BİR KİTAP

AK Parti Çorum İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, Türk Kızılayı'nın kuruluşunun 151. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

TÜRK KIZILAYI, MİLLETİMİZİN
ŞEFKAT ELİ VE ORTAK DEĞERİDİR

10 Haziran 2019

AK Parti Çorum İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, Türk Kızılayı'nın kuruluşunun 151. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Osmanlı Yaralı ve Hasta Askerlere Yardım Cemiyeti adıyla 1868 yılında kurulan ve zamanla tüm mağdurların, mazlumların umudu, dayanışmanın ve yardımlaşmanın timsali durumuna gelen Türk Kızılay’ının, bugün 151. kuruluş yıldönümünün kutlandığını kaydeden Ahlatcı, Türk Kızılayı'nın kişi gözetmeksizin her kesimden insana el uzattığına değinerek, şunları kaydetti:

 “Türk Kızılayı, hiçbir ayrım gözetmeden bütün insanlığa yardım elini uzatan, her türlü yaraların sarılmasında önemli görevler üstlenen, milletimizin yardımlaşma ve dayanışma gücünü dünyanın neresinde olursa olsun ulvi amaçlar doğrultusunda harekete geçirmeyi başaran, bu konuda yoğun gayret gösteren ve gönüllü destekleri büyük bir toplumsal güce dönüştüren saygın bir kurumdur. Türk Kızılay’ının, 151 yıldır olduğu gibi bundan sonra da ülke büyüklüğüne yakışır hizmetleri yerine getireceğine, milletimizin ve yardımsever Çorum halkının bugüne kadar olduğu gibi, bugünden sonra da Kızılay’a gerek kan bağışı gerekse diğer yardımlarını devam ettireceklerine yürekten inanıyorum.

Mazlumun yanında olma düsturunu benimseyen aziz milletimizin, maddi manevi her türlü desteğini, dünyanın neresinde olursa olsun yardıma muhtaç durumdaki insanlara ulaştıran Türk Kızılay’ına teşekkür ediyor, bu kutsal görevi yerine getiren değerli kurumumuzun çalışanlarının ve gönüllülerinin 151. kuruluş yıldönümünü tebrik ediyorum” /BSGMEDYA
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ÖZGÜR BASIN

YAZI ÜRETİM A.Ş.