• https://www.facebook.com/bsgmedya@hotmail.com
 • https://www.twitter.com/bsgmedya@hotmail.com

> Çorum’da Özgür Düşüncenin Buluşma Noktası ‘www.bsgmedya.com’ yayına başladığı 6 Kasım 2015 tarihinden bu yana özgürce yayınını sürdürmektedir. #Siz de gelişmelerden haberdar olmak arayışındaysanız, doğru yerdesiniz..  # bsgmedya haber sondakika #turkiye #medya #bağımsız #gündem #sorumlu #özgür #özgürdüşünceplatformu #çorumbsgmedya

Eğitim Sen Çorum Şube Yürütme Kurulu Başkanı Ali Ekber Beyaz, pandemi süreci ile ilgili görüşlerini açıkladı

 1. EĞİTİM VE PANDEMİK
 2. SORUNLARIMIZI GÖZDEN
 3. GEÇİRMELİYİZ!

 1. 26 Ağustos 2020
 2.  
 3. Eğitim Sen Çorum Şube Yürütme Kurulu Başkanı Ali Ekber Beyaz, Covid-19 virüsünün yaşantımıza girerek en önemli yeri alması nedeniyle tüm Dünya olarak farklı ve zor bir süreci birlikte yaşadığımıza dikkat çekerken, ‘Eğitim ve Pandemik Sorunlarımızı Gözden Geçirmeliyiz’ diye konuştu.
 4.  
 5. Bu tür olağan üstü süreçlerde yaşantımıza yeni kavramların girdiğini, yaşam alanlarımız da yeni farklı nitelikler ortaya çıktığını dile getiren Beyaz, ‘Eğitim Sen olarak öncelikle çalışma koşullarımızın iyileştirilmesi, bütün eğitim emekçileri ve öğrencilerimiz için okullarda sağlık koşullarına uygun ortamların sağlanması ve koruyucu önlemlerin alınması, yatılı ve pansiyonlu okullarda yatakhane ve yemekhanelerde gerekli alt yapı ve hijyen ortamının sağlanması, taşımalı eğitim yapan okullarımızda servis hizmetlerinin sosyal mesafe ve hijyen koşullarına uygunluk sağlanması koşuluyla yüz yüze eğitimin geciktirilmeden başlanması gerektiği görüşündeyiz.’ ifadesinde bulundu.
 6.  
 7. Eğitim Sen Çorum Şube Yürütme Kurulu Başkanı Ali Ekber Beyaz, açıklamasında şu görüşleri dile getirdi:
 8. ‘Bu tür olağan üstü süreçlerde yaşantımıza yeni kavramlar girmekte, yaşam alanlarımız da yeni farklı nitelikler kazanmaktadır. Bu bizim irademiz dışında gelişen kaçınılmaz bir durumdur. Uzaktan eğitim böyle bir süreç içerisinde derinlemesine girmiştir yaşam alanlarımıza.  Aslında tüm ülkemiz insanlarını da ilgilendiren bir durumdur uzaktan eğitim. Çünkü hepimiz bunun bir parçasıyız bir yönüyle. Yöneticisi, eğitim çalışanları, öğrencisi ve velisiyle.
 9.  
 10. Süreç zorlu. Tabi ki bu tür zor süreçlerde günlük yaşamın akışı değişecek ve yaşam içerisinde birtakım farklı uygulamaların karşımıza çıkması doğal karşılanacaktır. Ancak bunu doğal görerek bazı evrensel nitelikler taşıyan kamu hizmetleri de gözden kaçırılmamalıdır. İş güvenliği ve iş sağlığı, eğitim, sağlık ve güvenlik konuları bunlardan öne çıkanlarıdır.
 11.  
 12. Eğitim- öğretim hizmetlerini alan öğrenci ve veli için “ Benim nerede eğitim alacağımdan çok nasıl ve hangi niteliklerde bir eğitim alacağım?” sorusu bizim için çok daha önemlidir. Yöneticilerin görevi eğitim- öğretim ortamlarının oluşturulmasını sağlamak, biz eğitimcilerin görevi de hazırlanan bu ortam içerisinde eğitim- öğretim hizmetlerini hizmetten yararlananla buluşturabilmektir. Eğitim, sağlık ve güvenlik hizmetlerinin kamu aracılığı ile yapılması gerekmektedir.
 13.  
 14. Uzaktan eğitim asla yüz yüze eğitim ile karşılaştırılamaz. Ancak özellikle içerisinde bulunduğumuz süreçten kaynaklı uzaktan eğitimin yapılması da gerekli ve zorunlu olmuştur. Burada eğitimde fırsat eşitliği mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Eğitimin materyalleri ve teknik desteği bütün öğretmen ve öğrencilere parasız olarak M.E. B. tarafından sağlanmalıdır.
 15.  
 16. Karşıt durumda teknik donanımın yetersiz olduğu durumlarda öğrenci ve öğretmen süreçten kopacaktır ki, ilimiz için yapılan uzaktan eğitim ile ilgili anketin sonuçları bunu net olarak göstermektedir. Materyal ve teknik donanımdan söz edilirken bir evdeki öğrenci sayısının birden fazla olabileceği de gözden kaçırılmamalıdır.
 17.  
 18. Gelişim psikolojisi sosyolojik, felsefi, ahlaki gelişim olarak mutlaka yüz yüze eğitim başlatılmalı. İleriki yaşlarda bu psikososyal ve fizik gelişimi eksiklikleri bu çocuklar gerilik, yaşanmamışlık olarak karşımıza çıkacaktır. Eğitsel ve gelişimsel tedbir ertelenemez duruma gelmiştir. Akademik, zihinsel, duygusal, sosyal ve fiziksel geri çekilme davranışları birer davranış bozukluğu olarak tanımlanabilir. İçinde bulunduğumuz günlerde agorafobi değil kapalı alan bağımlılığı ve teknolojik alet bağımlılığı ortaya çıkacak gibi gözüküyor.
 19.  
 20. Yüz yüze eğitimle uzaktan eğitimin farklılıklarını Yüz yüze eğitimin çocukların eğitimine olan katkılarının ne kadar önemli olduğunu hep birlikte gördük. Ayrıca en azından her sınıf kademesinin hafta da bir gün olsun öğretmenleriyle yüz yüze eğitim yapabilmesi bile çok fayda sağlayabilecektir. Ancak, başta Milli Eğitim Bakanı olmak üzere en üst düzeyden en alt düzeye kadar bütün yöneticilerin gerekli tedbirleri aldığı sürece.
 21.  
 22. Eğitim Sen olarak öncelikle çalışma koşullarımızın iyileştirilmesi, bütün eğitim emekçileri ve öğrencilerimiz için okullarda sağlık koşullarına uygun ortamların sağlanması ve koruyucu önlemlerin alınması, yatılı ve pansiyonlu okullarda yatakhane ve yemekhanelerde gerekli alt yapı ve hijyen ortamının sağlanması, taşımalı eğitim yapan okullarımızda servis hizmetlerinin sosyal mesafe ve hijyen koşullarına uygunluk sağlanması koşuluyla yüz yüze eğitimin geciktirilmeden başlanması gerektiği görüşündeyiz.’/BSGMEDYA
 23.  

 1. https://www.facebook.com/bsgmedya2/?modal=admin_todo_tour
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

BSGMEDYA VİDEO

 
YAZI ÜRETİM A.Ş.
ULUSAL GAZETELER
NÖBETÇİ ECZANELER