• https://www.facebook.com/bsgmedya@hotmail.com
 • https://www.twitter.com/bsgmedya@hotmail.com
BSGMEDYA
YAYINCILIKTA
5.YIL
BSGMEDYA TANITIM VİDEOSU

BASINDA 35. YILIMIZ

BİR KİTAP
ULUSAL GAZETELER

Çorumlu Yazar Halil Gülez, daha önce yayınladığı bir çok eserinin ardından yazdığı 'Son Matruşka' adlı romanını da çıkardı

 1. ‘SON MATRUŞKA’ 
 2. ADETA BİR SOSYO-POLİTİK
 3. DERS NİTELİĞİ TAŞIYOR
 4.  

 1.  
 2. ÇORUMLU YAZAR
 3. HALİL GÜLEZ'DEN
 4. YENİ BİR ESER DAHA !
 5.  

Çorumlu Yazar Halil Gülez, daha önce yayınlanan ‘Kendini Oku’ adlı öykü kitabının ardından şimdi de ‘Son Matruşka’ adlı romanı ile okurların karşısına çıktı.

Hatırlanacağı gibi  ‘İnsan Arıyorum’ adını verdiği şiir kitabı ile adeta Sinoplu Diyojen gibi arayışını sürdüren Yazar Halil Gülez, 30 adet öyküden oluşan ‘Kendini Oku’ adlı kitabının ardından yazdığı ‘Son Matruşka’ adlı romanını yayımladı.

 

 

Son yıllarda yaptığı edebiyat çalışmaları ile adından söz ettiren Çorumlu Şair-Yazar Halil Gülez, daha önce yayınlanan ‘KENDİNİ OKU’ adlı öykü kitabı ve ‘Son Matruşka’ adlı romanı ile ilgili şöyle diyor:

‘KENDİNİ OKU adlı kitabımızda 30 öykü yer alıyor. Öykülerimde insan tiplemelerinin her türü mevcut. Sağcısından solcusuna, dincisinden dinsizine kadar her türden insan tiplerini, kimi zaman mizah diliyle, kimi zaman da dramatik bir tarzda ele alıyorum.

İnsan nerde yaşarsa yaşasın; doğup büyüdüğü toprak yaşamının her anına damga vurur. Benim eserlerimde de Çorum’un ayak izleri açık ve seçik olarak yer alır.

 

 

 

SON MATRUŞKA, roman olmanın ötesinde adeta bir sosyo-politik ders niteliği taşıyor. SİYASET-TİCARET-DİN üçlemesinin bir arada yönetim modeli yapılmasının bu ülkenin başına ne belalar getireceği bilinen gerçek.

İşte ben de bu çerçevede bu romanımda başta Çorum Olayları olmak üzere birçok olayın sosyo-politik açıdan bakmaya ve o tür katliamlara seyirci kalınmasının bugün geldiği noktaya parmak basmaya çalıştım.’

 

 

 1. YAZAR HALİL GÜLEZ KİMDİR?

25 yıllık memuriyet görevinin ardından emekli olup, köşesine çekilmeyen Halil Gülez, gazeteciliğe başladı. 

Bir süre yerel gazetelerde yöneticilik ve köşe yazarlığı yaptı, 2001 yılında haftalık bir yerel gazete denemesinin ardından edebiyat çalışmalarında yoğunlaştı.

Bir süre Aydın/ Didim'de de bulunan Halil Gülez, daha önce Yazar Fatma Nülifer Sevilmiş ile birlikte 'Deliler Düdük Çalarsa' adlı bir kitaba imza attı.

Yerel gazetelerde yayınlanmış yazılardan oluşan o kitabının ardından ilk edebi çalışmasını 'Çığlıklarım' adlı şiir çalışması ile simgeleştiren Halil Gülez, şu an yaşamını Diyogen gibi bir deniz kentinde (Mersin) sürdürüyor.

Bir kaç yıl önce Mola Yayınevi (İstanbul) tarafından yayınlanan ‘Bir İnsan Arıyorum’ adlı şiir kitabını çıkardı.

Daha önce de ‘Deliler Düdük Çalarsa’ ve ‘Çığlıklarım’ çalışmalarına imza atan Halil Gülez, üçüncü kitabı olan ‘İnsan Arıyorum’  adlı şiir kitabını yayımladı.

Daha sonra da ‘Kendini Oku’ adlı öykü kitabı ile edebiyat dünyasındaki uğraşını sürdüren Halil Gülez, en son olarak da ‘Son Matruşka’ adlı romanı ile okurlarının karşısına çıktı.

/BSGMEDYA /18 Haziran 2020

 
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın