BİR KİTAP

Eğitim Sen Çorum Şube Başkanı Mustafa Gül, Çorum’un 2018-2019 eğitim-öğretim yılı karnesini çıkaracaklarını kaydetti.

ÇORUM’DA EĞİTİM
KARNESİ ÇIKARILACAK

 

 

10 Haziran 2019

Eğitim Sen Çorum Şube Başkanı Mustafa Gül, Çorum’un 2018-2019 eğitim-öğretim yılı karnesini çıkaracaklarını kaydetti.

2018-2019 eğitim-öğretim yılının sonuna yaklaştığımız bu günlerde eğitim alanı ve öğretmenlerle ilgili tartışmaların hız kesmeden devam ettiğini belirten Gül, “Öğretmenlik Meslek Kanunu, ortaöğretim tasarımı, eğitim kurumlarına yönetici görevlendirme, eğitim ortamında yaşanan şiddet ve laiklik karşıtı uygulamalar ve diğer başlıklar eğitim ve bilim emekçileri açısından tartışma başlıkları olarak varlıklarını sürdürmektedir” şeklinde ifade etti.

Eğitim Sen olarak eğitim öğretim yılı boyunca bu tartışma başlıkları ile ilgili gerek kamuoyunun, gerekse eğitim ve bilim emekçilerinin bilgilendirilmesine yönelik çalışmaları sürdürdüklerini belirten Gül, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Tüm yaşananları ve yapılmak istenenleri dikkate alarak, sene sonunda da tüm ülkede olduğu gibi ilimizde de işyeri toplantıları, basın açıklamaları, basın toplantıları vb. şekilde çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Bu çerçevede; 20 Mayıs 2019 tarihinde başlattığımız sendika genel merkezimizin sene sonu raporunda kullanmak üzere başlattığımız anket devam etmektedir. Yılsonu anketine http://egitimsen.org.tr/ adresimizden ulaşılabilmektedir.

Ülkemizde ve ilimizde eğitim öğretimin değerlendirileceği raporumuzun bulunduğu bir dosyayı hazırlayarak 16 Haziran 2019 Pazar günü ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de yerel basınla bir araya gelerek bunu kamuoyu ile paylaşacağız

İş yeri temsilcilerimizin ve üyelerimizin, sene sonunda yapılacak olan öğretmenler kurulu gündemlerine, “Öğretmenlik Meslek Kanunu ve Eğitim Alanında Yaşanan Gelişmeler” başlığını önerip, gündeme alınmasını sağlayarak bu gündem görüşülürken sendikamızın görüşleri kurulla paylaşılacaktır. Çünkü öğretmeni ilgilendiren meslek kanunu hazırlanırken öğretmenlerin görüşü dikkate alınmalıdır.

Ayrıca iş yeri temsilcilerimizin ve üyelerimizin, sene sonunda yapılacak olan mesleki çalışmalarla ilgili okul programları oluşturulurken, “Öğretmenlik Meslek Kanunu” başlığını önermeleri ve bu konu ile ilgili hazırladığımız sunumu yapma talebinde bulunmaları kararlaştırılmıştır.

Ağustos ayında yapılacak olan “toplu sözleşme”ye tüm eğitim ve bilim emekçilerinin üzerinde uzlaşacakları taleplerle hazırlanmak, sürecin olumlu yaşanması açısından oldukça önemli olacaktır. Bu nedenle, tüm eğitim ve bilim emekçilerinin taleplerinin iş yerlerinden başlayarak ortaklaşmasını sağlamak ve bunları genel merkezimize ulaştırmak çalışmalar yürüteceğiz. Bunun için hazırladığımız ve taleplerimizi içeren broşürün incelenerek değerlendirilmesi, taleplerin eklenmesi için tüm işyerlerinde çalışmalar yürüteceğiz. Ayrıca TİS sürecinde kapalı kapılar ardında eğitim ve bilim emekçilerinin çıkarına olmayan düzenlemelerin yapılmasına asla izin vermeyerek, kim ne talep ettiyse kamuoyu ile günlük paylaşacağımızı da bir kez daha belirtmek isteriz.” /BSGMEDYA
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ÖZGÜR BASIN

YAZI ÜRETİM A.Ş.