BSGMEDYA TANITIM VİDEOSU

YAZI ÜRETİM A.Ş.
BİR KİTAP

Eğitim Sen Şube Başkanı Mustafa Gül, kentimizde belediyenin eğitsel faaliyetlerde bu tür ayrımcılıklar yapmasının son derece yanlış olduğunu söyledi

‘ÇOCUKLAR ARASINDA 
AYRIMCILIK YAPIYOR’

  

11 Temmuz 2019

Eğitim Sen Çorum Şube Başkanı Mustafa Gül, kentimizde belediyenin eğitsel faaliyetlerde bu tür ayrımcılıklar yapmasının son derece yanlış olduğunu, düşüncesizce yapılmış bir düzenleme olduğunu kamuoyu ile paylaşmak istediklerini söyledi.

Gül, ‘Çorum Belediyesi ve Çorum Müftülüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen  ‘Dördüncü Cami Çocukları Futbol Turnuvası’ için 8-13 yaş aralığındaki erkek çocuklara etkinliği duyurarak, şehrimizin reklam panolarında  paylaştı.’dedi.

Yaz tatilinde yapılacak  etkinliklerde ülkemizin geleceği olan çocuklarımızın tümünü kapsayacak şekilde laik, bilimsel, kamusal eğitim eksenli sportif ve  kültürel projelere önem vermesini istediklerini vurgulayan Gül, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

‘Belediye çocuklara yönelik sportif bir etkinlik düzenlerken kapsam alanını yalnızca camiye kuran kursuna giden çocuklara yönelik olarak düzenlemiştir. Etkinliğin içinde de başka bir ayrımcılık da yaparak yine camiye giden kız çocukları ise görmezden gelinmiştir.

Çorum gibi farklı mezhepsel inançların ve kültürlerin yüzyıllardır bir arada yaşadığı bir kentte belediyenin hizmetlerinde kapsayıcı, toplumsal barış ve kaynakların adil kullanımı açısından eşitlikçi olması gerektiği ortadadır. Buna dikkat edilmediği takdirde yapılan hiçbir etkinlik kamu yararı doğrultusunda amacına ulaşamayacaktır.

Çorum Belediyesi maalesef yaptığı bu etkinlik ile kapsayıcı olamamış, hem kız çocukları hem de yaz kuran kurslarına gitmeyen başka çocukları göz ardı etmiştir. Geçmiş tarihsel birikimlerden hiçbir sonuç çıkarılmamıştır.

Eğitim Sen olarak kentimizde belediyenin eğitsel faaliyetlerde bu tür ayrımcılıklar yapmasının son derece yanlış olduğunu, düşüncesizce yapılmış bir düzenleme olduğunu kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz.

Çorum Belediyesinin yaz tatilinde yapacağı etkinliklerde ülkemizin geleceği olan çocuklarımızın tümünü kapsayacak şekilde laik, bilimsel, kamusal eğitim eksenli sportif ve  kültürel projelere önem vermesini istiyoruz. ‘/BSGMEDYA

 
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ÖZGÜR BASIN