• https://www.facebook.com/bsgmedya@hotmail.com
 • https://www.twitter.com/bsgmedya@hotmail.com

BSGMEDYA VİDEO

EĞİTİM İŞ

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI

BİR KİTAP

CHP Çorum İl Başkanı Mehmet Tahtasız, iktidar partisinin “sosyal konut” projesinin emeğiyle geçinen vatandaşlarımızı yine hayat kırıklığına uğrattığını kaydetti.

 1.  
 2. 'EMEKÇİYE EV SAHİBİ
 3. OLMAK HAYALDEN
 4. ÖTE GİDEMİYOR'
 5.  

 1. 15 Eylül 2022
 2. CHP Çorum İl Başkanı Mehmet Tahtasız, AKP iktidarının 240 ay sabit taksitle dar gelirlileri konut sahibi yapacağını ileri sürdüğünü ancak gerçek durumun böyle olmadığını, taksitlerin memur maaşlarına yapılacak zamlara endekslendiğini açıkladı.
 3.  
 4. Tahtasız, iktidar partisinin “sosyal konut” projesinin emeğiyle geçinen vatandaşlarımızı yine hayat kırıklığına uğrattığını kaydetti.
 5. Tahtasız, “Vatandaşlar toplamda 608 bin lira fiyata sahip 2+1 konutlara 2280 liradan taksitlerle 240 ay vade ile sahip olacakmış. Toplam 850 bin lira fiyata sahip 3+1 konutların ödemesi 3187 liradan başlayan taksitlerle 240 ay vadeyle yapılabilecekmiş.
 6. Asgari ücret 5,500 TL. Eşlerin her ikisi de çalışsa dahi bu borcun, bu taksitlerin altından kalkabilecek kaç kişi çıkabilir.
 7. Pazardan, çarşıdan, mutfaktan, faturalardan sizin haberiniz yok galiba.
 8. Havanda su dövmeyin, biraz gerçekçi olun” ifadesini kullandı.
 9. CHP İl Başkanı Tahtasız’ın açıklaması şu şekilde:
 10.  
 11. TAKSİTLER MEMUR
 12. ZAMLARINA ENDEKSLİ
 13. “AKP öyle bir algı yaratıyor ki, vatandaş sanki konut kredisini 240 ay sabit ücretle ödeyecek, bedava ev sahibi olacak. Böyle bir şey yok!
 14. Borç bitene kadar satış yok, ödemeler memur zammına endeksli. İstenen konut seçilemiyor. Üstelik bir ayrıntı daha var: “projeye yeterli talebin oluşmaması veya mücbir sebepler nedeniyle projenin gerçekleştirilememesi halinde başvuru sahiplerine bilgi verilecektir.”
 15. ***
 16. İktidar partisinin “sosyal konut” projesi emeğiyle geçinen vatandaşlarımızı yine hayat kırıklığına uğrattı.
 17. İktidarın ev sahibi olmayan, asgari ücretle çalışan kişilere yönelik “sosyal konut” projesi, yerinde, anlamlı ve güzel bir fikir. Ancak ne var ki 5.500 TL asgari ücret alan, gündelik işlerde çalışan emekçilerimiz 2.280 TL’den başlayan taksitleri nasıl ödeyip ev sahibi olacak?
 18. Tüm ürün ve hizmetlerin 4-5 kat zamlandığı, hayat pahalılığının insanlarımızın nefesini kestiği, moralini bozduğu, insanların evine ekmek götürmek, çoluğunun-çocuğunun rızkını temin etmek için ne yapacağını şaşırdığı günümüzde emekçi halkımıza “müjde” gibi sunulan sosyal konut projesi SOS verdi.
 19. Vatandaşlar toplamda 608 bin lira fiyata sahip 2+1 konutlara 2280 liradan taksitlerle 240 ay vade ile sahip olacakmış. Toplam 850 bin lira fiyata sahip 3+1 konutların ödemesi 3187 liradan başlayan taksitlerle 240 ay vadeyle yapılabilecekmiş.
 20. Asgari ücret 5,500 TL. Eşlerin her ikisi de çalışsa dahi bu borcun, bu taksitlerin altından kalkabilecek kaç kişi çıkabilir.
 21. Pazardan, çarşıdan, mutfaktan, faturalardan sizin haberiniz yok galiba.
 22. Havanda su dövmeyin, biraz gerçekçi olun.
 23. Halkımızı daha fazla oyalamayın, kandırmayın.
 24. Emekçi halkımız gerçek refaha CHP iktidarıyla kavuşacaktır.
 25. Geliyor gelmekte olan.
 26. Birlikte başaracağız.”/BSGMEDYAYorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

 
YAZI ÜRETİM A.Ş.
ULUSAL GAZETELER
NÖBETÇİ ECZANELER