• https://www.facebook.com/bsgmedya@hotmail.com
  • https://www.twitter.com/bsgmedya@hotmail.com

Evlenme teklifini reddettiği erkek tarafından bıçaklanarak yaralanan Nada, 7 aylık yaşam mücadelesini kaybetti

ÇORUM KADIN MECLİSİ ÜYELERİ: 
'DAVANIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ'

 


12 Haziran 2019

Çorum’da 3 Kasım 2018 tarihinde evlenme teklifini reddettiği erkek tarafından sokak ortasında göğsünden bıçaklanarak ağır yaralanan ve aylardır koma halinde yaşam mücadelesi veren 17 yaşındaki Nada’nın bayramın birinci günü yaşamını yitirdiği öğrenildi.

Çorum Kadın Meclisi üyeleri, Nada’nın vefatı üzerine dün ailesini ziyaret ederek başsağlığı dileğinde bulundular.

Kadın Meclisi üyeleri olarak, Nada’nın katili en ağır cezayı alana kadar bu davanın peşinin bırakılmayacağı belirtilirken, olaya ilişkin yapılan açıklamada şöyle denildi:

‘Çorum’da evlenme teklifini reddettiği erkek tarafından sokak ortasında göğsünden bıçaklanarak ağır yaralanan ve aylardır koma halinde yaşam mücadelesi veren 17 yaşındaki Nada bayramın birinci günü vefat etti.

11 Haziran 2019 tarihinde Çorum Kadın Meclisi üyeleri olarak Nada’nın ailesini ziyaret ettik.Nada ailesiyle birlikte ülkesindeki savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınmış binlerce göçmenden biri idi, ablası ‘benim kardeşim daha çocuktu, evlenmek istemiyordu, bu kişi kardeşimin peşini bırakmıyordu, kardeşim onu istemedi diye bıçakladı. Bu nasıl olabilir anlamıyorum. Nada artık yok, o kişinin en ağır cezayı almasını istiyorum’ diye isyan ediyor.

Evet, Nada henüz 17 yaşında bir çocuktu, kendi ülkesindeki savaştan kaçarken, sığındığı ülkede erkek şiddetine maruz kalıp yaşamı ellerinden alınan diğer kadınlar gibi.

 NADA’NIN AİLESİ DE
ASLA YALNIZ DEĞİLDİR.!

Nada artık aramızda yok, ancak bizler Kadın Meclisi üyeleri olarak Nada’nın katili en ağır cezayı alana kadar bu davanın peşini bırakmayacağız, Nada’nın ailesi de asla yalnız değildir.!

16 Temmuz 2019’da saat 09.50’de Çorum 1.Ağır Ceza Mahkemesi’nde Nada’nın duruşmasında olacağız.

Çorum’da yaşayan bütün kadınları da bu davada Nada’nın ailesine destek olmaları için bekliyoruz.’  /BSGMEDYA
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın