• https://www.facebook.com/bsgmedya@hotmail.com
 • https://www.twitter.com/bsgmedya@hotmail.com

KAMPANYA DESTEK ÇAĞRISI

BİR KİTAP

SER-KA ORGANİZASYON

‘Dünya Otomobilsiz Kentler Günü’ etkinlikleri çerçevesinde Çorum’da da geleneksel hale gelen ‘Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’ gerçekleştirildi.

 1. CADDELER EGZOZ DEĞİL,
 2. ‘PARFÜM’ KOKTU!
 3.  

19 Eylül 2021

'Dünya Otomobilsiz Kentler Günü’ etkinlikleri çerçevesinde Çorum’da da geleneksel hale gelen ‘Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’ gerçekleştirildi.

Saat 16.00’da Kadeş Barış Meydanı’nda bisikletleriyle toplanan kadınlar, Saat Kulesi, Çorum Müzesi istikametinde bisiklet sürüşü yaparak ‘otomobilsiz hayat’ konusunda farkındalık oluşturmaya çalıştılar.

  1. SÜSLÜ KADINLAR
 2. BİSİKLET TURU RENKLİ
 3. GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU


Çorum’da bir araya gelen kadınlar, 'Otomobilsiz Kent Günü'nde pedal çevirerek bisikletin günlük yaşamdaki önemine dikkati çekti. 'Süslü Kadınlar Bisiklet Turu' etkinliğe katılan Gizem Çataroğlu, amaçlarının hem iklim krizine hem de kadınların toplumda daha fazla görünürlüğüne dikkat çekmek olduğunu söyledi.

İzmir'de 2013 yılında başlayan 'Süslü Kadınlar Bisiklet Turu', 9 yılda büyüyerek önce Türkiye'de daha sonra dünyadaki diğer şehirlerde destek buldu. 30 ülkedeki 150 şehirde bugün saat 13.30'da eş zamanlı olarak düzenlenen bisiklet turu, Çorum'da da gerçekleşti.

Kadeş Barış Meydanı'nda bir araya gelen kadınlar 'Otomobilsiz Kent Günü' kapsamında hem bisikletin önemine hem de krizine dikkat çekmek için kentin pek çok bölgesinde pedal çevirdi.

 

 1.  
 2. 'BİSİKLET YOLU OLMASA
 3. BİLE YOLLARDA BİZİM DE
 4. HAKKIMIZ VAR'

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu organizasyonun Çorum ayağında görev alan Melek Gizem Çataroğlu, “Trafikte ve bisiklet yollarının kullanımının gelişmişlik göstergesi olduğunu da ifade eden Çataroğlu, "Aslında bisiklet yolu olmasa bile yollarda bizim de hakkımız var. Artık bunun bilincini öğrenmemiz gerekiyor. Daha tam oturmuş değil ama bir ilerleme görüyoruz daha da ilerleyeceğine inanıyorum." diye konuştu.

 

 

Çorum’da da Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’nun 6. kez gerçekleştirildiğini belirten Çataroğlu, ‘Etkinlik sadece Türkiye’de değil, uluslararası platformlarda da tanınmaktadır. Bu etkinlik renkli görüntüleriyle Çorum’un tanıtımına katkı sağlayacaktır.’ dedi.

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu'na Çorum Belediyesi de ÇORBİS ile destek verdi.

Turun tamamlanmasının ardından kısa bir konuşma yapan Gizem Çataroğlu, etkinliğin düzenlenmesinde destek veren Çorum Valiliği, Çorum Belediyesi ile etkinlikte her türlü güvenlik önlemini alan Çorum Emniyet Müdürlüğü'ne teşekkür etti. /BSGMEDYA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

BSGMEDYA VİDEO

 
YAZI ÜRETİM A.Ş.
ULUSAL GAZETELER
NÖBETÇİ ECZANELER