• https://www.facebook.com/bsgmedya@hotmail.com
  • https://www.twitter.com/bsgmedya@hotmail.com
BSGMEDYA VİDEO

SER-KA ORGANİZASYON

ULUSAL GAZETELER
NÖBETÇİ ECZANELER
BİR KİTAP

Güreşçi sporcularımız ve geleceğin başpehlivanları 'Covid 19 sonrası antrenmanlara adaptasyon ve sosyalleşme katkıları" projesi kapsamında Ortaköy ilçesinde bir araya geldiler

  1.  
  2. ÇORUM'UN YİĞİTLERİ
  3. AZERBAYCAN'IN YANINDA
  4.  

 

26 Ekim 2020

"Minik güreşçilerin Covid 19 sonrası antrenmanlara adaptasyon ve sosyalleşme katkıları" projesi kapsamında Ortaköy ilçesinde bir araya gelen Çorum'un Yiğitleri, güreşçi sporcularımız ve geleceğin başpehlivanları Ortaköy ilçesinde ağırlandı.

Sporcuları Ortaköy ilçe girişinde bulunan seyirtepe dinlenme alanında Ortaköy Belediye Başkanı Taner İsbir karşılayarak ilçe hakkında bilgiler verdi. Buradan İncesu kanyonunu geçen minik sporculara bizzat Başkan İsbir rehberlik ederek ilçenin tarihi ve doğal güzelliklerini anlattı. Çorum'un Yiğitleri pehlivanlarımız ve geleceğin başpehlivanları ile birlikte "iki devlet bir millet Azerbaycan-Türkiye" sloganları atan grup bir kez daha kardeş Azerbaycan'ın yanında olduğunu gösterdiler.

 

 

Ötegeçe mesire alanında misafirlere hitap eden Başkan İsbir, ‘Siz ilimizin gurur kaynağı Ata sporumuz güreşin temsilcileri yiğit sporcularımızı ilçemizde ağırlamaktan büyük onur ve gurur duyduk. Pehlivan demek yiğitlik demek, pehlivan demek mertlik demek, pehlivan demek cömertlik demektir.

 Sizler Ata sporumuz güreşin ilimizdeki değerleri pehlivanlarımız ve geleceğin başpehlivanları, Dünya ve olimpiyat şampiyonları, minik ama yüreği kocaman güreşçilerimiz. Bizler sizlerin göstermiş olduğu başarılar ile daima övünecek, sizlerin sayesinde Türk'ün sırtı yere gelmez diyeceğiz. Bugün göstermiş olduğunuz kardeş Azerbaycan'a olan destek nidaları buna bir örnek.

Sizlerin nezdinde geçmişte var olan namı ülke sınırlarını aşmış ebediyete uğurladığımız tüm pehlivanlarımız rahmetle anıyor, siz geleceğimizin teminatı genç pehlivanlarımıza başarılar diliyorum.

Bu organizasyonu tertip eden Ata Sporumuz Güreşi Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Uğur Çadir ve yönetim kurulu üyeleri Başpehlivan Ahmet Selbest, Milli sporcularımız Ömer Faruk Kalender, Hakkı Ceylan,Yasin Bolat, Sinan Mumcu ve Fazlı Kartal ile Ortaköy Belediyesi Şapinuva Güreş kulübü güreş antrenörü Mustafa Koçak’a teşekkür ediyor, siz yiğit pehlivanlarımıza ve kardeş ülke can Azerbaycan'a selam olsun diyorum.’dedi./BSGMEDYA

 

 

www.bsgmedya.com
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın