• https://www.facebook.com/bsgmedya@hotmail.com
 • https://www.twitter.com/bsgmedya@hotmail.com
BSGMEDYA VİDEO

SER-KA ORGANİZASYON

ULUSAL GAZETELER
NÖBETÇİ ECZANELER
BİR KİTAP

Sitemiz BSGMEDYA Yazarı, Emekli Eğitimci, Gazeteci Köy Enstitüsü mezunu Müslüm Tunaboylu son yolculuğuna uğurlandı

 1.  
 2. SEVGİLİ EVLADI ESAT
 3. MAHMUT'UNA KAVUŞTU
 4.  

 

30 Ocak 2021

Sitemiz BSGMEDYA Yazarı, Emekli Eğitimci, Gazeteci-Yazar, Köy Enstitüsü mezunu aydınlarımızdan Müslüm Tunaboylu son yolculuğuna uğurlandı.

Merhum Gazeteci Mahmut Tunaboylu’nun babası olan Müslüm Tunaboylu, tedavi görmekte olduğu Özel Elitpark Hastanesi’nde kalp yetmezliği sonucu hayata veda etti.

2009 yılında kaybettiğimiz merhume Nazife Tunaboylu'nun eşi, 2002 yılında aramızdan ayrılan merhum gazeteci-yazar Mahmut Tunaboylu ile Aysel Çek ve Yüksel Bolat'ın babaları, Yaprak ve Barış Tunaboylu, Berkay Çek, Burçin ve Dildare Bolat'ın dedeleri olan eğitimci-gazeteci Müslüm Tunaboylu'nun vefatı Çorum’da derin üzüntüyle karşılandı.

 

 

Tunaboylu’nun cenazesi Ulu Mezarlık'ta kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

Cenaze törenine; Çorum Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şevket Erzen, Cemiyet Başkan Yardımcısı Bülent Özkaleli, Çorum Haber Gazetesi Genel Müdürü Mehmet Yolyapar, BSGMEDYA Editörü Nihat Karalar, CHP İl Başkanı Mehmet Tahtasız, CHP İl Başkan Yardımcısı Ümit Er, CHP Belediye Meclis Üyeleri Ahmet Özdel ve Tuncer Gürgen, Atatürkçü Düşünce Derneği Şube Başkanı Uğur Demirer, Eğitim-Sen Şube Başkanı Ali Ekber Beyaz, Eğitimci-Şair Mehmet Öztürk, bazı sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri, gazeteciler ve Tunaboylu ailesinin yakınları katıldı.

 

 

 

 

 1.  
 2. 1974 YILINDA
 3. GAZETECİLİĞE
 4. BAŞLAMIŞTI

Tunaboylu, 1932 yılında Bulgaristan, Yenipazar, Söğütlü köyünde doğdu. 1938 yılında Türkiye'ye gelerek ilköğrenimini Çorum'un Mecitözü ilçesine bağlı Çıkrık köyünde tamamladı. 1943 yılında Kastamonu'nun Gölköy Köy Enstitüsü ve 1945'de de Samsun'un Ladik ilçesi Akpınar Köy Enstitüsünde orta öğrenimini tamamladı. Yurdun çeşitli yerlerinde 26 yıl öğretmenlik yaptı. 1973 yılının Ağustos ayında emekli oldu.

1974’de gazeteciliğe başlayan Müslüm Tunaboylu, başta Anadolu Ajansı olmak üzere yaygın ve yerel basında uzun süre görev aldı.

 

 1.  
 2. TÖS VE TÖB-DER'DE
 3. TEMSİLCİLİK YAPTI

Türkiye öğretmen hareketinin önderi Fakir Baykurt’un yakın arkadaşı olan Tunaboylu, Çorum’da TÖS, TÖBDER temsilcilikleri yaptı. Halkevlerini Çorum’da ikinci kez açan Tunaboylu, burada ücretsiz okuma yazma ve birçok alanda faaliyet gösteren kursların düzenlenmesini sağladı. Çeşitli dergiler çıkardı, halk oyunları ekipleri kurdu. Yurt genelinde Çorum’un gururla temsil edilmesini sağladı.

 

 

 

Umut Radyo’da uzun yıllar 17 Nisan Köy Enstitülerinin kuruluş yıldönümlerinde kamuoyuna seslenerek canlı yayınlara konuk oldu.

Çeşitli yerel gazetelerde yazıları, makaleleri yayınlanan Tunaboylu, Köy Enstitüsü mezunu olması nedeniyle de birçok konferans ve panellere konuşmacı olarak katıldı.

 

 1.  
 2. 2016 YILINDAN BERİ
 3. BSGMEDYA’DA
 4. YAZIYORDU
 5.  

Sitemiz BSGMEDYA da yazılar yazan Müslüm Tunaboylu, Atatürk ilke ve devrimlerine, Cumhuriyet aydınlanmasına gönülden bağlı bir öğretmendi.

Merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve yakınlarına, tüm sevenlerine başsağlığı dileriz./Nihat KARALAR

 

 

 

 

 

 

 

 

 1.  
 2. MERHUM YAZARIMIZ
 3. MÜSLÜM TUNABOYLU'NUN
 4. ANI VE MAKALELERİNİ
 5. www.bsgmedya.com
 6. ve tunaboylular.com 'da
 7. OKUYABİLİRSİNİZYorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın