• https://www.facebook.com/bsgmedya@hotmail.com
  • https://www.twitter.com/bsgmedya@hotmail.com
BSGMEDYA TANITIM VİDEOSU

BSGMEDYA
 
 
TANITIM

 
TANITIM

BİR KİTAP
ULUSAL GAZETELER
BASINDA 35. YILIMIZ

Eğitim-İş Sendikası Çorum Şubesi üçüncü olağan genel kurul toplantısı gerçekleştirildi.

  1.  
  2. EĞİTİM İŞ ŞUBE 
  3. GENEL KURULU
  4. GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 

24 Ekim 2020

Eğitim-İş Sendikası Çorum Şubesi üçüncü olağan genel kurul toplantısı gerçekleştirildi.

Şube Başkanı İlhan Yaşar yeniden aday olmadığı Eğitim İş Şube olağan genel kurul toplantısı pandemi koşulları göz önünde bulundurularak İnci Düğün Salonunda gerçekleştirildi.

Genel kurula Eğitim İş Genel Merkez Özlük Hakları ve TİS Sekreteri Maksut Balmuk, sendika yöneticileri ve delegeler katıldı.

 

 

İyi Parti Merkez İlçe Başkanı Erkan Yıldız ile bazı parti yöneticilerinin de katıldığı genel kurula Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Çorum Şube Başkanı Uğur Demirer de bir kutlama mesajı gönderdi.

Genel Sağlık İş Temsilcisi Yalçın Çiftçi başkanlığında oluşturulan Divan Kurulu’nda üye olarak Şahin Devran ve Hasan Eker yer aldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından genel kurulun açılış konuşmasını Eğitim-İş Sendikası Şube Başkanı İlhan Yaşar yaptı.

 

 

Konuşmasında AK Parti iktidarını eleştiren Yaşar, iktidarın başarısız ekonomik politikalarının sonucu olarak yaşamaya başladığımız ekonomik krizin faturası gibi bu salgının faturasının da yoksullara/emekçilere kesildiğini söyledi.

Yaşar, kamu çalışanlarının son 18 yılda ekonomik, sosyal ve özlük haklarının ciddi şekilde gerilediğini savundu.

 

 

Eğitim-İş Sendikası Çorum Şubesi'nin üçüncü olağan genel kurul toplantısına katılan Eğitim-İş Genel Özlük Hukuk Sekreteri Maksut Balmuk’ta konuşmasında, kamu çalışanına örgütlenme çağrısı yaptı. Balmuk “Bu dönemde mücadele etmenin yolu örgütlenmekten geçer. Bireysel mücadele ile hiçbir şey kazanamayız” şeklinde konuştu.

Genel kurulda konuşmaların ardından yeni yönetimin belirlenmesi için seçimler yapıldı. Seçimlere geçilmeden önce listede yer alan isimler, tek tek söz alarak kısaca kendilerini tanıttılar.

Bu arada önceki dönem Şube Mali Saymanlığı görevinde bulunan Selim Bozkurt da bir konuşma yaptı. Birlikte görev yaptığı arkadaşlarına teşekkür eden Bozkurt, seçilecek yeni isimlere de başarı dileğinde bulundu.

 

 

İlçe Seçim Kurulu denetiminde çarşaf liste ile gerçekleştirilen seçimler sonucunda Eğitim İş Sendikası Çorum Şube Yönetim Kurulu, Denetleme ve Disiplin Kurulu ile Genel Merkez Delegeleri şu isimlerden oluştu:

Yönetim Kurulu (Asil): Selim Bozkurt, Saim Erdoğan,  Özcan Çakmak, Tuncay Sümer,  Filiz Şahin, Çeşminaz Kayalar, Ercan Karaca.

Yönetim Kurulu (Yedek):Duran İrdeli, Zekine Özcan, Duygu Günal, Özler Arın Bekar, Ali Baş, Soner Karademir, Çelebi Özgan

Denetleme Kurulu (Asil):Esmeray Şölenkol, Özgül Bozkurt, Caner Turan.

Denetleme Kurulu (Yedek):Ethem Eray Okur, Yusuf Keloğlan, Meral Sultan Gülnaz.

Disiplin Kurulu (Asil): Süleyman Öksüz, Halil İbrahim Bekar, Aydın Kalender.

Disiplin Kurulu (Yedek): Serdar Gökgöz, Serap Demirci, Şenay Üzüm Çakır.

Genel Merkez Delegeleri: İlhan Yaşar, Selim Bozkurt, Saim Erdoğan, Halil İbrahim Bekar./BSGMEDYA

 

 

 

 

 

 

 

www.bsgmedya.com
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın