BSGMEDYA TANITIM VİDEOSU

YAZI ÜRETİM A.Ş.
BİR KİTAP

CHP Alaca Belediye Başkan Adayı Sedat Genç, kaldırım işgalleri ve bisiklet-motosiklet kullanıcılarına yönelik uygulamalara ilişkin değerlendirmede bulundu

CHP'Lİ SEDAT GENÇ'TEN 
BİR TEŞEKKÜR, BİR İSTEK !

  

11 Temmuz 2019

CHP Alaca Belediye Başkan Adayı, Genç Optik Sahibi Sedat Genç, Çorum Belediyesi Zabıta ekiplerinin kaldırım işgalleri konusunda göstermiş olduğu hassasiyete teşekkür ederken, yapılan denetimlerde ise bisiklet ve motosiklet sürücülerinin ceza ile tehdit edilmemesini istedi.

Sosyal medya hesabı aracılığıyla açıklamalarda bulunan CHP’li Sedat Genç, mesajında şunları söyledi:
"Son bir haftadır, Çorum Belediyesi zabıta ekipleri kaldırım işgalleri hususunda hassasiyet göstermiş, Gazi, İnönü gibi büyük caddelerde denetimlerini sıkılaştırmış durumdadır. Buraya kadar her şey normaldir fakat esnafın zaman yaptığı kaldırım işgalinin önüne geçmek için yapılan bu denetimler, bisiklet ve motosiklet kullanıcılarının da uyarılıp ceza yazmakla tehdit ediliyor olmalarıyla birlikte, amacını aşan bir uygulama haline gelmiştir.’ dedi.

BİSİKLET VE MOTOSİKLET 
KULLANICILARI
MAĞDUR EDİLMEMELİ 

Bisiklet ve motosiklet kullanımına da dikkat çeken CHP’li Genç, açıklamasında şu görüşleri savundu:

 ‘Şehrin trafiğine yük olmadan ekonomik oldukları, spor için veya doğaya daha az zarar verdikleri için tercih edilen bisiklet ve motosikletler, aslında bir kentin yaşanabilir olması için olmazsa olmazıdır. Bu denetimlerde bisiklet ve motosiklet kullanıcıları mağdur edilmektedir.

Başta belediye başkanı ve bütün partilerin belediye meclis üyelerimden şunu rica ediyorum; ivedi bir şekilde bisiklet ve motosiklet park yerleri arttırılmalı ve ana arterlerde yapılması zorunlu olan bisiklet yollarının yapımına bir an önce başlanmalıdır. Yaşanabilir bir Çorum için bu elzem bir durumdur.
Göstermelik işler değil çözüm odaklı icraatlar istiyoruz.
Belediyenin başlıca görevlerinden birisi şehirdeki trafik yoğunluğunu azaltmak, vatandaşın nefes alabileceği yeşil alanlar yapmak ve spora teşvik edip bu imkanları sağlamaktır.

Uzun lafın kısası; vatandaşın stres atmasını sağlamaktır, vatandaşa stres yaratmak değil.


‘BELEDİYENİN BAŞLICA
GÖREVİ İNSAN VE ÇÖZÜM
ODAKLI ÇALIŞMAKTIR’

O yüzdendir ki, belediye başkanı ve meclis üyelerinden bisiklet yollarının yapılmasını, bisiklet ve motosiklet park yerlerinin arttırılmasını, bu kurulacak park yerlerinde engelli araçların ve elektrikli bisikletlerinin şarj istasyonlarının olmasını talep ediyoruz.
Avrupa standartlarında bir kent olma yolundaki Çorum’umuzun çehresini ve trafiğini rahatlatacak çözümlerin başında, halkımızın şehir içinde kullanmak üzere bisiklete ve motosiklete teşvik edip, trafik sıkışıklığını azaltmak olacağını düşünüyorum.

Halkımızı bu sayede spora teşvik etmenin de halk sağlığına da iyi geleceği kanaatindeyim.
Bu konuda kamuoyu yaratmak ve bu acil değişiklikleri yapmak için üzerime düşen her türlü görev ve sorumluluğu almaya hazır olduğumu bilgilerinize sunarım.
Bu konunun acilen gündeme alınıp çözüme kavuşturulması dileklerimle.
Sevgi ve saygılarımla."/BSGMEDYA
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ÖZGÜR BASIN