• https://www.facebook.com/bsgmedya@hotmail.com
 • https://www.twitter.com/bsgmedya@hotmail.com
BSGMEDYA VİDEO

CAN SUYU OLALIM

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI

KAMU SPOTU

BİR KİTAP

Emekli öğretmen, gazeteci ve Çorum eski milletvekili Rıza Ilıman, 80 yıllık yaşamında bir döneme tanıklık etti.

 1.  
 2. RIZA ILIMAN
 3. BİR DÖNEME
 4. TANIKLIK ETTİ
 5.  

 

18 Mayıs 2022

18 Mayıs 2014 tarihinde kaybettiğimiz emekli öğretmen, gazeteci, Halk Evleri Eski Genel Başkanı, Çorum eski milletvekili Rıza Ilıman’ı aramızdan ayrılışının 8’inci yıldönümünde bir kez daha saygı ve şükranla anıyoruz.

 

 1.  
 2.  
 3. 'Aynı zamanda gazetecilik
 4. mesleğinde ilk ustam olan
 5. emekli öğretmen, gazeteci
 6. ve Çorum eski milletvekili Rıza
 7. Ilıman, 80 yıllık yaşamında  
 8. bir çok olaya tanıklık etti.'
 9.  
 10.  

1987-91 yılları arasında SHP Çorum Milletvekilliği yapan emekli öğretmen ve gazeteci Rıza Ilıman, 18 Mayıs 2014 tarihinde Ankara’da yaşamını yitirmiş ve TBMM’de düzenlenen törenin ardından memleketi Çorum’a getirilerek, doğduğu Kuşsaray Köyü’nde düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlanmıştı.

Çorum eski Baro Başkanlarından Avukat Yücel Ilıman ile İlhan ve İlhami Ilıman'ın babası emekli eğitimci ve gazeteci, eski Çorum Milletvekili Rıza Ilıman'ı ölümünün 8.’inci yılında saygı ve şükranla anıyoruz.

 

 1.  
 2.  
 3. BU DÜNYADAN BİR
 4. 'RIZA ILIMAN' GEÇTİ 
 5.  

1934 yılında Çorum’da doğan Ilıman, Akpınar Köy Enstitüsü ve Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü’nden mezun oldu. Çorum’da uzun süre çeşitli okullarda öğretmenlik yaptı. Aynı zamanda Çorum Gazetesi’nde yazarlık yaptı.

 

 

TÖS, TÖB-DER, Çorum Gazeteciler Cemiyeti, İnsan Hakları Derneği, Çağdaş Gazeteciler Derneği, Ulusal Eğitim Derneği, Çorum Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı gibi kuruluşlarda yöneticilik yaptı.

90’lı yılların başında TBMM XVIII. Dönem Çorum Milletvekilliği yaptı. Milletvekilliği döneminde özellikle insan hakları mücadelesinin yükselmesi için yoğun çaba harcadı.

 

 

 1. BİR ÇOK DEMOKRATİK KİTLE
 2. ÖRGÜTÜNDE GÖREV YAPTI
 3.  

Ilıman, 1994 yılında gerçekleştirilen ve Ahmet Yıldız'ın genel başkanlığında oluşan Halkevleri Genel Yönetim Kurulu’nda görev aldı. 1995’te gerçekleştirilen olağanüstü genel kurulda Halkevleri Genel Sekreteri seçildi. 1996 yılında yapılan genel kurulda Rıza Ilıman, Halkevleri Genel Başkanı oldu./ BSGMEDYA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 1. Nihat KARALAR
 2. BSGMEDYAYorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

 
YAZI ÜRETİM A.Ş.
ULUSAL GAZETELER
NÖBETÇİ ECZANELER