• https://www.facebook.com/bsgmedya@hotmail.com
 • https://www.twitter.com/bsgmedya@hotmail.com
KUTLAMA

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, ilimizde koronavirüs vakaları ile ilgili basın kuruluşlarına bir uyarı mesajı gönderdi

 1. ‘TOPLUMU İNFİAL VE
 2. KORKUYA SEVK EDECEK
 3. HABERLERDEN KAÇINILMALI’
 4.  

 1. 25 Mart 2020
 2. Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, ilimizde koronavirüs vakaları ile çıkan haberlere ilişkin bir açıklama yaptı.
 3.  
 4. Vali Çiftçi konuyla ilgili basın kuruluşlarına yolladığı mesajda  “Toplumu infial ve korkuya sevk edecek haberlerden kaçının” uyarısında bulundu.
 5.  
 6. Vali Mustafa Çiftçi yayınladığı mesajda, “Çin’de başlayıp tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs nedeniyle tüm dünya ülkeleri gibi ülkemiz de zor bir süreçten geçmektedir. Devletimiz bu hastalığın en az zararla atlatılabilmesi için topyekün kurum ve kuruluşları ile üzerine düşen çabayı göstererek gerekli önlemleri almış ve diğer birçok tedbir de günlük olarak hayata geçirilmeye devam etmektedir” dedi.
 7.  
 8. “Kamu idaresi olarak yaptığımız hizmetleri, siz basın mensuplarımızın da aynı görev anlayışı, titizlik ve sorumluluk bilinciyle haberleştirdiğinize samimiyetle inanıyoruz. Ancak kriz yönetimlerinin başarısı birlikte hareket etmekle amacına ulaşabilir. Bu anlayışın her birinizde mevcut olduğunu da biliyorum” diyen Çiftçi, “Basın mensupları olarak topluma doğru, hızlı ve kaynağı belli haberleri ulaştırmanız kadar, toplumu infial ve korkuya sevk edecek haberlerden kaçınılması ve 6698 sayılı Kişisel Verilerin Koruması Kanunu gereğince de kişilik haklarının korunmasının da gözetilmesi gerekir.
 9.  
 10. Hepimizin malumları olduğu gibi, virüsle ilgili açıklamaları kendilerine verilen görev nedeniyle tek elden Sağlık Bakanımız günlük olarak yapmaktadır. Sayın Bakanımız da vak’aların nerede ve kim olduğu hususunda bir detay paylaşmamaktadır.
 11.  
 12. Bu süreçte sizlerden beklentimiz, birlikte hareket anlayışı ile resmi makamlar dışındaki hiçbir haber kaynağına itibar edip yer vermemenizdir.
 13. Bu vesileyle hepinize selam ve sevgilerimi iletiyor, bu hastalığın en kısa sürede atlatılmasını niyaz ediyorum” ifadelerine yer verdi./BSGMEDYA
 14.  Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın