• https://www.facebook.com/bsgmedya@hotmail.com
 • https://www.twitter.com/bsgmedya@hotmail.com
BSGMEDYA VİDEO

SER-KA ORGANİZASYON

ULUSAL GAZETELER
NÖBETÇİ ECZANELER
BİR KİTAP

Ortaköy Belediye Başkanı Taner İsbir, ilk etap olan Çorum-Cemilbey yolunun bu yıl bitirileceğini ve gelecek yıl ise Ortaköy-Cemilbey yoluna başlanacağını açıkladı

 

 1. ORTAKÖY İLÇESİ
 2. YOL’UNU BEKLİYOR !
 3.  

 

20 Ekim 2020

Çorum’un en önemli turizm merkezlerinden biri olmasına rağmen özellikle ulaşımda yaşanan sıkıntı yüzünden hak ettiği değeri görmeyen ilimiz Ortaköy İlçesi’nde yol güzergahının değişeceği belirtildi.

Göreve geldikleri günden bugüne kadar yaptıkları mücadele ile Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü tarafından Çorum-Ortaköy yolunda çalışmaların başlatıldığını hatırlatan Ortaköy Belediye Başkanı Taner İsbir, ilk etap olan Çorum-Cemilbey yolunun bu yıl bitirileceğini ve gelecek yıl ise Ortaköy-Cemilbey yoluna başlanacağını açıkladı.

Karayolları ekiplerinin Ortaköy – Cemilbey arasında bakım çalışması yaptıktan sonra Cemilbey – Çorum arasında ise yol genişletme ve yenileme çalışmaları yaptığını anlatan Taner İsbir, 2021 yılında Cemilbey-Ortaköy yolunun ihale edileceğini bildirdi. Ortaköy - Çorum arasındaki yolda tehlike arz eden birçok virajdan kurtularak ulaşımın rahatlatılmasını sağlayacak çalışmalar kapsamında yolun güzergahının da değişeceğini anlatan İsbir, bu sayede ilçenin hem turizmden hakettiği payı alacağını hem de ilçenin imkanlarının gelişmesi ile tersine göçe katkı sağlanacağını bildirdi.

 

 

 1. ‘Turizmin altyapısını ne
 2. kadar yaparsanız yapın, uygun
 3. standart bir yolunuz yoksa...

 

Göreve geldiğinden beri dolanarak gelen yolun yapılmasının mücadelesini verdiğini söyleyen Ortaköy Belediye Başkanı İsbir, bu konuda milletvekilleri ve İl Başkanının da desteğiyle yaptıkları girişimlerin sonucunda Çorum-Cemilbey yolunda çalışmanın başladığını ve 2021 yılında bitirileceğini, asıl sıkıntılı olan Cemilbey-Ortaköy arasındaki yolun ise gelecek yıl güzergah değişikliğini de kapsayacak şekilde ihale edileceğini vurguladı.

Ortaköy Belediye Başkanı Taner İsbir ayrıca ilçede sulu tarıma geçilmesi için 1980 yılında yapılan ve ömrünü doldurmuş olan Pınarlı Göleti’nin temizlenerek 600 dönüm araziyi kapalı sistemle sulama yapılmasını sağlayacak proje ile Yükderesi mevkiindeki göletin ihalesinin de yapılacağını, 2 bin nüfuslu ilçeye pandemi dönemi ile birlikte geri dönüşlerin yaşandığını, halen 25 inşaatın devam ettiğini ve Belediye olarak onlara ellerinden gelen desteği verdiklerini sözlerine ekledi.

 

 1.  
 2. MESİRE YOLU VE ELEKTRİĞİ
 3. İÇİN GİRİŞİMLER SÜRÜYOR

Ortaköy Belediye Başkanı Taner İsbir, tarihi ve doğal güzellikleriyle bilinen ilçeye yeni bir mesire kazandırdıklarını dile getirerek bu bölgenin yolu ve elektriği için girişimlerin sürdüğünü açıkladı.

Geçtiğimiz Pazar günü Çorum Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu ve üyelerini Ötegeçe denilen mesirede ağırlayan Başkan İsbir mesirenin yapım sürecini de anlattı.

Ortaköy’de Orman İşletme Müdürlüğü ve Belediye işbirliğinde yapılan Ötegeçe mevkii mesiresinin 3 kilometrelik bozuk yolunda yol yapım çalışmalarını başlattıklarını söyleyen Başkan İsbir imkanlar ölçüsünde yolun belli bir seviyeye geldiğini ancak kumlama, sonrasında ise sathi kaplama yapılması gerektiğini vurguladı.

 

 1.  
 2. 'BAKANLIĞA PROJE SUNDUK'

Orman İşletme Müdürlüğü, İl Özel İdaresi ve Ortaköy Belediyesi işbirliğinde yapılan ortak çalışma ile Ötegeçe mevkii mesire alanının, iç ve dış turizme açıldığını belirten İsbir; “20 dönümlük alan ve 900-950 rakımlı yükseklikte bulunan mesireye 300 metrekarelik kütük ev, 22 kameriye, tuvaletler, çocuk parkı ve kondisyon aletleri yapıldı. Özellikle dışarıdan gelen misafirlerimizi ağırlayacağımız yöresel yemekleri tadabileceği alana 5 kilometre mesafeden su getirdik. İmkanlarımız kısıtlı. Buranın yolunu 3 ay süreyle dozerle açtık. Ancak gelirken gördünüz yolumuzda kumlama ve sathi kaplama yapılması gerekiyor. Ayrıca bölgeye elektrik gelmesi gerekiyor. Bunun için de Kültür Bakanlığı’na projemizi sunduk. Bu bölge ilçe merkezi, beldemiz ve köylerimizle 10 bin nüfusa hitap ediyor. Hatta Şapinuva’ya bölge illerinden gelen vatandaşlar bile buraya gelerek piknik yapıyorlar. Ortaköy’ü kuşbakışı seyredebileceğiniz bu mesiredeki sıkıntıların çözülmesi gerekiyor. Bunun için girişimlerimize devam edeceğiz” diye konuştu.

Mesirede Çorumlu gazetecilere ilçenin yöresel lezzetlerinden düğün çorbası, börek, turşu, yoğurt ve pekmez ikramında bulunan Başkan İsbir, ilçeye gelecek tüm Çorumluları da mesireye davet etti.

 

 1.  
 2. OTEL İHALESİ YENİLENECEK

Şapinuva gibi Hititler’e başkentlik yapmış 7 bin yıllık tarihi bir mirasa sahip olan ancak turistin konaklayacağı bir yeri bulunmayan Çorum’un Ortaköy İlçesi’ne Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın “Turizm Altyapısın Geliştirilmesi Mali Destek Programı” kapsamında yapılacak olan otel için yeniden ihaleye çıkılacağı belirtildi.

Ortaköy Belediye Başkanlığı tarafından hazırlanan ve OKA tarafından 800 bin TL’lik bir destek almaya hak kazanan “Bir Hitit Başkenti ŞAPİNUVA” isimli otel projesinin iki kez ihaleye çıktığını ancak teknik hatalar nedeniyle yeniden ihale edileceğini açıklayan Ortaköy Belediye Başkanı Taner İsbir, yıldızlı olacak otelin ihalesinin önümüzdeki hafta açık teklif usulüne göre yeniden yapılacağını vurguladı.

Çorum Gazeteciler Cemiyeti Yönetimi ve üyelerini ağırlayan ve onlardan gelen soruları Ötegeçe mevkiindeki mesirede yanıtlayan Başkan İsbir, proje için bazı basın kuruluşlarında yapılan eleştirileri de yanıtladı.

İlçeye gelen misafirler başta olmak üzere yerli ve yabancı turistlerin konaklayabileceği bir tesisin olmadığını hatırlatarak bu konuda hazırladıkları projeyi OKA’ya sunduklarını ve projenin onayı öncesinde Çorum Valisi Mustafa Çiftçi başta olmak üzere Amasya, Tokat ve Samsun Valileri ile de görüştüklerini belirten Başkan İsbir; “60 yıllık bir ilçeyiz ama misafirlerimizi ağırlayacağımız bir tesisimiz yoktu. Buraya gelen yerli ve yabancı turistler Çorum’da kalıyor hatta ihtiyaçlarını bile buradan getiriyordu. Önemli bir turizm merkezi olan Ortaköy’e hiçbir katkıları olmuyordu. Bunun için hazırladığımız otel projesi OKA tarafından onaylandı. Belediye binası yanında bulunan işhanının tadilatı şeklinde yıldızlı bir otele kavuşacağız. Daha önce iki kez puanlama sistemi ile çıktığımız ihaleler iptal oldu. Bu konuda basında bazı haberler yer aldı. Ancak biz en iyisinin yapılması için puanlama sistemini öngörmüştük. En kaliteli oteli yapmak istedik. Biz bu ihale sisteminden vazgeçtik ve önümüzdeki hafta oteli yeniden açık teklif usulü ile ihale edeceğiz. İnşallah iyi bir firma işi alır ve Ortaköy’de konaklama işinden kazanç elde edebilir diye düşünüyorum” diye konuştu. /BSGMEDYA

 

 1.  
 2. www.bsgmedya.comYorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın