• https://www.facebook.com/bsgmedya@hotmail.com
  • https://www.twitter.com/bsgmedya@hotmail.com
BSGMEDYA VİDEO

KUTLAMA

YAZI ÜRETİM A.Ş.

 

CHP Merkez İlçe Başkanı Ulaş Tokgöz, yeni yılla birlikte gelen zamları eleştirdi

 

  1. 'VATANDAŞA YENİ YILI
  2. ZEHİR ETTİLER’
  3.  

2 Ocak 2022

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çorum Merkez İlçe Başkanı Ulaş Tokgöz, yeni yılla birlikte gelen zamları eleştirerek, “Bu yapılan zam değil adeta zulümdür” değerlendirmesinde bulundu.

Geçtiğimiz günlerde asgari ücretliye yaptıkları zammı bir gece yarısında geri aldıklarını vurgulayan Tokgöz, milletin alın terine ve emeğine göz dikenlerin yapılacak olan ilk seçimde cezalandırılmalarını istedi.

Vatandaşın yeni yılı karşılamaya hazırlanırken, AKP’nin zamlarıyla karşılaştığını ifade eden Ulaş Tokgöz, “31 Aralık gecesi, vatandaşlar yeni yıla girmeye hazırlanırken, yeni yıl sürprizi ise AKP’den geldi. Sadece elektriğe yüzde 50, doğalgaza ise yüzde 25 zam yapıldı. Onlarca kalemde fiyatlar değişti.

Marketlerde fahiş fiyat denetimi yapıp, zabıtaları gönderiyorlardı. Buyursunlar zabıtaları enerji şirketlerine göndersinler. Bu zammı 1 gün önce yapsalar enflasyon farkı maaşlara yansıyacaktı. Ama yine vatandaşı kandırıp mağdur ettiler.

Yapılan bu zam, 2021 enflasyonuna etki etmeyecek. Faiz sebep enflasyon sonuç diyorlardı. Bunun bir balon olduğu ortaya çıktı. Gerçekte ise AKP’nin sebep enflasyon sonuç olduğu görülmüştür” dedi.

Açıklanan elektrik zammına göre kademeli tarifeye geçileceğini dile getiren Tokgöz, “Yani hanelerde belirli bir kilowatt tüketimin üstüne farklı tarife uygulanacak. Bu zamların derhal geri alınması gerekiyor. Sosyal devleti zalim devlete çeviren AKP’nin vatandaşları daha fazla mağdur etmemesi ve derhal seçim sandığını halkın önüne getirmesi artık bir zorunluluktur.

Hane tüketimine yapılan bu elektrik zammı sadece hanede yaşayanları değil, çiftçiyi de sanayiciyi de etkileyecek.

Aylardır destek bekleyen çiftçi, bu sefer de istediği desteği alamamış bu yetmezmiş gibi yeni üretim maliyetleri ile karşı karşıya kalmıştır. Tarlalar kıraç topraklara dönüşme tehlikesiyle karşı karşıyadır. Yine üretimin lokomotifi sanayicilerimiz de bu artıştan dolaylı olarak etkilenecektir. Sanayi tesislerine iş yapan onlarca küçük atölyede etkilenecektir.

AKP’nin yeni yıl sürprizi, bütün ülkenin ocağına ateş düşürmüştür” diye konuştu.

Elektrik ve doğalgaz zammının iğneden ipliğe tüm ürünlere de yansıyacağını ve enflasyonun daha da artacağını kaydeden Ulaş Tokgöz, “Erken değil, hemen seçim” şeklinde konuştu./BSGMEDYA
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

 
ULUSAL GAZETELER
NÖBETÇİ ECZANELER
BİR KİTAP