• https://www.facebook.com/bsgmedya@hotmail.com
  • https://www.twitter.com/bsgmedya@hotmail.com

> Çorum’da Özgür Düşüncenin Buluşma Noktası ‘www.bsgmedya.com’ yayına başladığı 6 Kasım 2015 tarihinden bu yana özgürce yayınını sürdürmektedir. #Siz de gelişmelerden haberdar olmak arayışındaysanız, doğru yerdesiniz..  # bsgmedya haber sondakika #turkiye #medya #bağımsız #gündem #sorumlu #özgür #özgürdüşünceplatformu #çorumbsgmedya

Emekli Öğretmen – Gazeteci-Yazar Müslim Tunaboylu hocamızı sabah saatlerinde kaybettik

  1. MÜSLİM TUNABOYLU
  2. HOCAMIZI KAYBETTİK
  3.  

30 Ocak 2021

BSGMEDYA yazarı, Çorum Gazeteciler Cemiyeti Üyesi, Emekli Öğretmen – Gazeteci Müslim Tunaboylu'yu  sabah saatlerinde kaybettik.

Torunları Barış Tunaboylu ve Burçin Bolat’ın sosyal medya hesaplarından duyurduğu acı haber kamuoyunda üzüntü ile karşılandı.

Tunaboyu’nun cenazesi bugün kılınacak öğle namazının ardından Ulu Mezarlıkta toprağa verilecek.

 

 

Tunaboylu, 1932 yılında Bulgaristan, Yenipazar, Söğütlü köyünde doğdu. 1938 yılında Türkiye'ye gelerek ilköğrenimini Çorum'un Mecitözü ilçesine bağlı Çıkrık köyünde tamamladı. 1943 yılında Kastamonu'nun Gölköy Köy Enstitüsü ve 1945'de de Samsun'un Ladik ilçesi Akpınar Köy Enstitüsünde orta öğrenimini tamamladı. Yurdun çeşitli yerlerinde 26 yıl öğretmenlik yaptı. 1973 yılının Ağustos ayında emekli oldu.

 

 

1974’de gazeteciliğe başlayan Müslim Tunaboylu başta Anadolu Ajansı olmak üzere yaygın ve yerel basında uzun süre görev aldı. Arkadaşımız merhum gazeteci – yazar Mahmut Tunaboylu, Aysel Çek ve Yüksel Bolat’ın babası olan Tunaboylu yaşamın hemen her alanında örnek alınacak saygın bir yurttaş, sevgi duyulan bir ağabey oldu.

Türkiye öğretmen hareketinin önderi Fakir Baykurt’un yakın arkadaşı olan Tunaboylu, Çorum’da TÖS, TÖBDER temsilcilikleri yaptı. Halkevlerini Çorum’da ikinci kez açan Tunaboylu, burada ücretsiz okuma yazma ve birçok alanda faaliyet gösteren kursların düzenlenmesini sağladı. Dergiler çıkardı. Halk oyunları ekipleri kurdu. Yurt genelinde Çorum’un gururla temsil edilmesini sağladı.

 

 

Umut Radyo’da uzun yıllar 17 Nisan Köy Enstitülerinin kuruluş yıldönümlerinde kamuoyuna seslenerek canlı yayınlara konuk oldu.

Tunaboylu, Atatürk ilke ve devrimlerine, Cumhuriyet aydınlanmasına gönülden bağlı bir öğretmendi. BSGMEDYA ailesi olarak sevenlerine baş sağlığı diliyoruz.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

BSGMEDYA VİDEO

 
YAZI ÜRETİM A.Ş.
ULUSAL GAZETELER
NÖBETÇİ ECZANELER
'DOLU DOLU 2 YIL'