• https://www.facebook.com/bsgmedya@hotmail.com
  • https://www.twitter.com/bsgmedya@hotmail.com

> Çorum’da Özgür Düşüncenin Buluşma Noktası ‘www.bsgmedya.com’ yayına başladığı 6 Kasım 2015 tarihinden bu yana özgürce yayınını sürdürmektedir. #Siz de gelişmelerden haberdar olmak arayışındaysanız, doğru yerdesiniz..  # bsgmedya haber sondakika #turkiye #medya #bağımsız #gündem #sorumlu #özgür #özgürdüşünceplatformu #çorumbsgmedya

CHP İl Başkanı Mehmet Tahtasız, "2 Nisan Otizm Farkındalık Günü" nedeniyle Çorum Otizm Gönüllüleri Derneği’ne ziyarette bulundu

  1.  
  2. 'OTİZMİN FARKINDAYIZ
  3. VE ONLARIN YANINDAYIZ'
  4.  

2 Nisan 2021

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çorum İl Başkanı Mehmet Tahtasız, Otizmin bir eksiklik değil, bir farklılık olduğunu dile getirerek, “Farklılıklarımız bizi zenginleştirir. Farklı düşünenler fark yaratır” dedi.

Tahtasız "2 Nisan Otizm Farkındalık Günü" nedeniyle Çorum Otizm Gönüllüleri Derneği’ne ziyarette bulundu.

Ziyarete, Merkez İlçe Başkanı Ulaş Tokgöz, İl Genel Meclisi Üyesi İlhami Türksal, İl Başkan Yardımcıları Burhan Erdem, Kenan Sır ve Osman Soylu da katıldı.

Otizmin bir hastalık değil, farklılık olduğuna dikkati çeken CHP İl Başkanı Tahtasız, onları değiştirmeye çalışmaktan ziyade farklılıkların kabul edilmesi gerektiğinin altını çizdi. Dernek Başkanı Emine Çelen, derneklerinin beş yıldır faaliyette olduğunu ve amaçlarının otizmli çocukların eğitimine katkı sağlamak olduğunu ifade etti.

Otizmli bir çocuğun annesi olmanın zorluklarından bahseden Çelen, “derneğimizin kurulmasında ve Mavi Umutlar Kadın Üretim Kooperatifinin açılmasındaki projelerimize vermiş olduğunuz desteklerden dolayı teşekkür ederim” dedi.

İl Başkanı Tahtasız ise; “Otizm eksiklik değil, farklılıktır. Otizmin farkındayız ve onların yanındayız. Unutmayalım ki, engel diye bir şey yoktur. En büyük engel sevgisizliktir. Farkındalık demek; bilmek, olduğu gibi görmek, anlayışlı bir tutum geliştirmek demektir. Hepimiz otizmi fark etmeli, görmezden gelmeliyiz. Farklılıkları birlikte fark edelim ve onların sevgi dolu enerjilerini hissedelim. Hadi hep birlikte otizme mavi ışık yakalım” ifadesinde bulundu.

Çorum Otizm Gönüllüleri Derneği ile diyaloğ içerisinde olacaklarını da dile getiren Tahtasız, Dernek Başkanı Çelen ve çalışma ekibine çalışmalarında başarılar diledi. /BSGMEDYA
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

BSGMEDYA VİDEO

 
YAZI ÜRETİM A.Ş.
ULUSAL GAZETELER
NÖBETÇİ ECZANELER
'DOLU DOLU 2 YIL'