• https://www.facebook.com/bsgmedya@hotmail.com
  • https://www.twitter.com/bsgmedya@hotmail.com
BSGMEDYA
YAYINCILIKTA
5.YIL
BSGMEDYA TANITIM VİDEOSU

BASINDA 35. YILIMIZ

BİR KİTAP
ULUSAL GAZETELER

Çorum Çağdaş Avukatlar Derneği Başkanı Av. Bülent Diken “Barolar Birliği makamını işgal eden Metin Feyzioğlu yaşanan bu vahim olayın iktidar kadar müsebbibidir.'

FEYZİOĞLU’NU İSTİFAYA ÇAĞIRDILAR

23 Haziran 2020

Çorum Çağdaş Avukatlar Derneği Başkanı Av. Bülent Diken, adaletin ve baroların bağımsızlığı için Ankara’ya doğru yola çıkan ancak Ankara girişinde durdurularak fiili olarak gözaltına alınan baro başkanı ve avukatların, ülkenin geldiği durumun turnusol kâğıdı olduğunu söyledi.

Baro başkanlarının 200 metre yürümesine müsaade etmeyen zihniyetin aynı zamanda anayasal kurumlar ve anayasal haklara da saygısının olmadığının görüldüğünü söyleyen Diken, açıklamasında şunları dile getirdi:

“Barolar Birliği makamını işgal eden Metin Feyzioğlu yaşanan bu vahim olayın iktidar kadar müsebbibidir.

Yürüyüşün başında televizyon kanallarında yürüyüş yapan baro başkanlarını terör örgütü üyesiymiş gibi lanse eden birlik başkanı, makamının işgalcisi kendisinin varlık sebebi baroların başkanlarına kötü muamele edilirken ve hukuk ayaklar altına alınırken instagram fenomenliğine devam etmiştir. Teslim ettiği kurumun saygınlığını ve ağırlığını taşımayan ve oturduğu koltuktan kalkmamak için her yola başvurmaktan çekinmeyen instagram fenomeninin başkanlığı fiilen bitmiştir.

Çoklu baro gibi yalnızca sistemi bozmaya yönelik hareketler ihtiyacımız olan değildir. Feyzioğlu ve zihniyeti ömrübillah avukatların başında kalması gereklilik değildir.

Bu yaşananlar yargılamaların etkisiz savunmayla bir nevi iktidar güdümlü kadılık sistemiyle yapılmasının ön hazırlığı olduğu açıktır.

Bu ülkeye adalet lazımdır. Bu ülkeye hukuk lazımdır. Bu ülkeye özgürlük lazımdır.

Yaşanan olayların baş müsebbibi Metin Feyzioğlu işgal ettiği makamdan istifa etmelidir.”/BSGMEDYA
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın