BİR KİTAP

İYİ Parti’den Çorum Belediye Başkanı Adayı olan Yüksek Harita Mühendisi Bilgi Terlemezoğlu, Çevre Yoluna kurulacak olan EDS ile ilgili çarpıcı açıklamada bulundu

TERLEMEZOĞLU’NDAN
ÇARPICI ‘EDS’ ÇIKIŞI !

 ‘HALKI DÜŞÜNEN
BELEDİYECİLİĞE
İHTİYACIMIZ VAR’

11 Haziran 2019
31 Mart Yerel Seçimleri’nde İYİ Parti’den Çorum Belediye Başkanı Adayı olan Yüksek Harita Mühendisi Bilgi Terlemezoğlu, Çevre Yoluna kurulacak olan Elektronik Denetleme Sistemi (EDS) ile ilgili çarpıcı açıklamada bulundu.

Çorum Belediye Meclisi’nin önceki gün gerçekleştirilen Haziran ayı toplantısında, Çevreyolunda Elektronik Denetleme Sistemi (EDS) için Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a yetki verilmesi yönündeki gündem maddesi oybirliği ile kabul edilmişti.

Çorum’da bulunan çevre yoluna 2 adet hız koridoru oluşturulacak, 5 ayrı noktaya ise kırmızı ışık ihlaline yönelik sistem kurulacak.

Ülkenin birçok yerinde bulunan ve sık sık kesilen cezalarla gündeme gelen Elektronik Denetleme Sistemi’nin (EDS) Çorum kent merkezine kurulması için Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın’a yetki verildi.

TERLEMEZOĞLU, ‘SİSTEMİN 
DÖRT AYAĞI VAR’ DİYOR..

31 Mart Yerel Seçimleri’nde İyi Parti’den Çorum Belediye Başkanı Adayı olan Yüksek Harita Mühendisi Bilgi Terlemezoğlu da sosyal medya aracılığıyla yaptığı açıklamada; Çevre yoluna kurulacak olan Elektronik Denetleme Sistemi (EDS) ile düşüncelerini kamuoyu ile paylaştı.

Çevreyoluna kurulacak olan sistemin dört ayağı olduğuna dikkat çeken Bilgi Terlemezoğlu, halkı düşünen belediyeciliğe ihtiyaç olduğunun altını çizdiği açıklamasında şu görüşleri savundu:

‘Çevre yoluna EDS kurulacakmış.
Bu sistemin 4 ayağı var.

1- EDS kuran şirket cezalardan biriken paradan her ay yüzdelik alıyor.
2- Emniyet yüzdelik alıyor
3- Belediye yüzdelik alıyor
4- Vatandaş yüzdelik alanları süresiz cebinden finanse ediyor.
Ne kurarsanız kurun ama gerçeği, sözleşmeyi ve detay paylaşımını halka açıklayın.
Halkı düşünen belediyeciliğe ihtiyacımız var.’ /BSGMEDYA

 
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ÖZGÜR BASIN

YAZI ÜRETİM A.Ş.