• https://www.facebook.com/bsgmedya@hotmail.com
 • https://www.twitter.com/bsgmedya@hotmail.com

CHP Belediye Meclis Üyesi Didem Tokgöz Semiz, Çorum’un kadın sığınma evinin yetersiz olduğu görüşünü yineledi

 1. ŞİDDETE DİKKAT ÇEKTİ VE
 2. YENİ KADIN SIĞINMA EVİ İSTEDİ
 3.  

8 Ekim 2019

Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Meclis Üyesi Didem Tokgöz Semiz, geçtiğimiz aylarda gündem dışı söz alarak Çorum’un kadın sığınma evinin yetersiz olduğunu dile getirerek, yeni bir kadın sığınma evi daha yapılması gerektiğini söylemişti.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın da derhal bu konuda bir çalışma başlatılması gerektiğini belirterek, “Kadına şiddetin arttığı bu günlerde bu talepleri yerinde buluyorum” ifadelerini kullanmıştı.

Belediye Meclisi’nin bugünkü toplantısında CHP’li Meclis Üyesi Didem Tokgöz Semiz, bu konuyu tekrar gündeme getirdi.

Kadın cinayetleriyle ilgili farkındalık oluşturmak, engellemek ve kadınların sığınma taleplerini karşılamak amacıyla çeşitli bilinçlendirme çalışmaları yapılabileceğini dile getiren Didem Tokgöz Semiz, “Şiddet seferberliği başlatmalıyız. Buna Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde eğitim vererek başlayabiliriz. Bilboardlarda kadınların haklarının yazılı olduğu görseller paylaşabiliriz. Bir kadın şiddet veya tehdit gördüğünde nereleri arayabileceğine dair numaraların olduğu görseller paylaşabiliriz. Bunlar çok basit ve etkili yöntemler olacaktır” diye konuştu.

 

 1.  
 2. KADIN SIĞINMA EVİ TALEBİNİ YİNELEDİ

Sığınma evi talebini de hatırlatan Tokgöz Semiz, “Hangi aşamada olduğumuz konusunda aydınlatılmak istiyoruz” dedi.

Paylaşımlar konusunda çalışma yapabileceklerini vurgulayan Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise “Çalışma yapabiliriz. Çok da güzel olacaktır” şeklinde konuştu.

Sığınma evi talebini de değerlendiren Başkan Aşgın, “Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah o konuyu çözeceğiz ve kararlıyız” ifadelerini kullandı.

 

 1.  
 2. 'TARİHSEL DEĞERLERİ İLE
 3. BARIŞIK, MODERN BİR
 4. CUMHURİYET KENTİ
 5. OLUŞTURMALIYIZ..'

 

CHP Çorum Belediye Meclisi Üyesi Didem Tokgöz Semiz, kentlerin medeniyetlerin beşiği olarak isimlendirildiğini belirterek, “Bugün şehrimize baktığımızda çarpık kentleşme; sözde imar planının içerisine sıkıştırılmış distopik yapılar; emmi-dayı ilişkisine dayanan imar planları; ekonomik ve siyasi gücü olanlar tarafından yapılan kaçak inşaatlar ve uygulama usulsüzlüklerini birlikte yaşıyoruz” dedi.

Şehre çizilen vizyonun bu olmaması gerektiğinin altını çizen Semiz, “Dünyanın merkezine hoş geldiniz, Hititlerin başkentine hoş geldiniz gibi içi boş şekilcilikten ibaret bu cümlelerin altını nasıl doldurmayı düşünüyoruz? Tabi ki sadece eleştirip bırakan taraf olmak değil niyetimiz, çözüm önerilerimiz de var” ifadelerini kullandı.

 Bu kente tarihsel değerleri ile barışık modern bir cumhuriyet kenti kimliğinin kazandırılması gerektiğini anlatan Semiz, “Katılımcı, demokratik bir ortamda nazım imar planımızı hazırlamalıyız. Şehirde yapılacak her yapının konunun uzmanları tarafından oluşmuş bir estetik komisyon tarafından incelenmesini sağlamalıyız” dedi. /BSGMEDYA

 

 

 
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın