• https://www.facebook.com/bsgmedya@hotmail.com
 • https://www.twitter.com/bsgmedya@hotmail.com

>Çorum’da Özgür Düşüncenin Buluşma Noktası www.bsgmedya.com *Siz de gelişmelerden haberdar olmak arayışındaysanız, doğru yerdesiniz *bsgmedya *sondakika *turkiye *bağımsız *sorumlu *özgür *medya *haberleri *bsgmedya.com da takip edebilirsiniz

 1. İnternet
 2. Gazetecileri
 3. Federasyonu
 4.  
SON DAKİKA

ULUSAL GAZETELER
 
 

Eğitim-Sen Çorum Şubesi, 25. kuruluş yıldönümünü yemekli-müzikli geceyle kutladı

'EĞİTİM SEN, TÜRKİYE’NİN AYDINLIK YÜZÜ'

19 Ocak 2020
Eğitim-Sen Çorum Şubesi, 25. kuruluş yıldönümünü düzenlediği yemekli-müzikli gece ile coşku içinde kutladı.


Altınkaya Arena Düğün Salonu’nda düzenlenen ve ünlü sanatçı Oğuz Aksaç’ın da konser verdiği geceye yoğun bir katılım yaşandı. 

Sendika üyelerinin yanı sıra bazı siyasi parti yöneticileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve Eğitim-Sen dostlarının katıldığı gecede yaşanan coşku, görülmeye değerdi.
Etkinliğe; Eğitim-Sen MYK Üyesi İsmail Sağdıç, CHP Merkez İlçe Başkanı İsmail Kalender, Mecitözü Belediye Başkanı Veli Aylar, CHP’li Belediye Meclis Üyeleri, İl Genel Meclis Üyeleri, KESK’e bağlı sendikaların yöneticileri, sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri ile çok sayıda sendika üyesi katıldı.


Eğitim-Sen Yürütme Kurulu Başkanı Mustafa Gül’ün açılış konuşması ile başlayan gecede MYK Üyesi İsmail Sağdıç da bir konuşma yaparak sendika çalışmalarını ve amaçlarını anlattı.

 1.  

 1.  
 2. ‘TÜRKİYE’NİN AYDINLIK YÜZÜYÜZ’


Şube Başkanı Mustafa Gül, Türkiye’de 108 yıllık bir geçmişi olan öğretmen sendikal hareketinin devamı olduklarını belirterek, 23 Ocak 1995 tarihinden bu yana kararlılıkla ve inatla çağdaş aydınlık Türkiye için yollarına devam ettiklerini vurguladı.


Her türlü hukuksuzluk ve baskılara rağmen çeyrek asırdır mücadeleye devam etmenin kolay olmadığını dile getiren Gül, “Eğitim-Sen, okulların vakıf ve dernekler vasıtasıyla cemaatler tarafından kuşatıldığı, eğitimin dinselleştirilmeye çalışıldığı, yurtlarda körpecik bedenlerin istismar edildiği, sınıf ayrımcılığını teşvik eden özel okulların yaygınlaştığı bir dönemde bilimsel, parasız, kamusal eğitim talebimiz devam edecektir. Eğitim-Sen, demokrasi, hukuk ve adalet talebinde inat eden bir örgüttür. Eğitim-Sen, bilimsel, eşit, özgür, laik ve demokratik Türkiye’nin aydınlık yüzüdür” şeklinde konuştu.

 

 1.  
 2. ‘BASKILAR BİZİ SİNDİREMEZ’


Eğitim-Sen MYK Üyesi İsmail Sağdıç ise gecede yaptığı konuşmada; kökü 110 yıllık bir geçmişe dayanan sendikal örgüt olduklarını, demokrasi, özgürlük ve laiklik mücadelesi vermeyi sürdürdüklerini anlatarak, AKP iktidarının 17 yıldır ülkenin üzerine karabasan gibi çöktüğünü söyledi.


Baskılar karşısında asla sinmeyeceklerini, yılmadan mücadeleye devam edeceklerini vurgulayan Sağdıç, “bugüne kadar bilimsel, laik, parasız, kamusal anadilde eğitim mücadelesinde her zaman Eğitim-Sen vardı, bundan sonra da olacaktır. Bu ülkede barışa, demokrasiye, özgürlüğe ve emeğin haklarına karşı bir mücadele varsa bunun önemli bir parçası Eğitim-Sen’dir. Bu mücadeleyi hep birlikte daha yukarıya taşıyacağız. Yeniden bu topraklarda barışı, özgürlüğü, emeğin haklarını egemen kılmak için hep birlikte mücadele edeceğiz” ifadesini kullandı.

 

 1.  
 2. GRUP GÜNEBAKAN VE
 3. OĞUZ AKSAÇ COŞTURDU


Konuşmaların ardından yıl içerisinde emekli olan sendika üyelerine plaket verilirken, yeni üyelere de rozet takıldı.
Eğitim-Sen üyesi öğretmenler Efe Özkeskin, İbrahim Çelikcan, Zeynel Demir, Dinçer Şimşek ve Ali Bektaş’tan oluşan Grup Günebakan tarafından verilen konser ise salonda coşku yarattı.

 


Katılımcılar, gecenin sonunda ise ünlü sanatçı Oğuz Aksaç’ın türküleri ile zaman zaman coşkulu, zaman zaman da duygu dolu saatler yaşadı.
Hep birlikte halay çekerek coşkularını dışa yansıtan katılımcılar, gecenin düzenlenmesinde emeği geçen sendika yöneticilerine teşekkür etti./ BSGMEDYA

 

 

 

 

 1.  www.bsgmedya.comYorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın