• https://www.facebook.com/bsgmedya@hotmail.com
  • https://www.twitter.com/bsgmedya@hotmail.com

Saadet Partisi Çorum İl Başkanı Faruk Cıdık, Çorum Belediyesi yetkililerine bir çok konuda soru yöneltti

ÇORUM BELEDİYESİ'NDE
BANKAMATİK MEMURU VAR MI?
İSTİSNAİ KADRO DIŞINDA
KAÇ KİŞİ ALINMIŞTIR?

  

10 Haziran 2019

Saadet Partisi Çorum İl Başkanı Faruk Cıdık, Çorum Belediyesi’ne geçtiğimiz 5 yıllık dönemde istisnai kadro dışında kaç kişinin alındığını, bankamatik memuru söylentilerini ve geçmiş dönemki başkanın giderayak verdiği kadro sayısını sordu.

Cıdık, yaptığı açıklamada ilan-reklam giderlerinde kısıtlamaya gidilmemesini eleştirirken, hastane bölgesine acilen yaya üst geçit yapılması çağrısında da bulundu.

SP İl Başkanı Faruk Cıdık, açıklamasında şunları söyledi:

'Şehir bizim evimizdir. Gelenekten gelen kural şu: “Evinizin anahtarını kendine emanet edemeyeceğiniz kişilere şehrin anahtarını emanet edemezsiniz!

Hepimizin ortak paydası olan Çorum şehri ve şehrimizin maddi ve insani imkanları hakkında son günlerde sıkça dillendirilen birkaç konuya değinmemiz hatta birkaç soru sorup cevabını Çorumlu hemşehrilerimiz adına yetkililerden istememiz gerekmektedir. Burada ki niyetimiz her hangi bir kişiyi veya zümreyi suçlamak falan değil kamuoyunun bilgilendirilmesini sağlamak hatta doğabilecek daha büyük söylentilerin önüne geçmektir.


ŞU KURAL ASLA UNUTULMAMALIDIR:

“Şuyuu vukuundan beterdir” söylentiler dolaşıyor ortalıkta. Söylenti, eğer tatmin edici bir açıklık, şeffaflık ve güven verici bir açıklama ile zamanında önlenemez ise, bazen en tehlikeli “gerçek” ten bile daha tahripkar olabilir.

Çorum belediyesinde ki bu açıktan işe alma ve kadro iddiaları hakkında sayın belediye yetkilileri Çorum halkına bir açıklama yapmak mecburiyetindedirler. Sadece sözlü bir açıklama da bu durumda yeterli olmayabilir onun için “Gerçeğin” açık seçik ve belgeli bir şekilde ortaya konması belgeleriyle kamuoyuna açıklanması gerekmektedir.

Şimdi sorularımızı biraz daha netleştirerek soralım ki aynı netlikte belediye yetkililerimizden de cevap bekleyelim:

 

GEÇTİĞİMİZ 5 YILLIK DÖNEMDE İSTİSNAİ
KADRO DIŞINDA KAÇ KİŞİNİN ALINDI?

Geçtiğimiz 5 yıllık dönemde İstisnai memurluk kadrosundan kaç kişi kadroya alınmıştır?

Ve bu şahıslar şu anda nerede hangi işi yapmaktadırlar?

Geçmiş dönemdeki belediye başkanı giderayak kadro vermiş midir? Verdiyse kaç kişiye kadro vermiştir?

Bu kadroya alma işlemi hangi kriterlere göre yapılmıştır?

Hali hazırda belediyemizin çalışan sayısı kaçtır?

Bankamatik memuru çalışanı olduğu söylentiler var doğru mudur?

Varsa bunlar kimlerdir?

Tabi mevcut belediye için de birkaç tespitimizi söylemememiz gerekiyor. Mesela Sayın başkanımızın belediyenin elzem durumlar haricinde israf kalemlerinden olan ilan ve reklam giderleri konusunda şu ana kadar herhangi bir kısıtlamaya gidemediğini görüyoruz.

Şehrimizin maddi imkanlarının sadece reklam işlerine değil daha verimli işlere kanalize edilmesini “Milli Görüş belediyeciliği” vaadinde bulunan Sayın Aşgın’dan beklemek en tabi hakkımız olduğunu düşünüyoruz.

Ayrıca yeni yapılan hastanenin önüne ACİLEN bir yaya üst geçidi yapılmalıdır. Sizler de takdir edersiniz ki hasta insanların kullanacağı bu üst geçit merdivenli değil yürüyen yollardan oluşan bir yapı olmalıdır. Böylece hem yaya trafiği hem de araç trafiği konusunda tehlikeli olan bölge rahatlatılmış olacaktır.

Bizler Saadet Partisi olarak; iyinin, güzelin ve doğrunun her zaman yanında olacağımızı ve tabi ki kötünün ve yanlışında her daim karşısında olacağımızı bir kez daha kamuoyuna bildiririz.

Bizler suizanla ve söylentilerle hiç kimseyi suçlamak istemiyor, dolayısıyla en tabii olan bilgi edinme hakkımızı kullanmak istiyoruz.’ /BSGMEDYA
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın