir süre yerel gazetelerde yöneticilik ve köşe yazarlığı yaptı, 2001 yılında haftalık bir yerel gazete denemesinin ardından edebiyat çalışmalarında yoğunlaştı.

Bir süre Aydın/ Didim'de de bulunan Halil Gülez, daha önce Yazar Fatma Nülifer Sevilmiş ile birlikte 'Deliler Düdük Çalarsa' adlı bir kitaba imza attı.

Yerel gazetelerde yayınlanmış yazılardan oluşan o kitabının ardından ilk edebi çalışmasını 'Çığlıklarım' adlı şiir çalışması ile simgeleştiren Halil Gülez, şu an yaşamını Diyogen gibi bir deniz kentinde (Mersin) sürdürüyor.

Bir kaç yıl önce Mola Yayınevi (İstanbul) tarafından yayınlanan ‘Bir İnsan Arıyorum’ adlı şiir kitabını çıkardı.

Daha önce de ‘Deliler Düdük Çalarsa’ ve ‘Çığlıklarım’ çalışmalarına imza atan Halil Gülez, üçüncü kitabı olan ‘İnsan Arıyorum’  adlı şiir kitabını yayımladı.

Daha sonra da ‘Kendini Oku’ adlı öykü kitabı ile edebiyat dünyasındaki uğraşını sürdüren Halil Gülez, en son olarak da ‘Son Matruşka’ adlı romanı ile okurlarının karşısına çıktı. /BSGMEDYA
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın