• https://www.facebook.com/bsgmedya@hotmail.com
 • https://www.twitter.com/bsgmedya@hotmail.com
BSGMEDYA TANITIM VİDEOSU

BSGMEDYA
YAYINCILIKTA
5.YIL
TANITIM

BİR KİTAP
ULUSAL GAZETELER
BASINDA 35. YILIMIZ

Çorum Belediye Meclisi, elektrik ve doğalgaz faturalarını ödemekte zorlanan vatandaşların faturalarının Belediye tarafından ödenmesi için Encümen'e yetki verdi.

 1.  
 2. ARTIK O FATURALARI
 3. BELEDİYE ÖDEYECEK

 

 1. 06 Şubat 2020
 2. Çorum Belediye Meclisi, elektrik ve doğalgaz faturalarını ödemekte zorlanan vatandaşların faturalarının Belediye tarafından ödenmesi için Encümen'e yetki verdi. CHP ve MHP Grubu ise, 3 partiden oluşan bir komisyon verilmesi için maddeye şerh koydu.
 3.  
 4. Belediye Meclisi toplantısında konuyla ilgili bilgi veren Belediye Başkan Yardımcısı Lemzi Çöplü, özellikle kış mevsimiyle birlikte elektrik ve doğalgaz faturalarını ödeyemeyenlerin sayısının arttığını belirterek, “Durumu bu faturaları ödemeye müsait olmayan vatandaşlarla ilgili bize bir teklif gelirse bu konu hemen Encümen’e iletilecek. Encümen’de söz konusu kişilerin durumu araştırılacak ve uygun bulunması halinde faturaları ödenecek. Ödenen fatura makbuzu ile birlikte bir dosyada saklanacak” dedi.
 5.  

 1.  
 2.  ‘3 PARTİDEN OLUŞAN
 3. KOMİSYON KARAR VERSİN’
 4.  
 5. CHP Belediye Meclisi Grup Başkan Vekili Tuncay Yılmaz, uygulamanın güzel olduğunu ancak, buna Encümen’in değil, Belediye Meclisi’nde bulunan AK Parti, CHP ve MHP’den üyelerin bulunduğu bir komisyonun karar vermesinin daha doğru olacağını söyledi.

 

 1.  
 2.  
 3. İnsanların faturasını dahi ödeyemeyecek duruma gelmesinin iktidarın bir ayıbı olduğunu söyleyen Yılmaz, “Buna rağmen güzel bir düşünce oluşmuş. Ancak, faturaların ödenmesiyle ilgili bir komisyon kurulursa daha iyi olur. Bu şekilde kimsenin aklında herhangi bir şaibe kalmaz” dedi.

 

 1.  
 2. DEMİR’İN SÖZLERİ
 3. TARTIŞMA YARATTI
 4.  
 5. AK Partili Meclis Üyesi Meryem Demir’in ise Gıda Bankası’ndan yapılan yardımları örnek göstererek, “Alevi vatandaşlarımız veya bize oy vermeyenlere de yardım yapılıyor” şeklindeki sözü Meclis’te gerginliğe neden oldu.
 6.  

 1.  
 2. CHP’li üyeler Meryem Demir’e sert tepki göstererek, verilen örnekte bile mezhepsel farklılıkların kullanılmasını doğru bulmadıklarını söylediler.
 3.  
 4. Meclis oturumunu yöneten 1. Başkanvekili İsmail Bölükbaş’ın sükûnete davet eden konuşmasının ardından gruplar yatışırken, muhtaç insanların faturalarının Encümen kanalıyla ödenmesine ilişkin gündem maddesi, CHP ve MHP grubunun şerh koyması ile birlikte oybirliğiyle kabul edildi./BSGMEDYA
 5.  Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın