• https://www.facebook.com/bsgmedya@hotmail.com
 • https://www.twitter.com/bsgmedya@hotmail.com

BSGMEDYA VİDEO

EĞİTİM İŞ

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI

BİR KİTAP

Çorum'dan Altınkaya Binicik Kulübü adına katılan sporcumuz Burhan Kaya, Kayrabey isimli atı ile Türkiye Şampiyonu olurken en iyi kondisyon kupasını kazandı.

 1.  
 2. ÇORUMLU GENÇ SPORCU
 3. TÜRKİYE REKORUNU KIRDI
 4.  

 

12 Nisan 2021

Türkiye Binicilik Federasyonu tarafından düzenlenen "Atlı Dayanıklılık Yarışmaları", Bursa'da gerçekleştirildi. Yarışmaya Çorum'dan Altınkaya Binicik Kulübü adına katılan sporcumuz Burhan Kaya, Kayrabey isimli atı ile Türkiye Şampiyonu olurken en iyi kondisyon kupasını kazandı. Çorumlu sporcu Burhan Kaya, ayrıca 7 yarış üst üste kürsü derecesi ile Türkiye'nin ilk sporcusu olarak kırılması zor bir rekora imza attı. Bursa Tabiat Kulübünde 22, 47, 60 ve 85 kilometre kategorilerinde düzenlenen yarışlarda 70 at binicisi mücadele etti.

 

 1.  
 2. ŞAMPİYONLUK
 3. KUPASI GETİRDİ

70 atın katıldığı yarışmada 85 kilometre etabında Çorumlu sporcumuz Burhan Kaya, Kayrabey isimli atı ile Türkiye Şampiyonu oldu. Ayrıca en iyi kondisyon kupasını kazandı. Yarışmaya Altınkaya Binicilik Kulübü adına katılan Burhan Kaya, 7 yarış üst üste kürsü derecesi ile kırılması zor bir rekora imza attı.

 

 1.  
 2. KAYA, 'MİLLİ TAKIMA' GİDECEK

Türkiye Binicilik Federasyonu tarafından düzenlenen ve milli bir spor dalı olan Atlı Dayanıklılık Yarışmalarında 7 yarış üst üste kürsü derecesi yapan Çorumlu sporcumuz Burhan Kaya'nın, 4 sporcunun davet edileceği Milli Takıma çağrılarak Balkan Şampiyonasında Türkiye'yi temsil etmesi bekleniyor. Atlı Dayanıklılık Yarışmaları, sporcunun uzun mesafeli parkurlarda, iklime, zemine,yoğun fiziksel efora ve kronometreye karşı, bir müsabaka halinde koşulan bir atlı dayanıklılık parkurunda atın dayanıklılık ve formunu idare edebilme yeteneğini test eden bir müsabaka olarak biliniyor./BSGMEDYA

 

 

 

 1.  
 2. www.bsgmedya.comYorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

 
YAZI ÜRETİM A.Ş.
ULUSAL GAZETELER
NÖBETÇİ ECZANELER