• https://www.facebook.com/bsgmedya@hotmail.com
  • https://www.twitter.com/bsgmedya@hotmail.com

Çorum Belediyesi tarafından düzenlenen kültür gezileri sona erdi.

  1. ÇORUM BELEDİYESİ
  2. 'İSTANBUL'U GEZİRDİ
  3.  

  1.  
  2. Haber Giriş Tarihi: 14.11.2022. 18.45
  3. Haber Güncellenme Tarihi: 14.11.2022. 18.45

Çorum Belediyesi tarafından düzenlenen kültür gezileri sona erdi. “Dünyanın Merkezinden Kültürün Başkentine Yolculuk” sloganıyla 1 Ekim’de başlayan kültür gezileri kapsamında 1.800 kişi İstanbul’u gezdi.

Çorum Belediyesi’nin kültür etkinlikleri kapsamında düzenlediği kültür gezileri tamamlandı. Gezi kapsamında 42 kafile dünyanın merkezinden kültürün başkentine yolcu etti. Kültür gezileri ilk günlerden itibaren yoğun ilgi gördü. Her gün farklı bir kafilenin uğurlandığı geziler kapsamında toplam 1.800 kişi İstanbul’u gezme imkanı buldu.

 

  1. TÜM MASRAFLARI
  2. BELEDİYE KARŞILADI

Kafilelerde yer alan vatandaşlar rehber eşliğine iki gün süren İstanbul gezileri kapsamında birçok yer görme fırsatı buldu.

15 Temmuz Şehitler Anıtı ziyaretiyle başlayan geziler kapsamında, Çamlıca Camisi, Kız Kulesi, Ortaköy Camisi, Yahya Efendi Dergahı, 7-8 Hasan Paşa Kabri, Taksim Cumhuriyet Anıtı, Galata Kulesi ve Galata Mevlihanesi, Fatih Camisi ve Külliyesi, Süleymaniye Camisi, Gülhane Parkı, Sultan Ahmet Camisi, Örme Dikilitaş, Ayasofya Camisi, Kapalıçarşı, Yeni Cami, Mısır Çarşısı, Panorama 1453 Tarih Müzesi, Eyüp Sultan Camisi ve Pierre Loti Tepesi ziyaret edildi.

Öte yandan, program dahilindeki müze girişleri, ulaşım, yemek ve konaklama masrafları da Çorum Belediyesi tarafından karşılandı.

 

  1. GEZİYE KATILANLAR MEMNUN

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Dünyanın Merkezinden Kültürün Başkentine Yolculuk” sloganıyla başlatılan kültür gezilerini vatandaşların yoğun katılımıyla tamamladıklarını söyledi.

Gezilere katılanların vatandaşların İstanbul’un görülmesi gereken en önemli mekanlarını rehber eşliğine gezdiklerini belirten Başkan Aşgın, “Bayanlar, erkekler ve aileler olmak üzere 3 farklı grupta kafileler düzenledik. İlk kafilemiz 1 Ekim’de yola çıkmıştı. Son kafilemiz de bu sabah Çorum’a döndü.

Bugüne kadar toplam 42 kafilede 1.800 hemşehrimiz İstanbul’u gezme imkanı buldu. Gezilerimize ilgi gösteren tüm hemşehrilerimiz mutlu bir şekilde Çorum’a dönmüş olması bizleri de memnun etti. Kültür gezilerinde emeği geçen mesai arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi. /BSGMEDYA

 
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI