• https://www.facebook.com/bsgmedya@hotmail.com
 • https://www.twitter.com/bsgmedya@hotmail.com

BSGMEDYA VİDEO

EĞİTİM İŞ

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI

BİR KİTAP

Çorum’da Zübeyde Hanım Özel Eğitim ve Uygulama Okulu Resim Öğretmeni Güler Gök tarafından hazırlanan “Özel Kalplerin Rengi” isimli resim sergisi açıldı

 1.  
 2. ‘ÖZEL KALPLERİN RENGİ’
 3. SERGİSİNE YOĞUN İLGİ
 4.  

 1. 'SANATSEVERLERİ
 2. BULUŞTURAN SERGİ'
 3.  

15 Ekim 2021

Çorum’da Zübeyde Hanım Özel Eğitim ve Uygulama Okulu Resim Öğretmeni Güler Gök tarafından hazırlanan “Özel Kalplerin Rengi” isimli resim sergisi Çorum Belediyesi Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluştu. Çorum Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin desteğiyle açılan serginin gelirinin özel öğrenciler için kullanılacağı belirtildi.

Serginin açılış törenine Çorum Vali Yardımcısı Dr. Hakan Kubalı, Çorum Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, MHP İl Başkanı Agah Karapıçak, MHP Merkez İlçe Başkanı Reşit Büzkaya, Türkiye Sakatlar Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı Dr. Neslihan Hüsülüoğulları, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Ayşe Yaz, Çorum İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Mustafa Bayrak, Çorum İl Sağlık Müdürü Ömer Sobacı, İl Müftü Yardımcısı Adnan Zeki Bıyık, Kamu Sen İl Temsilcisi Selim Aydın, Türk Sağlık Sen Şube Başkanı M. Fatih Gök, ÖNDER Çorum İl Temsilcisi Ayhan Boyraz ve çok sayıda özel öğrenci ve aileleri katıldı.

 

 

Programın sunuculuğunu İl Müftü Yardımcısı Adnan Zeki Bıyık yaparak konuşmasında sanatın öneminden bahsetti.

Törende konuşan Vali Yardımcısı Dr. Hakan Kubalı ise, “Sanat insan olmanın, dünya vatandaşı olmanın yaratıcılığın, duyarlılığın, üretmenin, inceliğin güzel olan her şeyin buluştuğu noktadır. Sanat, insanı insan yapan en güzel niteliktir. İnsanlar belki bürokraside, iş hayatında bir yerlere gelebilirler. Fakat herkes sanatçı olmaz” dedi.

 

 

 1. 'SANATI KADININ YAPMASI
 2. AYRI BİR OLAYDIR'
 3.  

Mustafa Kemal Atatürk’ün sanatla olan düşüncelerine değinen Kubalı, “Sanatı kadının yapması ayrı bir olaydır. Kadınlar Türkiye Cumhuriyeti’nin sahipleridir. Kadınlara imkân tanındığında başaramayacakları hiçbir şey yoktur. Hocamız engelli öğrencilerimiz için bu sergiyi yapmış. Hepimiz engelliyiz. İnsan olan herkeste kusurlar var. Engelli olmak topluma daha çok katılmak anlamına geliyor. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

 

 1. 'SANATA VE KÜLTÜRE ÖNEM
 2. VEREN BİR BELEDİYECİLİK
 3. ANLAYIŞI İÇERİSİNDEYİZ'
 4.  

Çorum Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, “ Çorum Belediyesi olarak sanata ve kültüre önem veren bir belediyecilik anlayışı içerisindeyiz. Sanat Galerimiz de bunun göstergesidir. Bu sergiden elde edilen gelir maliyet çıktıktan sonra engelli kardeşlerimize verilecek. Güler Hocamız pandemiyi değerlendirerek böyle güzel bir çalışma yaptı. Biz kendisinin ve sanata emek veren herkesin Çorum Kent Konseyi olarak destekçisiyiz” dedi.

Konuşmaların ardından İl Müftü Yardımcısı Adnan Zeki Bıyık tarafından Türk Sanat Müziği Konseri icra edildi. /BSGMEDYA

 

 

 

 

 
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

 
YAZI ÜRETİM A.Ş.
ULUSAL GAZETELER
NÖBETÇİ ECZANELER