BSGMEDYA TANITIM VİDEOSU

YAZI ÜRETİM A.Ş.
BİR KİTAP

CHP Belediye Meclisi Grup Başkan Vekili Tuncay Yılmaz, 12 Temmuz 2019 Cuma günü başlayacak olan Çorum Hitit Festivali ihalesi ile ilgili çarpıcı iddiaları gündeme taşıdı

NE TESADÜF.. İHALE, HEP AYNI
İSME AİT FİRMALARA VERİLMİŞ.!


ADETA 10 YILDIR ÇORUM'A 'YOLAÇ'MIŞLAR.. !


10 Temmuz 2019

CHP Çorum Belediye Meclisi Grup Başkan Vekili Tuncay Yılmaz,  12 Temmuz 2019 Cuma günü başlayacak olan Çorum Hitit Festivali ihalesi ile ilgili çarpıcı iddiaları gündeme taşıdı.

Yılmaz, sosyalmedya hesabından yaptığı paylaşımda; 2009 yılından beri düzenlenen Ramazan, festival ve geçmiş tarihlerde organize edilen FETÖ Organizasyonu olarak bilinen Türkçe Olimpiyatları ihalelerinin farklı firma isimleri altında aynı şahsa verildiği iddiasında bulundu.Bu yılki Ramazan etkinlikleri ve festival ihalesini alan firmayı google üzerinden araştırdıklarını anlatan CHP’li Yılmaz,  çarpıcı bulgulara ulaştıklarını belirttiği açıklamasında şunları söyledi:

‘Farklı firma isimleri altında aynı şahıs 2009 yılından beri Ramazan, festival ve TÜRKÇE OLİMPİYATLARI ihalelerini rutin bir şekilde almış. 2014 ve 2015 yıllarında farklı bir firma almış. 2009-2013 yılları arasında 5 yıl boyunca aynı şahıs sürekli ihaleler almış, pazarlık usulü ile iş verilmiş.

2014 ve 2015 yılında festival ihalelerini alamamış fakat Ramazan ihalelerini almış.
Yeni yönetim zamanı olan 2019 yılında da Ramazan ve festival organizasyonu ihalelerini yine aynı şahsa ait firma almış.

 
NE KADAR TWEET.. 
O KADAR İHALE.. !


 

GOOGLE'DE BİR ARAŞTIRMA YAPTIK:

En son ramazan etkinliklerini alan İMEX isimli firmanın Muhammed Yolaç isimli şahsa ait olduğunu öğrendik. İstanbul Ajans, Yıldızoğlu organizasyon isimli firmalarında Yolaç kardeşlere ait olduğunu öğrendik.

Yolaç Kardeşler Mustafa ve Muhammed Hakkında İstanbul Büyükşehir birde habere rastladık. Habere göre İstanbul Ajans Turizm Org. San. Ve Dış Tic. Ltd. Şti.’nin aynı konulu ihaleleri AK Partili belediyelerden defaten alması dikkat çekerken, firma ortaklarından Muhammet Yolaç’ın, sosyal paylaşım sitesi hesabından hükümeti destekleyici iletiler paylaştığı görüldü.

 ŞİMDİ SORUYORUM:

-Ne tesadüf sürekli ihale alan AK Parti hayranı bu firmaya geçmişte ve bugün hayranlık duyanlar kimler?

-Hadi dikiz aynasına bakmadık. Bugüne gelelim geçmişte FETÖ organizasyonu TÜRKÇE OLİMPİYATLARINI DA yapan bu firmaya hala 31 Mart’tan sonra pazarlık usulü ile işverenler neden hala bu firmayı tercih ediyor?

Bu firmanın özelliği nedir de sürekli ihaleleri alabiliyor?

Başka hiçbir firma bu zamana kadar bu etkinliklerin ihalelerine girmedi mi?

-2009'dan 2019 yılına kadar festival organizasyonları, TÜRKÇE OLİMPiYATLARI ve Ramazan etkinlikleri ihalelerinin büyük çoğunluğunu sürekli bu şahıslar farklı firma isimleri ile nasıl oluyor da alıyor?
BAŞKAN AŞGIN'A BİRİLERİ
KOMPLO MU KURUYOR?

-Bunlardan sayın başkanın haberi yok diyelim. O zaman Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın’a birileri komplo mu düzenliyor ki; TÜRKÇE OLİMPİYATLARI ORGANİZASYONLARINI yapan bu firmaya farklı isimler altında 2019 yılı yani bu yıl ki ramazan etkinlikleri işini pazarlık usulü ile verdi?

10 yıldır yaklaşık olarak 12 si ekapta kayıtlı araştırdığıma göre en az 15 etkinlik ihalesini alan bu firmanın peşpeşe bu kadar ihaleyi alabilmesi doğal mıdır?

Ayrıca daha bu firmaya ihalesiz doğrudan temin ya da farklı ihalesiz usullerle iş verilmiş midir bilmiyoruz.
Bu konuda sorduğumuz sorulara bir açıklama cevap bekliyoruz.
Kimseyi itham altında bırakmak istemiyoruz. Tamam geçmişin hesabını da mevcut yönetime yüklemeyelim. Ama hala aynı firma ile çalışılmasına da tesadüf diyebilir miyiz?' / BSGMEDYA

 
İŞTE O İHALELERİN KUPÜRLERİ 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ÖZGÜR BASIN