• https://www.facebook.com/bsgmedya@hotmail.com
  • https://www.twitter.com/bsgmedya@hotmail.com

CHP Belediye Meclisi Grubu’nun Belediye tabelalarına “T.C.” ibaresinin yeniden getirilmesine ilişkin önerisine red

  1.  
  2. CHP GRUBUNUN ÖNERİSİNE
  3. AK PARTİ GRUBU 'HAYIR' DEDİ

 

8 Ekim 2019

CHP Belediye Meclisi Grubu’nun Belediye tabelalarına “T.C.” ibaresinin yeniden getirilmesine ilişkin önerisi AK Partili üyelerce reddedildi.

Çorum Belediye Meclisi’nin Ekim ayı oturumunda Türkiye’nin Suriye’de Fırat’ın doğusuna yönelik yapması muhtemel harekata ilişkin konuşmalar yapıldı. Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, operasyonu sonuna kadar desteklediklerini belirterek, “Bu millet mazlumların umudu olmaya devam edecektir” dedi.

 

Aşgın, toplantıya gaziler tarafından kendisine armağan edilen kravatla geldiğini de dile getirerek, “Aslında buraya kefenimle gelecektim ama gazilerimizin armağan ettiği kravatla gelmek daha uygun oldu” dedi. Aşgın’ın konuşmasının ardından CHP’li üyeler, Belediye tabelalarına “T.C.” ibaresinin yeniden getirilmesine ilişkin bir öneri verdi.

  1. 'BU KONU TABELA MESELESİ
  2. DEĞİL, GÖNÜL MESELESİ'

Söz konusu önergeyle ilgili bir değerlendirme yapan Aşgın, “Bu konu tabela meselesi değil, gönül meselesi. Tabelalara T.C. ibaresinin konulmasına ilişkin bir zaruriyet yok. Bizim vatan sevgimiz tabelayla sınırlı değil” diyerek, önergeyi oyladı.

 

İlgili önerge, CHP ve MHP’li üyelerin “evet” oyuna karşın, AK Partili üyelerin “hayır” oyuyla kabul edilmedi. /BSGMEDYA

 

 




Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın