• https://www.facebook.com/bsgmedya@hotmail.com
 • https://www.twitter.com/bsgmedya@hotmail.com

BSGMEDYA VİDEO

EĞİTİM İŞ

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI

BİR KİTAP

Çorum Belediyesi, şehrin ihtiyaç duyulan bölgelerinde hayata geçirdiği kentsel dönüşüm ve imar revizyon çalışmalarına bir yenisini daha ekledi.

 1.  
 2. GÜLABİBEY HALKININ
 3. YILLARDIR BEKLEDİĞİ
 4. ÖZLEM GİDERİLİYOR
 5.  

17 Eylül 2022

Çorum Belediyesi, şehrin ihtiyaç duyulan bölgelerinde hayata geçirdiği kentsel dönüşüm ve imar revizyon çalışmalarına bir yenisini daha ekledi.

Gülabibey Mahallesi Hasanpaşa sokaklarda yapılan revizyon imar planı hakkında gerçekleştirilen toplantıda konuşan Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, “Hasanpaşa Sokakların yıllardır beklediği özlemi gideriyoruz” dedi.

 

 

Turgut Özal Konferans Salonunda gerçekleştirilen ve AK Parti MKYK üyesi – Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, AK Parti Milletvekilleri Oğuzhan Kaya ve Erol Kavuncu, AK Parti İl Başkan Vekili Emre Turan, Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Bektaş, Belediye Meclis Üyeleri, Gülabibey Mahalle Muhtarı Hasan Belli ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda konuşan Başkan Aşgın, “Amacımız 1970’li-80’li yıllarda yapılan, şuanda mevcut ihtiyaçlara cevap veremeyen, ciddi risk taşıyan, halkımızın yıllardır beklediği özlemi gidermek” diye konuştu.

Revizyon imar planının Hasanpaşa Sokakların 1,2,3,4 No’lu sokaklarını kapsadığını ifade eden Başkan Aşgın, “Bu bölgede 32 dönümlük bir alan var. 1970’li-80’li yıllarda gecekondulaşmayı önlemek amacıyla kooperatifler tarafından yapılmış. 39 binada 266 hane yer alıyor, yaklaşık 810 kişi bu bölgede ikamet ediyor. Revizyon yapacağımız alandan bu bölgede ikamet eden tüm hemşehrilerimiz istifade edecek” ifadelerini kullandı.

 

 1. 'YAPILABİLECEK TÜM
 2. FEDAKÂRLIKLARI YAPTIK'

Çorum Belediyesi olarak bu düzenlemeyi yaparken mahalle muhtarı ve bölgede yaşayan vatandaşlarla görüştüklerinin altını çizen Başkan Aşgın, “Yapılacak tüm fedakârlıkları yaptık. Burayı 6 kat olarak planladık. Hayırlı olsun” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gösterdiği yolda ilerlediklerini ve milletine sevdalı insanlar olduklarını bir kez daha hatırlatan Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Bizim derdimiz milletimizin derdi. Milletimize 1970-1980’li yıllarda yapılmış evlerde değil her türlü konfora sahip konutlarda yaşamak yakışır. Yeni projede hem daire sayısı hem de dairelerin m2’si daha da büyüyecek. Buradaki daire sayısını 486’ye çıkarıyoruz. Emsali de artırdık. Emsali de burada 2 yaptık” şeklinde konuştu.

 

 1. 'BU BÖLGEYE VEFA
 2. BORCUMUZU ÖDÜYORUZ'
 3.  

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Hasanpaşa Sokaklarda yaptıkları revize imar planı ile o bölgede yapılacak yeni binaların altını işyeri olarak işaretlerini vurguladı.

İsteyenler ticarethane yapabileceğini, isteyenlerin de 6 katı da mesken olarak kullanabileceğinin altını çizen Aşgın, yolların genişliğini de 10 metreden 12 metreye çıkardıklarını ifade etti.

Başkan Aşgın, “Hayallerimiz o bölgeyi modern şekilde görmek. Bu bölgenin buna ihtiyacı vardı. Bu bölgeye bizim vefa borcumuz vardı. Recep Tayyip Erdoğan davasına en büyük desteği verdiler. Bizler de milletimiz için gereğini yaptık” dedi.

 1. DÖNÜŞÜM MİMARSİNAN’DA
 2. DA DEVAM EDECEK

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, revize imar plan çalışmalarının Mimar Sinan Mahallesi’nde de devam edeceğini belirtti. Mimarsinan için de gece gündüz çalıştıklarını kaydeden Aşgın, “Orada da hayallerinin ötesinde bir şey ilan edeceğiz. En kısa sürede Mimar Siman ile ilgili tanımı da yapacağız. Yeni dönüşüm hamlesi Mimar Sinan’a da hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

 

 1. 'ALİ OLMAYA DEVAM
 2. EDİYORUZ'

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, seçim dönemi “ALİ” olma sözü verdiklerini, görev süresi boyunca da en önemli özelliklerinin adil olmaları olduğunu kaydederek “Ali olmaya devam ediyoruz. Eskiyen, deprem riski taşıyan ne kadar bina varsa Çorum geneliyle ilgili ilke kararı aldık. Bize revizyon talepleri ile gelenler 2 bin 500 metre arsa sağlayacaklar. 2500 m2 arsayla ilgili anlaşan tüm vatandaşlarımız hangi mahallede olurlarsa olsunlar dönüşüme muhtaç, depremde yıkılma ihtimali varsa bize müracaat etmişse biz tüm hemşehrilirimze emsal artışını vereceğiz. Biz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşlarıyız. Duruşu olan, milletin değerleriyle bezenen, en büyük şerefi bu millete hizmet etmek olarak gören Recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşlarıyız.” dedi. BSGMEDYA

 
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

 
YAZI ÜRETİM A.Ş.
ULUSAL GAZETELER
NÖBETÇİ ECZANELER