• https://www.facebook.com/bsgmedya@hotmail.com
  • https://www.twitter.com/bsgmedya@hotmail.com

> Çorum’da Özgür Düşüncenin Buluşma Noktası ‘www.bsgmedya.com’ yayına başladığı 6 Kasım 2015 tarihinden bu yana özgürce yayınını sürdürmektedir. #Siz de gelişmelerden haberdar olmak arayışındaysanız, doğru yerdesiniz..  # bsgmedya haber sondakika #turkiye #medya #bağımsız #gündem #sorumlu #özgür #özgürdüşünceplatformu #çorumbsgmedya

Çorum İl Genel Meclisi, Nisan ayı oturumlarına Meclis Başkanı, başkanvekillikleri ve katip üyelerinin seçimiyle başladı

  1.  
  2. İL GENEL'DE BAŞKANLIĞI
  3. MEHMET BEKTAŞ DEVRALDI
  4.  

 

1 Nisan 2021

Çorum İl Genel Meclisi başkanlık seçimleri yapıldı. İki adayın yarıştığı seçimde Mehmet Bektaş, İl Genel Meclisi’nin yeni başkanı oldu.

İl Genel Meclisi Nisan ayı ilk toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda meclis başkanlığı, 2 asil ve 2 yedek katip üyenin seçimi yapıldı. Seçimlerde meclis başkanlığı için mevcut başkan Osman Günay ile Mehmet Bektaş yarıştı.

 

 

Gizli oy ile yapılan seçim sonucunda 18 oy alan Mehmet Bektaş, İl Genel Meclisinin yeni başkanı seçilirken, diğer aday Osman Günay ise 17 oyda kaldı. 2 oy ise boş çıktı. Mehmet Bektaş’tan boşalan AK Parti Grup Başkanvekilliği görevine ise Ünal Nalçacı seçildi.

37 üyeden oluşan İl Genel Meclisi’nde AK Parti 25, CHP 6, MHP 5 ve İyi Parti de 1 üye ile temsil ediliyor.

Başkanvekilliklerine ise 35 oyla Mehmet Kaplan (AK Parti) ve 26 oyla Nazım Çetin (MHP) seçildi.

3 adayın yarıştığı 2. Başkanvekilliği seçiminde aday olan CHP’li üye Suat Atalay ise 10 oy aldı.

Katip üyeliklere AK Parti'den  31 oyla Alaattin Tosundereoğlu ve 28 oyla Dursun Kaya; yedek katip üyeliklere ise AK Parti'den 30 oyla Abdullah Tìryaki ve 28 oyla Süleyman Ateş seçildi.

 

 

Oturuma katılan AK Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatcı ve MHP İl Başkanı Ağah Karapıçak, Osman Günay’a yapmış oldukları hizmetlerden dolayı teşekkür ederek, yeni başkan Mehmet Bektaş’a da hayırlı olsun dileklerini ilettiler.

 

 

İl Genel Meclisi'nin yeni başkanı Mehmet Bektaş da seçimin kazananı veya kaybedeninin olmadığını ifade ederek, “Seçimin kazananı veya kaybedeni yok. Bu bir nöbet değişimidir, bayrak yarışıdır. Hizmet konusunda en üst seviyeye ulaşma yönünde yapılan bir değerlendirmedir. Osman Günay başkanımıza yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

/BSGMEDYA

 

 

 

 

 

www.bsgmedya.com
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

BSGMEDYA VİDEO

 
YAZI ÜRETİM A.Ş.
ULUSAL GAZETELER
NÖBETÇİ ECZANELER
'DOLU DOLU 2 YIL'