BİR KİTAP

CHP Belediye Meclisi Grup Başkan Vekili Tuncay Yılmaz, Sayıştay raporlarında yer alan çarpıcı ayrıntılara dikkat çekti

7 ÖZEL KALEM MÜDÜRÜNÜN
DEĞİŞTİĞİNE ŞAHİT OLMADIK.!8 Haziran 2019

CHP Belediye Meclisi Grup Başkan Vekili Tuncay Yılmaz, Sayıştay raporlarına göre Çorum Belediyesi’nde son 4 yılda 7 kişinin Özel Kalem Müdürlüğü kadrosundan memur yapıldığını söyledi.

Yılmaz, bu süreçte Çorum Belediyesi’nde 7 Özel Kalem Müdürü’nün değiştiğine şahit olmadıklarını belirtirken, bu haksız uygulamaya sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla isyan etti.

Günümüzde atanamayan öğretmenlerin intihar haberleriyle sarsıldıklarını vurgulayan Tuncay Yılmaz, “Tek kelime ile yazıklar olsun. Beka meselesinin kimler için olduğunu anlayın işte. Biz bu haksızlıkların karşısında durmaya devam edeceğiz” dedi.

 

SON 4 YILDA 7 KİŞİ ÖZEL
KALEM MÜDÜRÜ YAPILMIŞ!

Yılmaz, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Bayramda paylaşım yapmayacaktım ama Kastamonulu İlköğretim Matematik Öğretmeni Kevser Abdülkadiroğlu atanamadığı için kendini astığını görünce çok canım sıkıldı. Bu çocuğun ailesinin bayramı zehir olduysa hak etmedikleri halde memur yapılan liyakatsiz kişilerde huzursuz olsun istedim.

Sayıştay raporuna göre Çorum Belediyesi’nde 4 yılda 7 kişi Özel Kalem Müdürlüğü kadrosundan memur yapılmış. 4 yılda 7 kişi Özel Kalem Müdürü olmuş ama biz Özel Kalem Müdürünün değiştiğini hiç duymadık.

 

TEK KELİME İLE YAZIKLAR OLSUN..!

Çorum’da, atama bekleyen İngilizce öğretmeni Halil Mustafa Bozkurt kardeşimiz 32 yaşında canına kıydı.Kastamonulu İlköğretim Matematik Öğretmeni Kevser Abdülkadiroğlu atanamadığı için kendini astı. 21 yaşındaki Kevser kardeşimiz bizler mutlu mesut bayram kutlayıp tatil yaparken O intihar etti. Google’da ismini aratın, bütün özel ders sitelerine ilan vermiş ders vermek için. Olmamış; Çıkamamış demek ki işin içinden. 2019 yılında, 21 yaşında, genç demeye dilimin varmadığı, çocuk desem olacak, Kevser Abdülkadiroğlu kendini astı… Vefat etti…Bizim bu gençler için ciğerimiz yandı ama Sayıştay raporundaki Özel Kalem Müdürü atamalarına bakılırsa belediye yetkililerinin umurunda olmamış.

İşin daha vahim tarafı Sayıştay raporuna göre sınavsız, haksız bir şekilde memur yapılan bu kişilerin kimler olduğunu CHP olarak biraz araştırdık. Ortada kalan belde belediye başkanları, yolsuzluklarına şahit olan şoförü, koruması, bakan yeğeni, çorumla alakası olmayan bir sürü insan sınavsız liyakatsız bir şekilde memur yapılmış.

Sayıştay raporunun 62. sayfasında 
aynen şöyle yazıyor: 

‘Çorum Belediyesi 2018 yılı hesabına ilişkin yapılan incelemede, belediyenin son 4 yıl içerisinde toplam 7 yedi personelinin Özel Kalem Müdürlüğü kadrosuna atandıktan sonra çoğunun kısa bir süre belediyede görev yaptıktan sonra çeşitli görevlere veya diğer kurumlara naklen atamasının yapıldığı, bu atamalarda; öncelikle belediye çalışan memurlardan ya da diğer kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan memurlardan olması gerekliliğine uyulmadığı, bir seçim dönemi boyunca çalıştırılması esasına riayet edilmeyerek bu kadronun memuriyete sınavsız atama yolu olarak kullanılır hale geldiği, bu suretle kanun önünde eşitlik, kamu görevine girmede eşitlik ve liyakat ilkesine aykırı bir durumun oluştuğu tespit edilmiştir.’

HİÇ Mİ VİCDANINIZ SIZLAMADI..!

İşsizliğin zirveye çıktığı ülkemizde gariban, kimsesi olmayan insanlar işsizlik yüzünden intihar ederken siz eş, dost, bakan yeğeni, haksız hukuksuz bir şekilde memur yaptınız ve haram olan bu maaşları da yiyorsunuz. Özel Kaleme atananların isimlerini görseniz aklınız hayaliniz durur. Devletin imkanlarının nasıl çarçur edildiğini görürsünüz. Oy verdiğiniz kişilerin size nasıl ihanet ettiğini anlarsınız.

Daha 2014 yılından önce kaç kişi özel kalem üzerinden memur yapıldı bunun da araştırmasını yapıyoruz. Kulağımıza çok ciddi rakamlar geliyor. İşin en acı tarafı haksız ve usulsüz bir şekilde memur yapılan bu insanlar bu haram olan maaşları yerken kendilerini muhafazakâr mütedeyyin olarak nitelemeleri.

Tek kelime ile yazıklar olsun. Beka meselesinin kimler için olduğunu anlayın işte. Biz bu haksızlıkların karşısında durmaya devam edeceğiz.
Her şey güzel olacak inşallah.” /BSGMEDYA
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ÖZGÜR BASIN

YAZI ÜRETİM A.Ş.