• https://www.facebook.com/bsgmedya@hotmail.com
 • https://www.twitter.com/bsgmedya@hotmail.com

KAMPANYA DESTEK ÇAĞRISI

BİR KİTAP

SER-KA ORGANİZASYON

 ‘Dünya Otomobilsiz Kentler Günü’ etkinlikleri çerçevesinde Çorum’da da geleneksel hale gelen ‘Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’ 19 Eylül Pazar günü yapılacak.

 

 1. 'SÜSLÜ KADINLAR'
 2. FARKINDALIK İÇİN
 3. PEDAL ÇEVİRECEKLER!

 

 

15 Eylül 2021

‘Dünya Otomobilsiz Kentler Günü’ etkinlikleri çerçevesinde Çorum’da da geleneksel hale gelen ‘Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’ 19 Eylül Pazar günü yapılacak.

Saat 16.00'da Kadeş Barış Meydanı’nda bisikletleriyle toplanan kadınlar, Saat Kulesi, Çorum Müzesi istikametinde bisiklet sürüşü yaparak ‘otomobilsiz hayat’ konusunda farkındalık oluşturmaya çalışacaklar.

Etkinliğin organizatörlerinden Melek Gizem Çataroğlu, kadınların bisiklete binmesini teşvik amacıyla gönüllü kadınlar taradından düzenlenen Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’nun Çorum’da 4. Kez gerçekleştirileceğini söyledi.

Etkinliğin çıkış noktasının İzmir lduğunu ve ilk kez 2013 yılında hayata geçirildiğini belirten Çataroğlu, ‘Etkinlik sadece Türkiye’de değil, uluslar arası platformlarda da tanınmaktadır. Bu etkinlik renkli görüntüleriyle Çorum’un tanıtımına katkı sağlayacaktır.’ dedi.

 

 

 1. MELEK GİZEM
 2. ÇATAROĞLU,
 3. KADINLARI TURA
 4. DAVET ETTİ

 

Hem sağlık açısından faydalı olan, hem de en ucuz ve güvenli ulaşım araçlarından birisi olan bisiklete dikkat çekmek ve toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen bisiklet turuna kadınlar, hem kendilerini, hem de bisikletlerini süsleyerek katılıyor.

 

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu Organizasyonu Çorum Sorumlusu Melek Gizem Çataroğlu, tüm Çorumlu kadınları bisiklet turuna davet etti.

Çataroğlu, “Bisiklet kent yaşamının bir parçasıdır. Bisiklet, çevreyi kirletmeyen, doğa dostu bir ulaşım aracıdır. Bisiklet, yoğun kent trafiğine çözüm olabilir ve bir ulaşım aracı olarak algılanmalıdır. Eğer uygun bisiklet politikaları ve yolları olursa işe veya ulaşacağımız yere rahatlıkla bisikletle gidebiliriz.

Biz de dünyanın birçok yerindeki hemşehrilerimiz gibi günlük kıyafetlerimizle bisiklete binerek ulaşımımızı sağlayabiliriz. Buna dikkat çekmek amacıyla süsleneceğiz ve bisikletimizle yollara çıkacağız” dedi

 

 1.  
 2.  
 3.  TURA KATILIM KOŞULLARI:

  1- Kendini ve bisikletini süslemek

  2- Bisikleti yavaş yavaş sürebilmek
  3- Şaşkın şaşkın bakanlara el sallamak ve gülümsemek

 

 

 1. PEKİ, NEDİR BU
 2. TURUN HİKAYESİ?Süslü Kadınlar Bisiklet Turu etkinliği ilk kez 2013 yılında “Dünya Otomobilsiz Kentler Günü” etkinliği çerçevesinde yapıldı. Bu etkinlik Sema Gür tarafından facebook etkinliği olarak açıldı ve kulaktan kulağa dolaşarak bir çok kadına ulaştırıldı; bisiklet turuna 300 kadın katıldı.

Kadınlar en güzel kıyafetlerini giyerek, bisikletlerini çiçeklerle ve kurdelelerle süsleyerek şehrin ana caddelerinde pedal çevirdikten sonra ‘’şehirlerde egzoz kokusu yerine parfüm kokusu olsun’’ konulu basın açıklamasını yaptılar.

2014’de ikinci defa düzenlenen etkinlik, yazılı medyada ve televizyon kanallarında yayınlanarak daha fazla kişiye ulaştı ve katılımcı sayısı iki katına çıkmıştı. 2015 yılında 20 Eylül’de 10 kentte eş zamanlı olarak yapılan etkinlik yerli ve yabancı basında günlerce gündemde kalmıştı.(BSGMEDYA)

 
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

BSGMEDYA VİDEO

 
YAZI ÜRETİM A.Ş.
ULUSAL GAZETELER
NÖBETÇİ ECZANELER