• https://www.facebook.com/bsgmedya@hotmail.com
 • https://www.twitter.com/bsgmedya@hotmail.com
BSGMEDYA
YAYINCILIKTA
5.YIL
BSGMEDYA TANITIM VİDEOSU

BASINDA 35. YILIMIZ

BİR KİTAP
ULUSAL GAZETELER

Eğitim Sen Çorum Şube Başkanı ALİ Ekber Beyaz, 50 yıllık ÖSYM’nin sınav güvenliğinde sınıfta kalmaya devam ettiğini belirtti

 1. ÖSYM SINAV
 2. GÜVENLİĞİNDE SINIFTA
 3. KALMAYA DEVAM EDİYOR !
 4.  

 1.  
 2. 29 Haziran 2020
 3. Eğitim Sen Çorum Şubesi Yürütme Kurulu Adına Şube Başkanı ALİ Ekber Beyaz, 50 yıllık ÖSYM’nin sınav güvenliğinde sınıfta kalmaya devam ettiğini belirtti.
 4. Haftasonu yapılan YKS Sınavlarını değerlendiren Ali Ekber Beyaz, alınan tedbirlerin tam anlamıyla yetersiz kaldığını dile getirdi.
 5. ‘Geçen hafta yapılan LGS sınavı ile YKS sınavı kıyaslandığında 1974 yılında kurulan ve ülkemizdeki birçok sınavı gerçekleştiren bir kurumun geçen bunca yıla rağmen ne kadar geride kaldığını da göstermiştir.’ diyen Ali Ekber Beyaz, açıklamasında şunları söyledi:
 6. ‘Dünyayı etkisi alan covid-19 virüsüne bağlı olarak ortaya çıkan pandemi süreci nedeniyle sınav önce ileri bir tarihe ertelenmiş, bu tarih daha sonra tekrar öne çekilerek bugün ki tarihler belirlenmiştir.
 7.  
 8. Pandemi sürecinde sınavların sağlıklı bir biçimde yapılamayacağı yönündeki bütün eleştiriler ve getirilen öneriler yok sayılarak bilindiği üzere 27/06/2020 tarihinde YKS Temel Yeterlilik Testi, 28/06/2020 tarihinde ise YKS Alan Yeterlilik Testleri ülke genelinde uygulanarak tamamlanmıştır. Daha önceki yıllarda sınavlara karıştırdığı şaibelerin hesabını daha verememiş olan kurum yöneticilerinin hangi gerekçelerle aldığı bilinmeyen kararların neticesinde kurum gençlerimizi denek olarak kullanmaya ve karanlığa itmeye devam etmektedir.
 9.  
 10. Kurumun Çorum İlinde yaptığı YKS sınavındaki uygulamalar kurumun gençlerimizin başta gelecekleri olmak üzere, sağlığına ve güvenliğine ne kadar değer verdiğini bir kez daha gözler önüne sermiştir. Oysa eğitim, sağlık ve iş güvenliği insanın en temel haklarındandır.
 11. Geçen hafta yapılan LGS sınavı ile YKS sınavı kıyaslandığında 1974 yılında kurulan ve ülkemizdeki birçok sınavı gerçekleştiren bir kurumun geçen bunca yıla rağmen ne kadar geride kaldığını da göstermiştir.
 12.  
 13.  
 14. ALINAN TEDBİRLER
 15. TAM ANLAMIYLA
 16. YETERSİZ KALMIŞTIR!
 17.  
 18. Kurumun öğrencilere ve sınavda görev alanlara yönelik olarak alabildiği tek tedbir bina girişlerinde ellere yetersiz dezenfektan sıkma ve hem yapısı hem de dağıtım şekli itibariyle kimsenin alıp takmayı bile güvenli bulmadığı bir tane maske dağıtmak olmuştur. Öğrenciler 21 kişilik sınıflarda sosyal mesafe kuralının sağlanamadığı, pencereleri vidalandığı için havalandırması dahi yapılamayan, havalandırma için yeteri kadar pencere bulundurmayan, tül perdesi dahi bulunmayan sınav için son derece uygunsuz ortamlarda sınav yapmıştır.
 19. Bunca yıllık deneyime sahip olması gereken kurum LGS sınavında alınan tedbirlerin kat be kat gerisinde kalmıştır. Kurum hayati tehlike oluşturan pandemiye karşı herkese bir adet kolonyalı mendil ve bir adet maske dağıtarak önlem almıştır.
 20.  
 21. Çorum’da Covid-19 Tespit Edilen Öğrenciler İle Kronik Hastalığı Olan Öğrenciler Aynı Merkezde Toplanmıştır!
 22.  
 23. Çorum İlinde engelli öğrenciler ile kronik sağlık problemi bulunan öğrenciler için Yıldırım Beyazıt İHO sınav merkezi olarak belirlenmiştir. Bu merkezde ayrıca covid-19 tespit edilen öğrencilerinde sınava alındığı iddiası doğru ise merkezde sınava giren kronik hastalığı olan öğrenciler başta olmak üzere sınav merkezinde sınava giren bütün öğrenci ve görevlilerin sağlıkları tehlikeye atılmıştır.
 24. Covid 19 virüsünden etkilenme bakımından en riskli gruptaki astım, bronşit gibi solunum yolları hastalığı bulunan öğrencilerde bu merkezde sınava girmek zorunda bırakılmıştır. Sınav merkezinde sağlık görevlisi bulundurulmaması, covid-19 tanısı alan öğrencilerin ambulansla bırakılıp beklenilmemesinin gerekçeleri cevaplanması gereken soruların en başında durmaktadır.
 25.  
 26. Covid-19 virüsünün kronik hastalığı olan bireyler üzerindeki etkileri herkesçe bilindiği halde kurumun yaptığı uygulamalarda hiçbir gerçekliği dikkate almaması, olayları ne kadar bilimsel olarak değerlendirdiğini, gençlerimizin geleceğine, gençlerimizin sağlığına ve güvenliğine ne kadar değer verdiğinin göstergesi olmuştur. Yıllardan beridir siyasi saiklerle yönetilen kurumun sınavlara karıştırdığı şaibeler başta olmak üzere son örneğini bu şekilde gördüğümüz yönetim zafiyetleri köhnemişliğin en büyük göstergesi olmuştur.
 27.  
 28. Tüm çabalara, bilim insanlarının görüşlerine, tüm uyarı ve eleştirilere kulağını tıkadığı anlaşılan ÖSYM yöneticileri gençlerimizin geleceğini daha ne kadar karanlığa sürüklemeye devam edecektir. Yaşanan olayda sorumluluğu bulunanların ne kadar sorumlu davrandıkları ve kurumun temsil ettiği değerleri ne kadar ciddiyetle taşıdıkları görülmüştür. Yaşananlar öğrencilerimiz için, öğrenci aileleri için ve sınavda görev alan görevliler için hiçbir şekilde kabul edilir değildir.
 29.  
 30. Eğitim Sen Çorum Şubesi olarak yaşanan ve yaşatılanları asla kabul etmediğimizi ve meşru görmediğimizi bir kez daha belirtmek isteriz. Konunun sonuna kadar takipçisi olduğumuz herkesçe bilinmelidir.’/BSGMEDYAYorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın