• https://www.facebook.com/bsgmedya@hotmail.com
 • https://www.twitter.com/bsgmedya@hotmail.com
BSGMEDYA
YAYINCILIKTA
5.YIL
BSGMEDYA TANITIM VİDEOSU

BASINDA 35. YILIMIZ

BİR KİTAP
ULUSAL GAZETELER

YKS giren öğrenciler koronavirüs tedbirleri kapsamında sınav salonuna alınırken, okul önlerinde bekleyen velilerin ise sosyal mesafe kuralına dikkat etmediği görüldü

 1.  
 2. HEM İÇERDE HEM DE DIŞARDA
 3. 'SOSYAL MESAFE' UNUTULDU !
 4.  

 1. 27 Haziran 2020
 2. Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) giren öğrenciler koronavirüs tedbirleri kapsamında sınav salonuna alınırken, okul önlerinde bekleyen velilerin ise sosyal mesafe kuralına dikkat etmediği görüldü.
 3. Çorum’da çeşitli okullarda sınava giren öğrenciler, aileleri ile birlikte sabahın erken saatlerinde okulların önüne gittiler.
 4. Koronavirüs tedbirleri kapsamında velilerin okul bahçesine girişine izin verilmezken, ateşleri ölçülen ve elleri dezenfekte edilen öğrenciler, daha sonra üst aramaları da yapılarak sınav salonlarına alındı.
 5. Saat 10.00'a saniyeler kala okula gelen bir öğrenci ise geç kaldığını düşünerek okul girişinde büyük bir şok yaşadı. Öğrenci daha sonra saniyeler kala sınava yetiştiğini anlayarak, görevliler tarafından sınav salonuna alındı.
 6. Sosyal mesafe kuralına uymaları konusunda görevliler tarafından sık sık uyarılan velilerin kuralları dikkate almadığı kaydedilirken, bazı velilerin ise okul önlerinde çocukları için dua ettiği gözlendi.
 7. Sınav saat 13.00’de sona ererken, saat 09.30’da başlayan sokağa çıkma kısıtlaması ise saat 15.00’de sona erecek.

 

 1.  
 2. ÇORUM’DA 15 BİN 775
 3. ÖĞRENCİ TER DÖKTÜ
 4.  
 5. Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS)’nın ilk basamağı bugün gerçekleştirildi.
  Bu yıl düzenlenen sınav geçen yıllara göre süre bakımından farklılık gösterdi. Koronavirüs nedeniyle sınav süresi uzatıldı ve öğrencilere 12.sınıfın son dönemine ait konulardan soru gelmedi.
 6. Sınav 10:15’te başlayıp 13:00’da sona erdi. Pandemiye karşı alınan tedbirler kapsamında kısıtlamalı sokağa çıkma yasağı uygulandı.
  Öğrenciler, sınav boyunca hararetle tüm bilgilerini kağıda aktarırken veliler de okul önlerinde heyecanlı bekleyişlerini sürdürüp dualar ettiler.
 7. Sınav sonrası stresleri hali hazırda devam eden üniversite adayları, mikrofonlarımıza sınav ortamında koronavirüs pandemisine karşı yeterli önlemlerin alınmadığına dair ilgi çekici açıklamalarda bulundular.
  Bugün yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Temel Yeterlilik Testi’ne 57 binada toplam 15 bin 755 adayın girdiği belirtildi./BSGMEDYA
 8.  
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın