BSGMEDYA TANITIM VİDEOSU

YAZI ÜRETİM A.Ş.
BİR KİTAP

CHP İl Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü Av. Sadık Eral, Suriyeli mülteciler için bütçeden 37 milyar dolardan fazla harcama yapıldığına dikkat çekti

'SURİYELİLER ARTIK
ŪLKELERİNE GÖNDERİLMELİ'

 

11 Temmuz 2019

CHP Çorum İl Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü Av. Sadık Eral, Suriyeli mülteciler için bütçeden 37 milyar dolardan fazla harcama yapıldığına dikkat çekerken, ‘Suriyelilere harcanan 37 milyar dolar halkımızın boğazından, gençlerimizin okul masraflarından, işçimizin ücretinden, emeklilerin maaşından, kadınlarımızın mutfağından kesilen 37 milyar dolardır.’ dedi.

Daha geç olmadan yetkilileri göreve çağıran CHP İl Başkan Yardımcısı Avukat Sadık Eral yaptığı açıklamada, Suriyeliler sorununun  daha büyük toplumsal sorunlara yol açmadan biran önce çözülmesi ülkemizin ve halkımızın hayrına olacağı görüşünü savundu.

Eral, açıklamasının devamında şunları söyledi: ‘Sayın Cumhurbaşkanımız ve AKP Genel Başkanı Recep Tayip Erdoğan Bosna ziyaretinde yaptığı konuşmada Suriyeli mülteciler için Türkiye bütçesinden 37 milyar dolardan fazla harcama yaptığını açıklamıştır.
Bu rakam içinde Avrupa birliği dahil hiçbir yabancı ülkenin önemli bir katkısı yoktur. 

‘SURİYELİLERE HARCANAN
37 MİLYAR DOLAR’

Elbette düşenin elinden tutmak mağdurlara destek olmak gereklidir. Ancak Türkiye Karun hazinesi üzerinde oturan, petrol dolarlarının havada uçuştuğu zengin bir ülke değildir. Suriyeliler için yapılan harcamalar hazine için ciddi bir yük teşkil etmektedir. 
Suriyelilere harcanan 37 milyar dolar halkımızın boğazından, gençlerimizin okul masraflarından, işçimizin ücretinden, emeklilerin maaşından, kadınlarımızın mutfağından kesilen 37 milyar dolardır. 
Türkiye’de Suriyeliler sahillerde yatarken, meydanlarda gezerken Mehmetçiklerimiz onlar için Suriye topraklarında şehit olmaktadırlar.
Ayrıca Suriye’de iç savaş bitmiştir. Suriyeliler bayram tatillerini Suriye’de geçirmeye başlamıştır. Suriyeli mültecilere bütçeden milyarlarca dolar harcanması vergi ödeyen milyonların mağdur edilmesi anlamına gelmektedir.
Suriyelilere harcanan bütçenin eğitime, sağlığa, emeklilere ve işsizlerin yeni iş imkanlarına kavuşması için istihdama harcanması için Suriyeliler Suriye’ye dönmelidir. İnanıyorum ki halkımızın büyük çoğunluğu bizimle aynı düşüncededir.


‘NİYETİMİZ BÖLÜCÜLÜK
YAPMAK DEĞİLDİR’

İnanıyoruz ki Suriyeliler de doğduğu toprakları sevmekte, vatan hasreti çekmektedirler.
Suriyelilerin ülkelerine dönmeleriyle hem çektikleri vatan hasreti son bulacak hem de yoksul halkımız ağır külfetten kurtulacaktır.
Suriyeliler sorunun daha büyük toplumsal sorunlara yol açmadan biran önce çözülmesi ülkemizin ve halkımızın hayrına olacaktır.
Daha geç olmadan yetkilileri göreve çağırıyoruz."/BSGMEDYA

 
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ÖZGÜR BASIN